Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

1.6 автоматик?


nstancheff

Recommended Posts

Здравейте,

 

Спрял съм се на два модела Шкода - Фабия комби 1.6 автоматик и Румстър 1.6 автоматик. Интересува ме дали някой може да сподели мнение за двата модела. По специално това което ме притяснява е дали по-голямото купе с тази автоматична трансмисия няма да направи колата много тромава?

 

Мерси предварително!

 

Ники

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега бягай далече от този автоматик.....

Първо карах един такъв Румстър 1.6- много куц/никаква динамика/ за този мотор

2-ро разхода е много висок.Ако не те бърка 10/100 ......

По магистралата със 160-170 ми отчита на борд.компютъра 11 л

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разхода пресполагам, че е по-висок. От друга страна, за градски трафик е много удобно. Гледах също, че тази трансмисия е по-нова 6 степенна на Asin. Би трябвало да е по-добре с динамиката и икономичността...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сравнение карам мондео 1.8-115кс автоматик-дори на газ върви повече от колкото Румстера, за фабията не знам - не съм карал не мога да споделя впечатления.Основния недостатък е разхода.... за мен.Ако теб не те бърка не се чуди ,а яхвай някоя "зелена лястовица" smile108b

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мондео 1.8-115кс автоматик-дори на газ върви повече от колкото Румстера
ади бе,тоз кораб ,че и на газ :-k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Карам Фабия 1.6 автоматик (хечбег) вече една година и съм много доволен от колата. Моторът е пъргав , шестстепенният автоматик си върши работата супер-почти не се усеща смяната на предавките. Също така звукът на колата е много спортен (някои казват че е шумна, но мен лично много ме кефи). От гледна точка на разхода , много зависи как я караш... може да ти харчи 8,5/100 градско може и 14... Но при смяна на предавките на около 2,5к оборота , колата си харчи прилично, все пак да не забравяме че е автоматик. А за самата скоростна кутия , както казах сменя много плавно предавките , има режим S , при който можеш да се позабавляваш, с иначе скучната по принцип автоматична скоростна кутия. Ако имаш някакви въпроси за колата пиши на ЛС smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,карал съм и Фабия и Румстър 1.6 автоматик и не съм много очарован.Според мен повече ръмжи отколкото върви,но това си е лично мое мнение с което не искам да те ангажирам.Моят съвет към теб е задължително да покараш Фабия или Румстър автоматик и тогава да купуваш.Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.