Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

най-икономичната кола която съм имал...


bega4kata

Recommended Posts

Споделете във време на криза ;) ,коя е най малко горящата кола ,която сте имали или карали по-дълго като служевна и т.н.

ПОСОЧВАЙТЕ И РАЗХОДА МОЛЯ :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 93
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    13

  • PRR

    10

  • new_

    5

  • NightSpirit

    4

Най-много писали в темата

Фабията. :D Разход от 3,5/100 Габрово-Свищов до 6,5-7 градско при натоварени условия и студено време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВАЗ 21102 - 1.5i - с газ -

 

12170_img.jpg

 

градско 9-9,5 газ - извън града - 6,5-7,0 газ. Бях се родил с тази кола - карах я 30 хил км и я продадох - и до ден днешен я виждам като такси в Русе и всеки път много и се радвам - все пак това ми беше първата нова кола :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мица - 5.7 среден разход за 72к км. При спазване на правилника София-Варна и обратно е с разход 4.2 smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавийката!!!

Около 15-ти декември ми се нулира р-д 2 и към днешна дата ми показва 5.0 :!:

До 2006-та, цели 13 г., карах Тойота Карина Е 2.0 дизел, 75 к.с. По същия маршрут, по който карам Октито, Карината ми даваше около 6.

Преди 2 седмици, сряда, с още трима приятели ходихме до Боровец. От центъра (9 ч.сутринта) до паркинга на "Ястребец 2" - 5.9, на връщане - 3.5 (ски, обувки, партакеши - всичко в багажника при смъкната задна лява облегалка). Среден р-д - 4,7........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Октавийка си гори 5.8-6.0.Не може по-надолу.

Икономичната ми кола ,която притежавам и в момента е Поло 87г.,1000кубика 45к.с.,бензин,еднокамерен карбуратор Пиербург със с/ма за изкл.на бензина при връщане на газта на скорост.

Честно,разход главно пътя Варна -Зл.Пясъци със 60км.в час,разход категорично под 4 на сто :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разград - Варна лятото на климатик . Снимката е правена на първия светофар във Варна.

п п Да уточня ,че карах през цялото време след Октавията на Диан т.е. 80-90 почти без газ. :mrgreen:

010953702.jpg

Повече това не се случи никога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Икономичната ми кола ,която притежавам и в момента е Поло 87г.,1000кубика 45к.с.,бензин,еднокамерен карбуратор Пиербург със с/ма за изкл.на бензина при връщане на газта на скорост.

Честно,разход главно пътя Варна -Зл.Пясъци със 60км.в час,разход категорично под 4 на сто :!:

колега, сподели нещо за тази система - колата на жена ми е поло 1992, 1043 см3, 45 к.с. градско в пловдив - малко под 9 на сто при спокойно каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имах едно Vento 1.9TDI 90к.с. около 5л/100км. разход даваше :)

Сега карам змей 10-12-13л/100км. но не се оплаквам кеф - цена няма :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм Трабант,Вартбург,Форман 1.3 карб и Фелиция 1.3 карб /собствени/,всички са ми евтини и икономични като разходи по подръжката,тъй като малко съм имал нужда от специалисти,а и частите за тези коли са сравнително евтини спрямо другите коли.Това е за времето по които съм ги карал,а за гориво най - малък разход е :

Трабант-6.3 л/100 + масло

Вартбург-8л/100 км газ/двутактов мотор/+ масло

Форман-8л/100км газ

Фелиция-за сега съм и навъртял само 1800 км. от закупуването до сега и още нямам данни.

Не всякога трябва икономичността да се определя от горивото,защото частите са с различни цени ,а и допълнителните опции качват много цената на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буба Октавиянова - при спазване на правилника София-Пловдив и обратно е с разход 4.2. smile126 Градско в София -5,2 до 5,5, ама не в задръстванията - там не казвам колко е. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм имал такава кола засега, въпреки че Фабиата не е зле.

 

Не е зле?! Пробвай да караш с 80 известно време (знам, че се издържа трудно) и ще видиш разход малко над 2/100. Няма майтап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавия2,1.9TDI -с един резервоар,на дълго -1000км. smile159

 

П.С.София-Тасос(Гърция),средна скорост,70,80км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фабията е доста икономична при спокоино каране извънградско 4 на 100 е доста добре, старата ланча тема 2000 кубика 150 коня 91 година градско 16 извънградско 9 при спокоино каране но ако настъпиш лошо =(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз не съм от тези, на които им се е случвало да карат икономични коли. Е, Окт 1.9 тди дава не лоши резултати...но въпреки всичко като чуя за разход под 5 на сто....и ставам подозрителен....Не че е невъзможно, но условита, които трябва да се изпълнят са прекалено много.....та затова....

