Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с карбуратора


faraona

Recommended Posts

здравейте колеги! Честит първи март! И естествено на празник при мен Всичко се скапва и този път не ме подмина. Слизам тази сутрин до колата, качвам се и паля двигателя-о чудо на студен двигател пустия му карбуратор форсира на 6000 оборота. изгасих, запалих пак същата работа. и си викам "тои слмукача нещо се ебава" ама не е той! сега пък въобще не може да работи мотора ниските обороти ги няма никакви, а двигателя работи САМО над 3500 оборота. ако някои може да помогне ще съм му много благодарен, защото отворени сервизи на 1 март(неделя) няма да намеря. До сега всичко си беше наред ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Огледайте хубаво механизъма и жилото за подаване на гориво дали не задържат,дали всичко там се движи свободно!Успех!Възможно е оста на дроселовата клапа да е клеясала,също може да се е откачила(скъсала)пружинка,която връща дрос.клапа в начално положение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обадих се на един приятел, който работи в автосервиз, забих му проблема конкретно и той дофтаса след 1 час. разхвърляхме карбуратора всичко наред! оказа се обаче че новия тампон под карба е с крива планка(откъм колектора) сложихме си стария уплътнихме го с термоустойчив силикон и работата заспа като млад зет при баба си smile168 . просто тоя (новия)тампон си е бил брак фабрично. на лепенката пише произведено в чехия а под нея на самото пликче с холограмен стикер произведено в чаина..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е чиста случайност ... провери си пластмасовата вилка на втора камера ... това се е случило т.к. при натискане на газта за да активираш смукача тя е паднала под ограничителя и мотора се е форсирал на въпросните 6000 об. ( това е най - вероятната причина според мен ) ... другия път като закъсаш за тампон си вземи модификацията от две планки и бакелитова плочка с гарнитури и от там на сетне сменяш само гарнитурките ако вземе да смуче въздух .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.