Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кат, нотариуси - такси


Recommended Posts

Трябва ми едно бързо инфо, 6те се радвам ако някой бързичко отговори. Интересува ме колко % е таксата на нотариуса в кат за изготвяне на нотариален договор и колко са таксите за прехварляне - там такса за право на ползване на регистрационните табели и смяната на талона. Видях 4е има такава тема, но е отпреди година, интересувам се от скорошна информация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха сега де, миналата година прехвърлях кола, обаче софийска рег. без смяна на табели - само талона в КАТ по спомен беше не повече от 20-30 заедно с таксите, изготвяне на нотариалния договор пак около толкова, май искаха и оценка за застрахователна стойност - около 10 лв... за номерата не знам актуални цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 пъти не са ми искали оценка, дано и сега не ми искат. Надявам се че има нулева застрахователна стойност и да не ме занимават

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти дам инфо за един нотариус на ъгъла бул. България, бул. Гоце Делчев. Ей сега в петък прехвърлихме там една лада 2107, 1989 г. Оцениха я на 300 евра и с всичко нотариалното прехвърляне излезе 52.50 лв. Искаха талони, лични карти, данък и платена ГО към момента на продажбата. Другата седмица мога да ти дам инфо за КАТ (ама без смяна на номера).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа за когото го интересува и намери тая тема

- 34,50 такса за нотариус която включва таксата за общината за придобиване на собственост.

- В кат 3лв такса за придобиване право на ползване на регистрационни табели и 17 лв за смяна на талон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В КАТ ще ти вземат по памет 22 лева са смяна на собствеността, ако е без подмяна на регистрационните табели, заедно с тях ще ти е около 70 лева или нещо подобно. Застрахователната оценка може и да ти я искат, може и не, самата тя струва към 10ина лева. Таксите при нотариусите са различни, но общо взето е нещо от порядъка на 50ина лева. При покупката плащаш и еднократен данък на държавата в размер на два процента от оценката на колата (в договора ти ще я има, ако не си я направил при застраховател, нотариусите правят някаква врътка и пишат фиктивна стойност). Това е май. :) Ако имаш нужда от някаква помощ за документите в КАТ, пиши ми на лично да ти дам един номер за съдействие ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.