Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с парното на Фабия-Решение:смяна поленов филтър!


julian_84

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Искам да ви попитам доволни ли сте от тягата с която духа парното на старата Фабия ?

Фабията ми е с мотор 1.9 SDI без климатик.Парното загрява много барзо и топлината е супер, но не съм доволен от тягата с която духа.Всичките степени си работят както трябва само че все ми се струва че като го сложа на най-силната степен (4-та) трябва да духа доста по-силно.Пусна ли го да духа на краката хептен го няма.

Въпроса ми е дали си е толкова силата на перката и духането като цяло е слабо или имам нещо запушено по трасето.

Също има ли някъкъв филтър през който да минава въздуха преди да влезне в купето :-k пак казвам че е без климатик.

Възможно е ако има такъв филтър да е за смяна и от там да идва проблема .....

Благодаря на отзовалите се!

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш филтър. Намира се в краката на шофьора. Погледни под жабката и ще видиш един капак и две щипки. Издърпай ги към средата и свали капака на долу. Филтъра ще падне с него. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откога не си го сменял?

 

След като не знае че има .........

 

 

Много правилно е казал колегата smile169

Ами аз купих колата от една позната.Карам я вече 8 месеца (към 15К км ) и не съм го сменял.Предполагам че тя го е сменила малко преди да я купа защото тъкмо я беше обслужила и си купи нова кола та аз се класирах за тая.

А на колко време е нормално да се сменя този филтър ?

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...А на колко време е нормално да се сменя този филтър?...

От много неща зависи колега. По-точно основно от запрашаване. В някои случаи (центъра на големите градове) и 3 месеца са много. В други и година може да изкара. Но ти си открил "тестера". Следващия път, когато намалее тягата на парното - пак си за филтър.

Вземи си филтър с активен въглен!

smile162 Послушай колегата VALDO. До голяма част премахва миризмите, идващи отвън. Идеята е супер!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички колеги.

Това се оказа проблема.След като смених филтъра парното заработи като ново :smt004 Относно времето за смяна ясно че най-вече зависи от мястото и условията в които се кара колата, но имах предвид като цяло на колко време и км обикновенно го сменяте.

Темата може да се заключи, и още веднъж мерси на всички smile169

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поленов филтър се сменя задължително на 30хил. км. ,но ако предпочиташ можеш и на всеки 15 хил. км . да го сменяш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.