Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Новата във форума! OCTAVIA SLX 1.9 TDI


mery_jery

Recommended Posts

Момчета много се радвам ,че разбирате...но каточели мен като ме видяха в ЕТ ....дребна с голяма кола...и давай да сменяме всичко....каквото може,без значение здраво ли е или не !

Къде да отида да ми кажат нещо по-подробно какво се случва с ABS-a ми ??? да си купувам нов...или подлежи на поправка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • mery_jery

    18

  • Redline__

    6

  • ikonoma

    5

  • bega4kata

    5

Най-много писали в темата

Трябва някъде да ти я закачат на тестер VAS или VAG-COM и да ти кажат къде е проблема. Излиза грешка за съответния датчик или друга част от целия модул.

Ако има кой да ти помогне или ако се наемаш сама и имаш мултицет мога да ти кажа как да си провериш датчиците. Ще ти дам схема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва някъде да ти я закачат на тестер VAS или VAG-COM и да ти кажат къде е проблема. Излиза грешка за съответния датчик или друга част от целия модул.

Ако има кой да ти помогне или ако се наемаш сама и имаш мултицет мога да ти кажа как да си провериш датчиците. Ще ти дам схема.

 

 

Ами...ще ми се да можех сама,но май няма да успея! Ще пробвам някои да ми помогне !Нямам мултицет,но ще намеря! къде да го намеря този тестер VAS или VAG-COM??? V Sofia?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е схемата:post-116-138453075448_thumb.jpg

 

Откача се голяма букса с многото кабели от ABS блока, който се намира до спирачната помпа, представляващ един цилиндър, а отдолу от блока излизат много тръбички. На тази букса се правят измервания между 1 и 2, 5 и 6, 19 и 20, 22 и 23 пин (на схемата не се вижда добре :( ). 5 и 6 пин са изводите на предния ляв датчик, но за по-сигурно е добре да се премерят всичките. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е схемата:[attachment=0]untitled.JPG[/attachment]

 

Откача се голяма букса с многото кабели от ABS блока, който се намира до спирачната помпа, представляващ един цилиндър, а отдолу от блока излизат много тръбички. На тази букса се правят измервания между 1 и 2, 5 и 6, 19 и 20, 22 и 23 пин (на схемата не се вижда добре :( ). 5 и 6 пин са изводите на предния ляв датчик, но за по-сигурно е добре да се премерят всичките. Успех!

 

Много съм благодарна! Ще се пробвам да установя нещо....ако не ...ще викам пак за помощ!

Благодарности и поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! В ЕТ казаха ,че външно датчика не е повреден и видимо не е счупен; Трябвало да се смени ,за да се провери дали той е проблемът. Но можело да не е той......

 

Това който ти го е казал по-добре да напусне сервиза и да си търси друга работа. Има два начина да се разбере дали е от датчика. С тестер и с измерване на съпротивлението му с обикновен мултицет. Трябва да е около 1kom.

с вагкома си показва точно кой датчик е повреден-преден ,заден,ляв,десен

 

Аааа, момчета, ето кой не е посещавал сервиза на ЕураТек :!: Като клиент на въпросния сервиз, мога да ви заявя, че там се практикува най-успешният метод за отремонтирване на автомобили - "Агрегатната замяна"! Работят така, понеже имат възможности да поддържат богата складова наличност и посредством този метод елиминират евентуални грешки в диагностиката. Да, VAG-COM-a показва къде точно е проблемът, но докато не сложат здрав датчик на ABS, след което той да проработи няма да Ви се обадят за да ви кажат, че колата е готова. А не като в кварталните сервизчета където ти казват "много точно" къде е проблема срещу 30-40лв, купуваш си части и се оказва... че всъщност си сменил здрави части! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Така че, моля Ви, недейте да създавате грешно впечатление и да заблуждавате хората....

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошла във форума и от мен :)

В София с VAG com може да помогне Пепи ( PRR ) според мен едва ли ще има против да помогне.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

В София с VAG com може да помогне Пепи ( PRR ) според мен едва ли ще има против да помогне....

