Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

най-икономичната кола която съм имал...


bega4kata

Recommended Posts

Бензин:Деу тико 900куб.см смесен разход на гориво 4.5/100 при нормално каране и никакви предрасъдъци за икономия на гориво от моя страна. smile001

Дизел:Опел Рекорд 2300 куб.см

при нормално каране (разбирай 90-100км/ч)

5/100 :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 93
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    13

  • PRR

    10

  • new_

    5

  • stefan l

    4

Най-много писали в темата

Да се изходя и аз,макар че съм имал само 2 собствени коли...

Най-икономичната ми досега е 120ката.Градско някъде около 8 бензин,извънградско съм падал до 5,5 при 80-90км/ч

Имах и един изключителен случай,когато с 1л бензин и 3ма души минах 36км извънградско.Но това е далеч от реалния разход,тъй като гасих мотора по баирите и повече от 60 не съм вдигал.За това никой не ми повярва,ама аз съм чист пред съвестта си, а и не бях сам.

Иначе на бащата реното(петичка 1.7 моно)също е добре на бензин,около 7 градско.На газ малко посръбва,ама има проблем за отстраняване.Предвид мотора,и карането му също съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах една Застава юго 45 - 903 куб.см. - разхода до Варна беше 4/100 по колонка, но си я карах с 80-90км/ч. - не повече... Иначе, както Коко споменава по-горе - и аз така - Октавията ми е най-икономичният автомобил до сега... При желание и време от моя страна - разхода е падал драстично, но цифри няма да пиша, че невярващите колеги ще "луднат" :mrgreen: Мога да дам пресни данни от последното пътуване - 1400км. до Австрия - 4 човека + багаж до дупка - 4 прилични сака, 3 раници, 4 чифта ски на покрива и 4 чифта обувки, наредени в дупките между саковете в багажника, резервоара обезвъздушен до дупка. Толкова "клекнала" отзад не съм си виждал колата никога... Разхода, който даде - 5.9/100 при каране със скорост между 110-140 км/ч. Климатроничето си бичеше, както си му е реда разбира се. Имаше още едни дизеляк в групата - Ford C-Max - на около 40К...показа 6.4/100, а въпреки името си, се оказа и с дооооста ограничено място за багажа за разлика от Октавията, която побра всичко в багажника - кората над него беше празна smile016

При скорост от 180 по километраж - показанията на комп-а са 9.6/100

Е как да не си обичам колата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от стила на карането: при скорости до 100 и Шкодата и Корсата ми са с разход около 4/100. Последния пример е от Люксембург-Тюбинген 370 км (засичането е на участъка по магистралите), средна скорост 96 км/ч, разход по борда 4.1/100. При високи скорости обаче Румстъра лапа повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкода 105Л'78 - 4.3л/100км. бензин 95 при 50км/ч на 4-та предавка,равнина и безветрие :mrgreen: И това точно преди да отворя двг за ремонт(смяна на сегменти)-преди половин година!Оттогава след ремонта не съм засичал разхода,нопри 50км/ч предполагам е паднал на4.0/100,а при 90км/ч-7.0/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина,колега и аз съм много приятно изненадан от икономичността на моята 120.Скоро ходих до Асеновград и обратно,което е към 100км.,после до едно село 20км.утиване и връщане със скорост 80-100км/ч.След като се прибрах сложих работещия бензонимер(моя падна в резорвара :oops: )и стрелката отчете,че имам половин резорвар.Сутринта преди да тръгна за Асеновград заредих за 30лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-икономична ВАЗ 2107 - 9/100л. газ смесен цикъл.

Октавията - най-добро постижение - Варна-Казанлък(около 300км.) - 4.2л/100км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една снимка която направих ,заради твърдението на един приятел,че ланчата му 2.4 jtd харчела 4 градско,средно,но не можал да го хване за да го снима ,хехе

693161371117534982_m.JPG

иначе рекорда ми с окти е 4,8 от Банско до София

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ok3, твоя приятел те хлъзга много здраво. Дори и да е минал транзит през околовръстното на Павликени пак трудно ще го докара до 4, а за София - пълен абсурд. Актуалният 2.4 jtd на Алфа 159 при 1630кг тегло на автомобила в града дава средно 10 с уговорката, че адски много зависи от пътната обстановка и тежестта на десния крак. Т'ва е 5 цилиндров дзвер с 210 коня (в актуалния му вариант, не знам Ланчата каква е), не атмосферна малолитражка. Който кара такъв мотор не гледа разхода.

