Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с 4х4 на октавиа не включва задното предаване


slavispy

Recommended Posts

На таблото няма индикации , но Haldexа не можаха да го намерят в ''сервиза''

 

!??!?! И ти наричаш това "сервиз"?!?!?

 

Виж, за мен има два варианта:

1) "Сервиза" е гаражче пълно с не разбиращи пиклиовци

2) Колата ти не е 4х4

 

Ползвай търсачката. Във форума имаше пуснат линк към VIN декодер. Провери там дали си 4х4 или ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не работи трябва да ти свети жълтия триъгълник на таблото за ЕСП то постоянно. Диагностика вагком и 22 AWD мисля беше и си пише какви грешки дава. На 60 хиляди се сменя специалното масло 275 грама на муфата и филтър а на самия диференциал след муфата го дават доживотно и само се долива - цялото е около 1 литър. Ако не е наред докато се оправи маи е наи добре да се откачи буксата която влиза в халдекса под багажника минава за да не стане по зле и си ставаш с обикновенно предно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Оказа се , че помпата на ХАЛДЕКСА не работи, което предполага сменяване на целия Халдекс или може би само на помпата. Нещо втора употреба , нова помпа е около 1100лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам... 335 евро гледам е в етката. Иначе е по скоро помпичка мяза на малко електромоторче с 2 кабела за 12волта виж да не са скъсани кабелите и дали отива ток на помпата, че кабелите са в една шантава пласмасова тръбичка точно покраи едно дет мяза на манечак маховик и се кани да ги отките. А може да ти е заминало като на мен ЕКУ-то то е бая цифра. Ако не намериш помпа аз имам от един халдекс с неработещо еку.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е помпата понеже в сервиза направиха диагностика, обясниха ми, че от лаптопа задават на помпата да работи ама...не. Други грешки не дава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.