 

Който има нужда да звънка. Телефона го има в темата с телефоните, а има и лични :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! В ЕТ казаха ,че външно датчика не е повреден и видимо не е счупен; Трябвало да се смени ,за да се провери дали той е проблемът. Но можело да не е той......

 

Това който ти го е казал по-добре да напусне сервиза и да си търси друга работа. Има два начина да се разбере дали е от датчика. С тестер и с измерване на съпротивлението му с обикновен мултицет. Трябва да е около 1kom.

с вагкома си показва точно кой датчик е повреден-преден ,заден,ляв,десен

 

Аааа, момчета, ето кой не е посещавал сервиза на ЕураТек :!: Като клиент на въпросния сервиз, мога да ви заявя, че там се практикува най-успешният метод за отремонтирване на автомобили - "Агрегатната замяна"! Работят така, понеже имат възможности да поддържат богата складова наличност и посредством този метод елиминират евентуални грешки в диагностиката. Да, VAG-COM-a показва къде точно е проблемът, но докато не сложат здрав датчик на ABS, след което той да проработи няма да Ви се обадят за да ви кажат, че колата е готова. А не като в кварталните сервизчета където ти казват "много точно" къде е проблема срещу 30-40лв, купуваш си части и се оказва... че всъщност си сменил здрави части! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Така че, моля Ви, недейте да създавате грешно впечатление и да заблуждавате хората....

 

Поздрави.

извода е:ходете само в ЕТ :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Супер! Жена - фен на Шкода, е рядкост! Поздравления и добре дошла (не че и аз съм тук от дълго де....)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Жена - фен на Шкода, е рядкост! Поздравления и добре дошла (не че и аз съм тук от дълго де....)!

 

Благодаря ,благодаря! Аз съм фенка на колите въобще! Но със шкодата се запознах най напред! Затова и съм тук ! :smt004

Добре дошъл и на теб тогава... ! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошла и от мен smile159 то и аз съм нов и горд сектант :)

неразбрах дали се оправи с ABS-a ?

а що се отнася до сервиз,аз съм много доволен от D&N

има ги в Бизнес парка в Младост-4 и в Люлин

за момента не са срещал проблем с които да не са се справяли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dobre doshla i ot men smile159 to i az sum nov i gord sektant :)

nerazbrah dali se opravi s ABS-a ?

a 6to se otnasq do service,az sum mnogo dovolen ot D&N

imagi v biznes parka v mladost-4 i v Lulin

za momenta ne sa sreshtnal proble s koito da nemogat da se spravqt

 

Добре заварил колега !

На последната среща на НИМ колегите направиха сериозна диагностика на АБС-а ,за което съм много благодарна. Тази седмица трябва да ми сменят датчика,който се оказа повреден ! Надявам се с това да приключи драмата ми АБС !

И понеже при мен винаги е интересно ,неможе всичко да ми е наред ](*,) имам си нов проблем !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги пак моля за помощ ! smile012

Незнам дали на някой се е случвало,но на мен ми изчезват датчиците от таблото.Борд компютъра работи както и фаровете! Няма обаче скоростомер,оборотомер,гориво и темп.на водата ! Ей така как си карам и изчезват,после пак се появяват .... ](*,) ](*,) ](*,)

Реагира на дупки определено.... :-k

Разглобихме таблото с електротехник ,но механична повреда по него няма! Всичко си е здраво !

Помагайте... smile088

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Писна ми колеги.....като и е тръгнало на тая кола..... ](*,) ](*,) ](*,) сега свети (мига ) лампата на ръчната спирачка на таблото!

Когато за пръв път се включи ,имаше и звуков сигнал ! Сега само мига ли мига...

