Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

скърцане на стъклата


channel6

Recommended Posts

Имам Октавия 1.9 тди 2005 .. понеже започнаха от лятото насам да скърцат скъклата при отваряне/затваряне и мисля че се дължи на уплътненията... незнам но когато е 30 градуса и повече навън скърцат мн гадно.. на жегата ли се дължи или просто е някакъв дефект с моята.... Моля колегите , които карат същата да драснат две думи по въпроса.... Благодаря Ви! smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах.. "измий ги" тази кола мръсна не се е задържала и не пиша тука да си чеша езика... това ми е първия въпрос в този сайт и ако такава помощ получавам от колегите съм пас......

 

........ добре..... колата пак е измита........ скърцат......... или викаш отново да мия а......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Колата гаранционна ли е? Ако да - тичай в сервиза. Ако не сподели откъде се чува шума. Ако е от механизмите силно се съмнявам да минеш без разглобяване.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гаранцията изтече вече.. незнам ..дано не са механизмите , но скърцането наподобява на нещо като гума.. и то по-скоро когато е нагрята от слънцето... съответно предните скъцат повече от задните, може би защото са повече ползвани ...

а е толкова гадно скърцането, че някой път хората в колата изтръпват :roll: мисля си дали не е от препаратите на нашите "висококачествени" автомивки.... възможно ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах.. "измий ги" тази кола мръсна не се е задържала и не пиша тука да си чеша езика... това ми е първия въпрос в този сайт и ако такава помощ получавам от колегите съм пас......

 

........ добре..... колата пак е измита........ скърцат......... или викаш отново да мия а......

колега,аз не ти казвам да си измиеш колата,ти май нещо не разбираш :roll:

измий си уплътненията отвътрешната страна,която е към стъклото,и която не се мие като си миеш колата

:smt018

и за напред избягвай да си сваляш прозорчите като са мръсни-сега да не кажеш ,че и прозорците не са ти били никога мръсни

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и на моята скърцаха по едно време,ама след като я измих, се оправиха! smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям мнението на бат Сами-всичко идва от уплътненията-трябва да се измият или да се смажат-има си спрейове и други подобни мазила :) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скърцането при плъзгане на стъкло върху гума може да има само ако общо взето няма мръсотия. Ако, както пишете по-горе, проблема е в мръсна гума/стъкло - няма да има скърцащ звук, а такъв наподобяващ жулене/стържене. В зависимост от партидата гумата може да има по-голям или по-малък контакт със стъклото (разлика от части на мм). Към това като прибавим топлинното разширение през лятото получаваме точно този дразнещ скърцащ звук, който при студена и свита гума през останалите сезони не се наблюдава. Решението е общо взето само едно - сваляш прозореца до долу. Минаваш уплътненията от двете страни с парцал, умерено напоен с някакъв силиконов спрей. Остави няколко минути спрея да попие в гумата, след което със сух парцал избърши остатъка - той от една страна е излишен, от друга - ще ти омазнява стъклото по ръбовете, което ще се забелязва в свалено състояние и дразни. Спрей можеш да си купиш от повечето магазини за автокозметика и т.н. Най-разпространен е един сив флакон, на който има рисунка на кола с отворен багажник. Препоръчват го точно за уплътнения. Не помня марката, но на пазара е пълно с нейни спрейове - за развиване на гайки, за смазване, за обезмасляване и т.н. Флакона е сив на цвят. Ако до утре не си го купил или не си прочел мнението ми, мога да го снимам.

 

Успех :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-разпространен е един сив флакон, на който има рисунка на кола с отворен багажник. Препоръчват го точно за уплътнения. Не помня марката

 

MOTIP е марката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toчно!Гледай само да нанасяш с парцал или гъба и да не пръснеш по някоя панта,че после си е ..ло мамата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем. Оказа се че при маркирането е влязла песачинка от кварцовия пясък. Тъкмо се наканих да разглобя кората и спря да скърца, явно песачинката е паднала на някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скърцането при плъзгане на стъкло върху гума може да има само ако общо взето няма мръсотия.
[-X

Уплътненията от вътрешната страна са мъхести-за да не скърца и точно като се набият с прах-скърцат :!: ако са чисти няма начин да скърцат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.