Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Омасляване + виене на ремък


octi

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Имам следния проблем с колата - ангренажния ремък издава странен виещ звук и навсякъде около него е омаслено, като основното омасляване се вижда върху кората под двигателя. Като се включи компресора на климатика (ECON Off) се чува още един виещ звук и климатика не охлажда (или поне аз нищо не усетих, въпреки че навън беше доста топло). Доколкото мога да преценя маслото май не е моторно (въпреки че е черно на цвят), защото нивото не е паднало много.

 

Някой може ли да ме консултира какъв може да е проблема, защото от ЕТ получих дежурния отговор - карай я няма й нищо и вече просто не знам какво да правя.

 

Някой нясно ли е какво може да се направи генерално срещу тази фирма, защото откакто купих колата непрекъснато имам проблеми с нея - сменяха съединител, моторче на чистачките, и др. по-дребни неща, а сега и това с омасляването и виенето...

 

Колата е Октавия 2 12.2007 1.9

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в ЕТ са :smt018

трябва да я погледнат в сервиз,така по въздуха как да ти кажем-най вероятно,някоя семеринга на мотора пуска,а виенето е от някоя ролка или в.п.-съвпадение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, маслото е черно... Опръскано е всичко около самия ремък - сякаш или той или някой детайл, който се върти е разпръснал маслото. Най-много има върху кората, но няма как да достигна до нея. Фактически ремъка е перпендикулярен на предната броня и има масло радиално на него - опръскани са и едни тънки метални тръби, които предполагам са на климатика. Силно омаслена е и една дебела тръба (от някакъв мек материал), която минава под пластмасовия капак на двигателя, но се вижда и без да го махам.

 

Направо не знам вече какво да я правя тази кола...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да е гаранционна. Настоявай да я оправят. Проблема може много лесно да се установи като се свали кората и ремъка на компресора. Палиш, гледаш и слушаш.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата е лооша - днес минах през един сервиз на познат на познат и се оказва че маслото е моторно... Утре се надявам да успея да запиша час в ЕТ, стискайте палци да я оправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.