Спирачна течност или нещо друго....казаха някои колеги????? Къде да го намеря това резервоарче за спирачната течност ??? ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е тръгнало скоро ще я стегнеш и ще изкараш без проблем 10-тина години! :smt032

Еййй съседе.... не се шегувай с мен и моята Белла ! :P Ако не е тя ...няма да ме виждате често ! Разбира се ще се стегнем с нея ...и ще видите вие с новите коли :P :P :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писна ми колеги.....като и е тръгнало на тая кола..... ](*,) ](*,) ](*,) сега свети (мига ) лампата на ръчната спирачка на таблото!

Когато за пръв път се включи ,имаше и звуков сигнал ! Сега само мига ли мига...

Спирачна течност или нещо друго....казаха някои колеги????? Къде да го намеря това резервоарче за спирачната течност ??? ](*,)

 

Над спирачната помпа е. :) Може би отляво на въздушния филтър, когато си с лице към двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ние от smile074 корпуса за бързо реагиране го намерихме казанчето . Доляхме му малко спирачна течност. Сложихме и бушона на ABSa. Спря да свети, мига и писка. Проблемът сега е, че при нормално движение и плавно натискане на спирачката колата намалява нормално и при скорост около 2-3 км/ч се включва ABSа. Според мнението на господата Гената (The Best Forman) и Боби (Доктора), а и на един мой приятел - много добър автомонтьор по причина, че ухото, на което се завинтва болтът на датчика е било счупено, в следствие на удар и след това заварено (ама некадърно) датчикът на ABSа не е на точното си място. По тази причина (това вече е разсъждение) явно при тази ниска скорост датчикът отчита спряло колело и включва ABSa. Не че е някакъв сериозен проблем, защото колата спира перфектно, а и при рязко натискане на спирачката по Софийските локви ABSa работи безупречно, но е дразнещо.

Ще бъде посетен сервиз за по-точен преглед на цялата ходова част и диагностика с VAG-COM за проверка за грешки от ABSa.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Мишо (C2HO5OH),аз нямаше да мога да обясня вчерашните интервенции ! Още веднъж мерси за бързата реакция! smile159

 

smile188

Мисля, че твоята кола е АЛФА по душа. Това за един алфист са нищожни проблеми :smt017

Определено си е ШКОДА по душа ,ама аз се панирам малко....щото явно незнам кво е да е много развалена колата ! :)

 

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Friki написа:

а що се отнася до сервиз,аз съм много доволен от D&N

има ги в Бизнес парка в Младост-4 и в Люлин

 

[-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X

-През 2008 година в D&N ми провериха свещите(отвъртяха и завъртяха веднага обратно една). НА ГОРЕЩ ДВИГАТЕЛ. Последва скъсана резба на тази свещ на главата. Новата глава е 3600 лв в ЕТ. Добре че се оказа не много голяма част от резбата повредена та минах само с пренарязване на нова резба с медчик.

-Още нещо - бяха изрязали по една дупка в двете пластмасови кори около двигателя (после си ги взех от ЕТ за по 89 лв едната.

-Металния щит под двигателя не бяха завъртяли лапите така че да ги хване - май се държеше дамо на една лапа и тропаше доста силно като минавах неравности.

-При смяна на стъклоподемник в задна врата ми скъсаха кабел на високоговорителя в задната врата.

В този сервиз може да ходиш ако те ти плащат, за да може после да си оправиш щетите които ще са ти направили докоато колата ти е там на сервиз.

 

За таблото и аз и много колеги имаме този проблем.

Даже сега пак не работи мойто. Сутрин зимата на много студено работи понякога. :)

Ето ти телефона на Виктор - в Павлово му е сервиза. За 50 лв ми направи мойто.

0888242458

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

За таблото и аз и много колеги имаме този проблем.

Даже сега пак не работи мойто. Сутрин зимата на много студено работи понякога. :)

Ето ти телефона на Виктор - в Павлово му е сервиза. За 50 лв ми направи мойто.

0888242458

Мерси за инфото колега,но ако разбирам правилно ,този Виктор не се е справил много добре щом пак не ти работи таблото! Разбирам,че този проблем е при доста коли на повече от 7-8 години ,и явно колата си има свое мнение.... :-k но да се разваля 2-3 пъти в годината...не е вариант.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.