Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

обороти на Фабия 2002 г 1.4 MPI


hKaragyozov

Recommended Posts

Оборотите ми на място играят от 800-900-1000.Не ми е проблем по-принцип само се притеснявам да не доведе до нещо друго.Ще съм ви благодарен някой да ми даде съвет или поне да ме успокои :) защото кадето ида на майстор всеки вика карай така.

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 2005 и има същия проблем, като оборотите при падане от около 2000 надолу, падат до 500/600 и след това се вдигат нагоре до 1000 и след това си замръзват на 750. Двигателя също си променя звука. И понеже това се появи по време на скъпият бензин, предположих че нашите мили родни бизнесмени са причината.

Диагностиката не показа грешки. От ЕТ предположиха, че може би е замърсена дроселова клапа, но според тях чак когато заиграят постоянно е време за почистване.

От други консултации знам:

1. Заслушай се дали двигателят си променя звука. Може и оборотомера да ти е прецакан.

2. Виж си компа за грешки. Ако не, може би замърсен въздушен филтър, дебитомер. Имало някакви спрейчета за продухване на дебитомери, но нищо не съм правил в тази насока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е на газ.Днеска пък ми отказа датчика за бензина.Слагам бензин,а той си върви надоло-не е като да е блокирал.Аман, 6годишна кола-взех я от магазина, пазя я, но едно по едно започнаха да се показват козметичните проблемчета.

Ама нали си я харесвам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да кажеш кой точно двигател 1.4 имаш предвид.

Проверявал ли си свещи и кабели? При мен със смяна на свещи плюс добавка за отстраняване на нагар, проблема изчезна за определен период от време, но сега пак се появи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.