Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Харчи масло


stefan l

Recommended Posts

Супчо стана на годинка и половина и вече е навъртял цели 6300 км.

Преди половин година - първа смяна на масло (на 4800 км), без препълване, до средата на щеката.

Вчера светна индикацията за ниво на маслото и мотора си пийна цял литър Кастрол Магнатек, за да се качи нивото малко над средата!

Иначе си върви добре, мотора е много тих, мощен, никакви вибрации, среден летен харч (бензин, не масло) под 12, зимен - 16,5.

(За сведение маслото на Октито (на 44к км) я мръдне с 3-4 мм между смените я не.)

Та се чудя има ли смисъл да я водя в ЕТ :?:(предполагам, че катализатора няма да издържи дълго на тоя разход на масло)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При разработката е нормално да папка малко повечко масло. Изчакай да минат поне 10-15к и ако продължи да папка се притеснявай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никъде не я води,на катализатора нищо нама да му стане :!: :!: :!: :!:

просто си сложи масло-*не кастрол* :smt018

ти що не караш :?: 6300км зя 1.5г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Колеги, благодаря за мненията! Успокоихте ме!

Защо не го карам :?:

Супчо си го кара предимно баща ми (на 79 лазарника - да ми е жив и здрав) и, напоследък, големия ми син, защото дъртата му Тойота от повече от месец е на ремонт, а аз Супърба го яхвам понякога, събота или неделя, предимно с цел инспекция.

Аз, лично, си предпочитам Октавийката не само защото харчи 3 пъти по-малко, но най-вече защото я усещам по-пъргава и по-мощна(до 160 - от там нататък супчо smile068 ), освен това съм си свикнал с ръчката и автомата не ме кефи.

Бегачка, защо си против Кастрола :?:

Пак благодаря и поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото е рециклирано масло-помириши го и ще разбереш

примерно Мотул от клас V300 мирише на парфюм,а това на запартък прегорял :smt46

Ама този Мотул е с двоен естер-затова

Мотул специфик 505.01 100% синтетик 5/40 препоръчвам.Аз си карам с такова и съм спокоен за мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност маслото на Кастрол е най-доброто,което можете да си купите в БГ.Друг е въпросът ,че бегачката има миниятурно право в случая-което лично ще проверя скоро.Маслото,което препоръчвам да се закупува е Кастрол,но БМВ варианта,който си се води резервна част

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди две седмици в ЕТ ми смениха маслото с Кастрол,щото нямали Шел,като ми казаха че било малко по скъпо, но пък по добро.Иначе досега при предишните смени слагаха само Шел.

Досега съм доливал масло единствено преди втората смяна,около 200-300гр.,след това не го е пипала.Та ще го следя тоя Кастрол,колко ще остане от него. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, все пак ти прочетох мнението, което ме подсети да задам следния въпрос:

Дали хонинговането не се отразява на разхода на масло :?: (разбира се имам предвид на нов двигател)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали хонинговането не се отразява на разхода на масло :?: (разбира се имам предвид на нов двигател)

 

smile175
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.