Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

1 цилиндър не работи понякога... и се оправя самичък.


Nuclear

Recommended Posts

Здравейте :)

Малко странно звучи, но на 120-ката често и се случва - като запаля, работи неравномерно и няма мощност, от което съдя, че единия цилиндър не работи. Като покарам 2-3 километра, се оправя самичък. Това ми се случва доста често. Забелязал съм, че се случва предимно когато карам на къси разстояния - 200-300 метра на студен двигател (когато е топъл, няма проблем) и след това 2-3 часа не я ползвам (примерно като ходя от един до друг блок на ТУ, или ако е стояла няколко часа отвън и реша да я прибера в гаража) Даже понякога (рядко) решава да работи на 2 цилиндъра, след време се оправи един, а след още малко - още един. Обаче винаги след 2-3 километра (малко след като загрее напълно) си се излекува самичка. От какво може да е? Малко е дразнещо, пък и при такова положение харчи повечко бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като начало разбери кой цилиндър не работи (например като вадиш кабелите на свещите един по един - обаче внимавай че има високо напрежение :!: ) и пробвай да смениш свещта на съответния цилиндър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята 105-ца е така.Аз го отдавам на факта, че за 2 години и около 20 к км така и не ги смених свещите :oops:

п.п. Има писано в бумагите, че когато караш на къси разстояния свещите трудно достигат подходящата температура, при която хубаво да се самоочистват от нагара, пък и те имаха в тази връзка някакви индекси май, топлинно число или нещо от сорта. Ако са на повечко км. най- добре си ги смени smile194

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и/или капачка ;)

 

Ако не е от горните причини, вероятно имаш доста по-сериозен проблем - или издухана гарнитура на главата, или пък износени водачи на клапаните и/или износени/счупени сегменти от където влиза масло и цапа свещите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какви точно свещи караш?Аз имах преди около 2 години такъв проблем като твоя и познай какво беше-след много опити и замервания на всещите,се оказа,че 2 свещи като са студени се държат като пробили,а като се позатоплят- се оправят!Ако знаеш само колко свещи смених.... :smt019 Тъи че като за начало купи си комплект запалителни свещи и пробвай как ще е!Има също възможност да имаш утечка през капачката на делкото и като колата е студена това се усеща най-добре! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем на мойта 120ка - смяна свещи + кабели + капачка + палец + кондензаторче = мърка като котенце :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Колега и аз бях така даже и по зле от тебе карал съм я по спешност на един цилиндър даже не са кабели и свещи даже майстора ми каза че старите ми кабели демек оригиналните са по добри и от новите които бях купил а свещите ми са даже пак орегиналните просто и трябва регулаж на клапаните нова гарнитура на главата но да не е гумена като фабричната и да се провери дали двигателя не дърпа въздух отнякъде на мен всичко това ми излезе 35 лева за работа и консумативи и оттогава не е загубила нито един оборот

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

da kolkoto i da ne ti se verva 15 min karane na edin cilindar posle na dva o6te 1 4as karane

 

Следващото ти мнение на латиница ще бъде незабавно изтрито.

Прочети правилата на форума и ги спазвай.

Odin

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

da kolkoto i da ne ti se verva 15 min karane na edin cilindar posle na dva o6te 1 4as karane

Аз пък на стартер карах веднъж от орлов мост до нас, че по екологично чисто е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.