Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

автоматичен смукач на фелиция 1,3 карб.


faraona

Recommended Posts

Може би малко тъпо ще прозвучи, но може ли автоматичния смукач да стане ръчен?

Разработих една идея за палене на двг дистанционно през алармата (човек без работа). Обаче се изправих пред проблема, че като е студено и не ритна веднъж газта да затвори смукача НЕ ПАЛИ! Замислил съм се да сложа една от китаиските машинки за централно ама за тая глезотия да правя глупости не върви...иначе като е топличка не дава да натисна копчето. Ако успея ще съм доста доволен и ще пусна схема в сам се справих...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да ти покажа на Вартбурга как го направихме с брат ми (понеже 1.3, 4-тактов е със същия карбуратор Пиербург). Принципно се маха биметалната пластина, заедно с всичко около нея. После закрепваш едно жило на клапата и после му намираш вътре местенце. Става "невероятно красиво". Освен това си е героизъм да уцелиш точно колко да е затворена клапата и паленето на такъв ръчен смукач не е толкова проста работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе и на мен ми се върти нещо такова из главата, ама минавам на план Б. машинка от централно да придърпва лекичко жилото,защото съм забелязал, че не е нужно да натискам педала докрая за да задейства смукача...друго освен машинка от централно не ми идва наум smile177 smile151

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе и на мен ми се върти нещо такова из главата, ама минавам на план Б. машинка от централно да придърпва лекичко жилото,защото съм забелязал, че не е нужно да натискам педала докрая за да задейства смукача...друго освен машинка от централно не ми идва наум smile177 smile151

със загряването трябва да се връща постепенно-как с маш.от центр. [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той ще го активира с машинката , па после сам ще си се връща ... или поне аз това разбрах , но не ми е ясно ако е кола с характер както е моя Форман и почти винаги в голям студ пали от втори път е ко праим тогаз ... върти гадта дорде клекне акумулатора ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той ще го активира с машинката , па после сам ще си се връща ... или поне аз това разбрах , но не ми е ясно ако е кола с характер както е моя Форман и почти винаги в голям студ пали от втори път е ко праим тогаз ... върти гадта дорде клекне акумулатора ?

 

Именно! машинката ще действа само за активирането, и после всичко ще си е както до сега. задеъства ли се смукача не дава да барна ключа. Това е въпрос на донастройка. Като е загряла си работи супер устройството. ако не съм дръпнал ръчната не баца (нещо като защита) ама зимата дали няма да ми замръзнат барабаните? smile151

 

Обаче е голяма ГЪЗАРИЙКА! палиш си колицата, викаш си сметката, плащаш и влизаш в топла колица(колкото е по-мудна сервитыорката толкова по топла кола smile174 )

сега обаче мисля да му сложа едно време задържане в режим подготовка(ако не се изпълни следваща стъпка да се връща в изходно положение) щото пустия му ДЦ тригер ще си тактува постоянно smile181

 

Лелееееее, колко съм Прост. ТЪП, ТЪП-Чак вдлъбнат! ся сичко трябва на ново да го права! smile183

за 5 мм не ми стига платката да добава един чип и/или

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.