Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Някой знае ли какво е това?


dimitarzaharinov

Recommended Posts

Прави ми впечатление, че това нещо, което се намира на турбото е много омаслено. трябва ли да се притеснявам - и на какво се дължи това? Иначе турбото ми работи нормално - мисля!?

Благодаря!!!

post-3369-138453075408_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото оттам е капало доста масло върху централния тампон на двигателя и ми прави впечатление, че се появи лека вибрация на празен ход. Възможно ли е маслото да е предразположило тампона към разбиване.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е на 155000 по сервизна книжка не е ли им рано на турбото, двигателя или тампона?

А как мога да разбера дали е от тампона вибрацията преди да го сменя?

БЛАГОДАРЯ

P.S Много ме дразни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вибрацията трябва внимателно да се диагностицира-може и да е от маховика

за това дали е рано за проблем-при колите втора ръка,не знаеш как е карана и как е подържана,а сервизни книшки лесно се правят и попълват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, но колата е закупена от ЕТ и е поддържана само там и в супер дизел. Ходих в ЕТ и ми казаха, че маховика е добре (т.е вибрация почти нямало). А и нещо не съм доволен от тяхното обслужване, но това е друга тема. Другото, което ми прави впечатление, че при потегляне без газ вибрациите се усилват, при подаване на газ на по-висока скорост някак двигателят бучи по-силно от нормално. А докато колата работи намясто и подам леко газ докъм 1000 оборота всичко утихва. Това говори ли ти нещо?

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото, което ми прави впечатление, че при потегляне без газ вибрациите се усилват, при подаване на газ на по-висока скорост някак двигателят бучи по-силно от нормално
това е нормално по-принцип,НО зависи в каква степен се усилват тези вибрации.Вместо да си чешем пръстите тук,качи се в 1 друга кола като твоята,ако толкова няма ,поне на такси ще намериш,да се повозиш ,прецени и пак пиши
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички тези неща за които пиша и моля за мнение се получиха в последствие преди ги нямаше и не ги усещах а и не мисля че са нормални. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А те това е приказка вече . А разбития маховик не се ли чува след като се натисне съединителя щото при мен няма разлика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според пичовете в ЕТ разбития маховик се познава при гасене на мотора - не трябва да се чува притракване .

При мен пък при студен мотор , след запалване , при натискане на съединителя се чува пулсиращ звук ( на тласъци) , прилича на звука на бавнооборотен бутален компресор :D:D:D , ... след 2,3 мин. утихва . Иначе при гасене на двигателя няма тракане - спира мазно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен няма тракане при гасене на двигателя, нито при студен двигател и натискане на съединителя няма шумове. Значи остава евентуално средният тампон или не знам и аз. Както бях написал по-горе прави ми впечатление, че при ускорение на 2-ра или 3-та двигателят бучи по-силно от нормално. Възможно ли е това да е тампон? И също при леко натискане на газта, когато не е на скорост - няма вибрации. Също ми направи впечатление, че обтягащата ролка много вибрира без газ. Като подам леко газ е тя спира да вибрира. Това говори ли Ви нещо?

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ама при толкова много написано защо точно за ролката бе "КОЛЕГА" има ли начин да се провери тампона за да съм сигурен че е от него smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички тези неща за които пиша и моля за мнение се получиха в последствие преди ги нямаше и не ги усещах а и не мисля че са нормални. Благодаря

 

 

Така само си мислиш. И аз продължавам да откривам нови шумове, а моята кола е само на 19 000 км . Едва ли не ги е имало преди :D:D:D , просто като забележиш нещо ново започваш да се заслушваш повече в този шум...

Ако знаеш аз как усещам вибрациите...МАЛИИИИ...Доста пъти съм казвал и ПАК казвам , че за мен помпа-дюзата е само за извънградско каране . На 5-та със 160 няма вибрации , няма шум от мотор , няма нищо..., ама на градско.... ](*,) ](*,) ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.