 

Иначе по темата - и аз като new_ се пуля яко на разход 4 smile009 Не, че не вярвам на колегите, просто ми е супер невероятно. Мойта дава комбиниран около 7.4-7.5, около 8-10 в София ако няма някакъв тотален блокаж. Все повече обаче забелязвам, че на извънградско колкото повече я натискам, толкова по-малко харчи. Последния път на магистралата и дадох зор и даде около 7 с яго газ спирачка и 160-170. Като я закотвя на 130 с темпомата, както прявя обикновено харчи малко повече :-k Интересни ми е моя любим 1.8 TSI какъв среден разход дава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено Окти е най-икономичката кола, която съм имал, но аз гледам да си я карам така, че да не остават мръсотии по турбото :smt004

 

Един ден с жена ми отидохме до Говедарци да покараме колела и да хапнем и след цял ден каране до Мальовица, така се изморих, че ми беше страхотен кеф да си карам Окти лекичко. За въпросното пътуване Говедарци-София средният разход беше 3.8л. :) Не е за вярване, но е факт :smt004

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фолцваген Кади 2000 кубика на метан.Маршрута В.Търново-София при скорост 90-100 км и разход 5.3 кг/100 км. Иначе 105цата съм я свалял до 5/100 бензин,ама с много клизма :) :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм откровено изумен от тестовата Zafira CNG, която карах 5 дни - разход по колонка 5,5 кг метан на 100 километра градско!!! Двигателят е атмосферен 1,6-литров 97 коня. Факт - стойността стана реалност при икономично каране, втори факт - колата е по-спъната от почти всичко, което може да си представите. И все пак автомобил с такава маса и такъв вътрешен обем да излиза по-евтин вариант за придвижване от червен икарус в Адски транспорт си е впечатляващо. А, да, пропуснах да отбележа - колата беше неразработена, взех я на 201 километра и я върнах на около 500... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено Окти е най-икономичката кола, която съм имал, но аз гледам да си я карам така, че да не остават мръсотии по турбото :smt004

 

Един ден с жена ми отидохме до Говедарци да покараме колела и да хапнем и след цял ден каране до Мальовица, така се изморих, че ми беше страхотен кеф да си карам Окти лекичко. За въпросното пътуване Говедарци-София средният разход беше 3.8л. :) Не е за вярване, но е факт :smt004

 

Поздрави

ти с кой мотор си

1.9 :?:

щотоооо 2.0 не мои тквиз стойности да показва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкода 136Л: Севлиево- В.Търново ~30km- ~1/4 резервоар бензин :mrgreen: :o (тук не съм много сигурен, защото стрелката не пада равномерно на уреда.. но все пак :smt030 )

 

1. Със 120ковия двигател - Свищов - Търново (~80км) при каране без щадене и спазване на ограниченията, но пък и при добро познаване на маршрута - за 1/8 от резервоара :smt004

с трима души в колата, и малко багаж отпред.

по спомен резервоара е 36л, значи.. около 5/100 да ми е изгорила...

 

Действително, по времето когато живеех в Свищов (2006г - тогава и влязох в тая шкода секта) бензина беше около лев и двайсе, а аз беден студент оставах без бензин в резервоара поне веднъж седмично, в движение. Спомням си че при резервоар на изпарения зареждахме за 15лв за отиване и връщане Свищов-Търново, и ни стигаше...

 

2. Със 136 двигателя - при много здраво юркане по пътя Варна-Бургас, градско и селско - точно 8/100. Това при средна скорост над 100, и достигане на максимуми от 150-160км/ч. Четиристепенна кутия. И само 98 или V-Power в резервоара. Ако щадях колата сигурно и до 5-6 щеше да падне.