Поздрави....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последен най-пресен спомен:

Шкода 100С 77г: ~6/100 +-0.2 бензин, София-Варна за ~7h

Шкода Гарде: София- Варна за 6h- разход 6/100 бензин

 

Шкода 136Л: Севлиево- В.Търново ~30km- ~1/4 резервоар бензин :mrgreen: :o (тук не съм много сигурен, защото стрелката не пада равномерно на уреда.. но все пак :smt030 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм Трабант,Вартбург,Форман 1.3 карб и Фелиция 1.3 карб /собствени/,всички са ми евтини и икономични като разходи по подръжката,тъй като малко съм имал нужда от специалисти,а и частите за тези коли са сравнително евтини спрямо другите коли.Това е за времето по които съм ги карал,а за гориво най - малък разход е :

Трабант-6.3 л/100 + масло

Вартбург-8л/100 км газ/двутактов мотор/+ масло

Форман-8л/100км газ

Фелиция-за сега съм и навъртял само 1800 км. от закупуването до сега и още нямам данни.

Не всякога трябва икономичността да се определя от горивото,защото частите са с различни цени ,а и допълнителните опции качват много цената на колата.

Като изключим Форман и на негово място сложим Кадет много си приличаме бате Тоше.

Аз мои коли съм имал само карбураторни и до момента най-икономична ми е тази (на аватара и подписа) - София - В. Търново - 6.4/100 газ, В. Търново - Варна - 6.6/100 газ. Но в София по задръствнията ряко падам под 12/100 газ.

В предишната фирма служебната Октавия 1.6 MPI когато аз съм я карал е давала около 10 на градско и около 7.5 София - Пловдив. Но веднъж ме ядоса в София един Голф Тройка и я ръчнах до колкото може. Даде ми моментен разход на първа 43.6/100, а на втора 37.9/100 но Голфа беше издухан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...но въпреки всичко като чуя за разход под 5 на сто....и ставам подозрителен....

 

При 90km/h мойта хубавица харчи точно 4.2! София-Варна и обратно при спазване на ограниченията 4.2 без климатик и 4.7-4.8 с климатик. Ако не вярваш пълним един резервоар и следващия weekend те разхождам до Варна. Който загуби плаща горивото ... и бирата smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха тука става нещо безумно - икономична кола , която се кара в стил анемичен пенсионер ... е то всяка кола като не и подаваш газ и тя гори малко - Формана като го карам с нормална скорост и разхода на газ пада под 6/100 , но настъпя ли го , което означава 120 - 140 ( той повече си не може ) и тогаз скачаме до 8 - 9/100 ... Фаворита незнам на дълго как е т.к. още не е излизал от София , но когато говорим за икономия наистина Вектрата няма кой да я бие - падала ми е под 8/100 газ при средна скорост 120 - 140 с холандски изпарител , когато го смених с Ловато разхода се покачи малко - 8.5 - 9 / 100 и пак при средна скорост 120 - 140 ... те това е икономичен автомобил ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...но въпреки всичко като чуя за разход под 5 на сто....и ставам подозрителен....

 

При 90km/h мойта хубавица харчи точно 4.2! София-Варна и обратно при спазване на ограниченията 4.2 без климатик и 4.7-4.8 с климатик. Ако не вярваш пълним един резервоар и следващия weekend те разхождам до Варна. Който загуби плаща горивото ... и бирата smile159

PRR, както и друг път съм забелязал отговорите са ти много разумни...и ако Аз не бях сложил изречението..... .Не че е невъзможно, но условита, които трябва да се изпълнят са прекалено много....щеше да имаш пълно основание да настояваш за бирите, които хитроумно щеше да си заработил.... :D:D:D:D

Не че не бих почерпил, щото както и от други постове се разбира....имаме общи теми за разговор... :D:D:D ...

А сега ето и нещо по темата.....

Знам, че Октавианите ТДИ икономични коли. Харесал съм ги още на времето, защото ти позволяват да караш според настроението (ако искаш агресивно - ОК, ако искаш да постиш....пак няма проблем...за разлика от Фабия 1.4 МПИ...която си върви както тя си иска.... :D:D:D )

Имал съм възможност да наблюдавам няколко Октавии II 1.9 ТДИ (6 или 7) на приблизително еднакви километри (плюс минус 5000 КМ) и знам какъв разход могат да дадат и при какво каране. Това което не знаех, е че от колка до кола има известна разлика, варираща до около 0.4 - 0.5 на 100 . Нищо, че са на еднакви километри, еднакво масло и купени в рамките на два три месеца.... така, че нищо че всичко е унифицирано.....известни вариации има.

За други автомобили не съм имал възможност да направя наблюдения...

Поздрав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето TDi ми е най-икономичния дарак до сега. Варна - Добрич - Варна = 4.0л/100км по борд, скорост - твърдо 80км/ч. В града около 6.5-7 като я разходя по улиците, ако карам само в центъра обаче показва среден разход 8 :? ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.