Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло ?


ivanko

Recommended Posts

Здравейте вече пролетта и хубавото време идват.Днес смених зимните гуми и от понеже ми наближава да минавам тех преглед съм решил да сменя маслото и филтрите.Kакво вие мнението за Shell Helix Super 15W-40 карам фелиция 1,3 бензин .в момента съм с Mobil 1 15 w 40 минерално и според вас заслужава ли си смяна на марката .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спорд мен маслото от коя марка е не от толкова голямо значение,важното е да е истинско а на пазара се предлагат отработени и добре филтрирани масла,в опаковки като оригинални.Марките,на които си се спрял са добри но ако си доволен от сегашното защо ще го сменяш. smile106

В ЕТслагат предимно Shell но немисля,че е заради по-доброто качество.

Само един съвет-взимай само с доказан произход/холограмен стикер,представителни магазини/,и в никъкав случай наливно :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за марката не си заслужава смяната, но за вискозитета не съм сигурен, странно ми е 15в40. Все си мисля че тия шкодички с 10в40 полусинтетика се чувстват прекрасно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за марката не си заслужава смяната, но за вискозитета не съм сигурен, странно ми е 15в40. Все си мисля че тия шкодички с 10в40 полусинтетика се чувстват прекрасно

Скоро сменях и на мен ми сложиха минерално масло,незнам дали е по-добро,но ми се струва че полусинтетиката им идва малко тънка.Мисля ,че на Румстъра му слагат 10в40 а той е 2008 г. Двигателя на Фелицията е доста по-стар като разработка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си е добре даже. Хората 120-ките си карат с полусинтетика, вие на фелициите 15в40. Но ако сте доволни от ръмженето на мотора - нема лошо. Има теми за маслата, прегледайте ги, от инфо глава не боли smile159 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля че тия шкодички с 10в40 полусинтетика се чувстват прекрасно

:smt017 И аз бях убеден даже, че на този стар модел двигател, а и на 230к не е възможно да се сложи полусинтетика и че е предназначен за минерално масло по рождение. Първо колегите ме разубедиха, после и бате Мишо като ми сложи полусинтетиката разбрах за какво иде реч. Имам чувството, че му е някак си по-леко на мотора с това масло. Де да знам може и да си внушавам. :^o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Нека споделя наскоро научена информация относно автомаслата. Имам познат, който се занимава САМО с масла и той ми сподели, че на задният етикет има комбинация от букви, която посочвала качеството от букви (мойто е SD/CF). S-бензинови C-дизелови. Разликата била в буквата след S и C. Колкото е по далече буквата от А, толкова класа на маслото е по-висок. А за С е обратното(колкото по-близко до А толкова по-добро).

 

ПП.: Търговците лепат белите етикети на БГ език точно върху тези символи!

Дано да съм бил полезен с тази информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По повод класификацията на масла, във "виртуалната ни библиотека" има файл с име "All models - Klasifikacia na masla - BG.pdf " - там е записано коя буквичка какво означава. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile188 Уважаеми Господа Модератори,

Тема "Масло" се появява за N-ти пореден път. Няма ли възможност уважаемите господа Модератори да прегледат всички постнати теми и да направят една обща Важна тема "Масло - размисли и страсти" примерно. Всеки сезон зачесваме темата. Мисля, че една такава Важна тема с подбрано от всички тези теми най-доброто ще е от полза за всички.

Поздрави. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.