 

В заключение - от всички коли които съм имал, а те не са малко, Настя си беше най-икономичната. :smt017

Дано се е превърнала в кен Хайнекен smile094 -

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти с кой мотор си

1.9 :?:

щотоооо 2.0 не мои тквиз стойности да показва...

 

Мда. И аз знам, че 2.0 е по-лаком.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа,наистина 1,9п.д.е най икономичния двигател -НЕСЪМНЕНО :!: /от всички 4 цил.двигатели на фолксваген груп/това са и моите наблюдения.Следват 1.9сди-който е ужасен за изпреварване,и след него 1.9 90к.с.

Имам 1 клиент с 1.9 п.д. 90к.с голф 5-най вероятно той ще е най икономичния :-k

Ще видим сега новия 1,6 к.р.-ще вземе ли челото в икономията.Междудругото и старите 1.6д.и т.д. от групата бяха икономични моторетки.

2,0тди п.д.е прекрасен мотор-дават му минимален разход на Ок2 4.7,ама не може да го достигне това постижение.Пробвал съм да се влача с 60 на 4та и тогава само се доближава,но можеш ли така да караш [-X

Иначе при нормално каране се върти около 5.8-6.2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Бегачка аз не съм и искал да правя рекорди по икономичност, това не е моят стил на каране, но просто така се получи. Иначе съм очарован от двигателя и Huko също доста се изненада от него, когато се връщахме по магистралата към София от една пловдивска среща :) Може би три пъти ме пита дали не съм чипвал Окти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един ден с жена ми отидохме до Говедарци да покараме колела и да хапнем и след цял ден каране до Мальовица, така се изморих, че ми беше страхотен кеф да си карам Окти лекичко. За въпросното пътуване Говедарци-София средният разход беше 3.8л. :) Не е за вярване, но е факт :smt004

 

Поздрави

Само за да защитя честта на песимистите тук, ще кажа че леко, ама леко почва да ме гризе едно съмнение относно този разход....не че е невъзможно,....ама много са предварителните условия .....а и с уморен крак, няма как :D:D:D

Поздрав...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Само за да защитя честта на песимистите тук, ще кажа че леко, ама леко почва да ме гризе едно съмнение относно този разход....не че е невъзможно,....ама много са предварителните условия .....а и с уморен крак, няма как :D:D:D

Поздрав...

 

Моето предложение продължава да е в сила! Ако искаш може и по-кратък маршрут. Примерно София-Боровец и обратно спазвайки ограниченията. Ма имам едни съмнения, че ако ги спазя ще паднем и под 4 smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един ден с жена ми отидохме до Говедарци да покараме колела и да хапнем и след цял ден каране до Мальовица, така се изморих, че ми беше страхотен кеф да си карам Окти лекичко. За въпросното пътуване Говедарци-София средният разход беше 3.8л. :) Не е за вярване, но е факт :smt004

 

Поздрави

Само за да защитя честта на песимистите тук, ще кажа че леко, ама леко почва да ме гризе едно съмнение относно този разход....не че е невъзможно,....ама много са предварителните условия .....а и с уморен крак, няма как :D:D:D

Поздрав...

При положение,че по този път нормално се кара с 50-60-70,този разход си напълно нормален според мен.По-добре да не оспамваме излишно хубавата тема !!! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един ден с жена ми отидохме до Говедарци да покараме колела и да хапнем и след цял ден каране до Мальовица, така се изморих, че ми беше страхотен кеф да си карам Окти лекичко. За въпросното пътуване Говедарци-София средният разход беше 3.8л. :) Не е за вярване, но е факт :smt004

 

Поздрави

Само за да защитя честта на песимистите тук, ще кажа че леко, ама леко почва да ме гризе едно съмнение относно този разход....не че е невъзможно,....ама много са предварителните условия .....а и с уморен крак, няма как :D:D:D

Поздрав...

При положение,че по този път нормално се кара с 50-60-70,този разход си напълно нормален според мен.По-добре да не оспамваме излишно хубавата тема !!! smile159

Почти целия път от Говедарци до София е спускане!

Миналата година един колега от форума беше "докладвал" за 2.8 от Боровец до София(пак с Октавия). Нерде Говедарци, нерде Боровец...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.