Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Регулиране пръскачки на предното стъкло. Как?


stenly

Recommended Posts

Здравейте колеги. От известно време пръскачките на предното стъкло на Окти, пръскат върху стъклото, но и много над него, в резултат от което цялата кола става лепкава от течността за чистачки /използвам Sonax, не че това има някакво значение :) /, което е направо ужасно, особено след излизане от автомивка :smt004 Има ли начин по-който да си ги регулирам :)

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем! Все се канех да питам...

И като се е почнало пак по темата да запитам имали начин да се направят чистачките при чистене(използване на пръскачките...) с един оборот по-малко...на 3тия оборот стъклото е идеално почистено и вместо да спре то прави още един безсмислен ход и се замазва малко... :-k :-k :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регулирането става посредством палеца и показалеца на едната ръка. Пластмасовите пишки на пръскалките имат реглаж надолу-нагоре. Хваща се и се мръдва много леко , пробва се и пак ... така - до добиване на желания резултат.

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде аз пак да питам в тази тема...Има ли как да се намалят МАХОВЕТЕ на чистачките при почистване на стъклото тъй като последния такъв е излишен и "замацва" вече почистеното стъкло тъй като след третия мах то вече е почистено и изсъхнало...абе разбрахте ме :)

 

Поздрави и Благодаря предварително! :) smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така сте захванали темата ако може предложение за настройване на пръскалките на фаровете че уливат цялата кола и става автомат за мивка.Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така сте захванали темата ако може предложение за настройване на пръскалките на фаровете че уливат цялата кола и става автомат за мивка.Благодаря.

 

Привет колега.

 

Един съвет - пръскай само когато си в движение - дори и с ниска скорост.

 

Ако си спрял на светофар например и решиш да си пръснеш стъклата... от пръскачките за фаровете си измиваш всичките странични стъкла... наистина...

 

Пробвай да пръскаш в движение - ще се изненадаш от разликата... дори капчица не отива настрани...

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странно наистина :-k

 

При мен в движение като пръсна фаровете отива само малко встрани по калника но не и по капака... еле пък огледалата...

 

Някой колега ако е ровил из подробните упътвания за ремонт може да е срещнал нещо за тия пръскачки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Аз съм с Окт1 и моите пръскалки оливат цялата кола-отгоре и от двете и страни,е остава малко и за стъклата,но не достатъчно.Пробвал съм с какво ли не(топлийки,кламери и др.),но не става.Днес ходих до ЕТ по други въпроси и ги питам как да си регулирам пръскачките,а те-НЕ СЕ РЕГУЛИРАТ.Викам аз- дайте ми пръскалки за Окт2 за да видя дали мога да ги заменя с тях,те пък нямали,имали само за Окт1.И сега какво.....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма начин да не се регулират и моите не пръскат както трябава и ще проверя как да ги оправя и ще споделя. Ама това

"не се регулира" smile175 нали се е разрегулирало все някакси.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм се занимавал, защото не ми се е налагало, но все пак пробвай да напръскаш с WD-40 или някакъв друг контактен спрей и пробвай отново да ги рамърдаш. Предполагам, че просто са клеясали и затова не мърдат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Днес се пробвах да си настроя моите пръскалки. Стана много лесно. трябжа да се наклони или вдигне цялата глава която носи двете дюзи. Стана с лекота като я натиснах с един пръст. Самата глава се движи в нвщо като плазгач но по някакав радиус.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.