Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нови летни гуми 185 или 195/65/15


ross_6a6

Recommended Posts

Здравейте колеги. Карам О1 и вече се замислям за летни гуми. Досега винаги съм карал 195/65/15 но ми попадна една хубава оферта за 185 и исках да ви запитам каква би била разликата в шофиране, стабилност, разход ако слезна на по - тясна гума.

 

Ето и офертата: http://www.raychev-tyres.com/1661-promo.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е дискутирана наскоро.

 

По-тясна гума:

1) По-нисък разход

2) По-нестабилна

3) По-малко аквапланинг

4) По-добър комфорт

 

По-широка гума:

1) По-висок разход

2) По-стабилна

3) По-склонна към аквапланинг

4) По-нисък комфорт

 

Има и друго. Ползвай търсачката и ще намериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също до сега съм ползвал този размер на гумите 195/65/15 и се чудех за по-тесни за лятото. От колегата PRR обаче разбирам че + и - горе-долу се изравняват при двата варианта, поне според мен ?! :roll:

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спазвайте си заводските размери-не сте по умни от инженерите

нарушавате диаметара с на колелото с този по-малък размер-което е най лошото

иначе за аквапланинга е вярно ,но зависи от дизайна на самата гума :!:

аз като карам с 225 ,да не би да ми прави аква планинг и да карам с 60 през локвите smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спазвайте си заводските размери-не сте по умни от инженерите

нарушавате диаметара с на колелото с този по-малък размер-което е най лошото

иначе за аквапланинга е вярно ,но зависи от дизайна на самата гума :!:

аз като карам с 225 ,да не би да ми прави аква планинг и да карам с 60 през локвите smile169

 

Е, то ясно, че зависи от протектора де. Говорим за принципа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

За размер не знам, ама относно марка ти препоръчвам Michelin.

Ето и актуална информация в подкрепа на това: http://auto.dir.bg/2009/03/06/news4091287.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам отзиви за летните модели на Нокиан, но зимните им са smile175 smile175 smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам отзиви за летните модели на Нокиан, но зимните им са smile175 smile175 smile175

 

Ники, зимните Нокиан са чудесни зимни гуми за скандинавски зимни условия(сняг и лед) :mrgreen:. С други думи - на сухо ги няма никакви, на мокро май също е така - тоест за България наистина май не са добър вариант :-k.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карах този NOKIAN на размер 205/60/15 перфектна гума,много тиха, а що се отнася за по- тесния размер, освен всичко друго ще промениш визията на колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично имам много добри впечатление от ЗИМНИ Нокиан. Много добра гума, в този ценови клас може би една от най-доброте. По-евтина е от Мишлен, Бриджстоун, Гудиър и т.н., а същевременно се държи отлично. На сняг няма грешка, а на сухо се държи също много добре. При висока скорост в завои не се гъне и голата е много стабилна. Не се износва бързо, не е шумна, стабилна, евтина. Приятно изненадан бях от тази гума. Става въпрос за 17". За летни гуми Нокиан нямам наблюдения, но лятна гума финландско производство някак си ми е странно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Аз не бих за нищо на света минал под минималния размер предписан от производителя.

Стой си на 195/65/15 ако това за теб е минималния размер.

 

Личните ми впечатления са че със скъп модел на гума имаш повече сметка от по-широка на евтина марка.

 

Аз карам с летни 195/65/15 Good Year Excellence pro_exellence_tcm64-1960.jpg

Много са тихи и спират страхотно, дори на мокро.

 

По-добрата марка и модел ти дават възможност да спестиш цената на по-големия размер, но пак да имаш сигурност с малкия размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж как са като цени Мишелин Енерджи Сейвър на 205/65 R 15. Карал съм предишната кола с такива. Просто няма да има дупки за теб, а за дъжд са перфектни. Останалите им плюсове са многократно дискутирани в други теми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж как са като цени Мишелин Енерджи Сейвър на 205/65 R 15. Карал съм предишната кола с такива. Просто няма да има дупки за теб, а за дъжд са перфектни. Останалите им плюсове са многократно дискутирани в други теми.

Какъв е тоя размер бе колега?Тука говорим за Шкода Октавия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога ли да попитам какво имат колегите против Нокиан,ама обосновано.Новите H i Z G2 са много добри гуми,аз карам със зимен Вр Г2(оригинална гума за Порше) и нямам никакви оплаквания.Общо взето Хакоок и Нокиан са страхотна конкуренция на премиум марките-в много аспекти са дори по-добри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж как са като цени Мишелин Енерджи Сейвър на 205/65 R 15. Карал съм предишната кола с такива. Просто няма да има дупки за теб, а за дъжд са перфектни. Останалите им плюсове са многократно дискутирани в други теми.

Какъв е тоя размер бе колега?Тука говорим за Шкода Октавия...

Ми идеално замества 195/65 на 15 и добавя малко височина. Защо трябва толкова стриктно да се придържаме към зададения от производителя размер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразпитах доста за NOKIAN и даже за летните гуми получих много добри отзиви. За съжаление обаче летните гуми влизат в един по - висок ценови клас където конкуренцията е много по - силна от познати нам производители.

 

Спрях се на това : FULDA Carat Progresso. Тази година тестовете на ADAC ги посочват като една много добра лятна гума:

 

http://news.automedia.bg/read/6330.html.

 

Най - странното от всичко беше, че ги намерих в Германия с 20% по - малко отколкото в България ( около 50 Euro). Става дума за 195/65/15.

 

Очаквам ги другата седмица.

 

Успех на всички с преобуването. Май вече идва време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.