Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гумички на клапаните, какви ?


Rapid

Recommended Posts

Здравейте колеги :) На дневен ред ми е главата на мотора(135) и въпроса ми е какви гумички на клапаните ще ми препоръчате ?? Стават ли от други коли VW,Audi или чешкиде с си достатъчно добри.

Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вземай Гьоц ( тъмно зелени в жълта кутийка ) - голям боклук , разпадат се още при слагането .

Има едни светло зеленикави чешки , които са що годе прилични , но ако искаш да изкарат повече от 50 000 км. Феби или Елринг са твоите гумички 8 мм. -ви за Лада , VW и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Гена,

Ще слагам някакви по-хубави. Сега съм се хванал, няма всяка година да сменям гумички :)Аз затова питах дали стават от други коли, защото за Аудито на баща ми взимахме от Аутотехника и бяха по 90ст. на броика . Все пак имам повече доверие на такива магазини от тези на Симеон.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-добре е да си вземеш гумичките от Еуратек.Бяха към 1.80лв.бройката,но са оригинални и няма да ти харчи масло,поне аз съм доволен.Предишните ги бях взел от магазина на Сточна гара по 0.50лв.,но ми харчеше много масло.Смяната им е трудоемка и не си заслужава да си правиш експерименти с гумички от други коли или неоригинални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
Феби или Елринг са твоите гумички 8 мм. -ви за Лада , VW и т.н.

 

къде да ги търся тия гумички че за 50 000 и пак се почна с големия разход на масло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.bizdnes.com/company/268/ аз ги пазарувам от таз фирма , инак може да ги намериш във всички магазини на Техко , даже по случайност може и в някой от специализираните магазини за Шкода.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на сточна гара има от 50ст.,ама има и оригинални по 1.30 ;)

 

преди 3-4 г. ги купувах оттам,и си спомнчм че дадох около 11 лв.ама ей го за 50 000 почна да ми харчи около литър за 500 км,иначе не мисля че е от сегментите щото си има доста мощност,пък и сутрин на студено доде загрее пуши бая синьо smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на сточна гара има от 50ст.,ама има и оригинални по 1.30 ;)

 

преди 3-4 г. ги купувах оттам,и си спомнчм че дадох около 11 лв.ама ей го за 50 000 почна да ми харчи около литър за 500 км,иначе не мисля че е от сегментите щото си има доста мощност,пък и сутрин на студено доде загрее пуши бая синьо smile049

 

Маслените сегменти нямат нищо общо с компресията!

Тоя висок разход на масло не е от гумичките. [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслените сегменти нямат нищо общо с компресията!

Тоя висок разход на масло не е от гумичките. [-X

 

smile048 smile048 smile048

е? искаш да кажеш че ако са износени и маслените и компресионния сегменти няма да има разлика в компресията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслените сегменти нямат нищо общо с компресията!

Тоя висок разход на масло не е от гумичките. [-X

 

smile048 smile048 smile048

е? искаш да кажеш че ако са износени и маслените и компресионния сегменти няма да има разлика в компресията?

 

Искам да ти кажа, че маслените може да са се скапали ,а компресионните да са читави.

Това не пречи мотора да върви като побеснял и да похапва повечко масълце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile012

Добре, обясни какъв е този ключ за клапаните и то Жигулов. За какво ти е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам ,така съм чувал че става за тая кочина за смяна на гумичките без да се сваля главата,иначе има универсални ама не ми се дава 150 лв за еднократна употреба smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам ,така съм чувал че става за тая кочина за смяна на гумичките без да се сваля главата,иначе има универсални ама не ми се дава 150 лв за еднократна употреба smile049

Е, тогава, който е сменял гумички, да ти каже.

На 120ката няма.

 

Успех. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, за каквато и да е кола, на Victor Reinz гумичките би трябвало да хубавки. И не си заслужава за 8 гумички да се прави човек на циг.. , пардон - ром. Аз какво да кажа, като ако ми се наложи, имам и кола, за която ще ми трябват 24 smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вземай Гьоц ( тъмно зелени в жълта кутийка ) - голям боклук , разпадат се още при слагането .

Има едни светло зеленикави чешки , които са що годе прилични , но ако искаш да изкарат повече от 50 000 км. Феби или Елринг са твоите гумички 8 мм. -ви за Лада , VW и т.н.

 

Те тези Гьотз и други продукти имат и всичкото им е боклук. Сложи си сегменти и после си купи варел масло... :? Не ги препоръчвам на никой. Иначе на фелата маслообирачите се сменят лесно и без да се сваля главата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

незнам каква марка са били старите ,но пишеше на тях само 8 мм и "reserve" и нищо друго и бяха станали на кокал smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.