Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

за PD моторите-питане


klarnetko

Recommended Posts

Привет, вече писах за новата ми придобивка Октавия 02 1,9 -ПД 105к.с.Карал съм сомо дизелови коли и съм добре запознат със по-старите мотори.ПД имам за пръв път и малко не съм наясно с принципа му на работа.Интересува ме слагате ли добавки в нафтата и какви? Колата ми е на 33 000км. 2007г.11.м.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този мотор е много добър. Личното ми мнение е че са излишни добавките. Само си следи редовно нивото на маслото и не би трябвало да имаш проблеми. Караи си я със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам година и половина помпа-дюза и миналата седмица сипах за първи път добавка на liqui-moly.Резултатът за мен е невероятен,все едно карам друга кола - много по гладко превключване на скоростите и много по-безшумен мотор.Преди работеше като трактор,а като сменях скоростите се накланяхме с пътниците напред ,все едно съм натиснал рязко спирачката.Не знам единствено дали не влияят зле на двигателя,но аз без добавка не бих карал повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от два месеца ползвам castrol tda определено има разлика пали по-лесно и двигателя поема по-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам почти 4 години ПД. Редовно слагам добавки, пробвал съм СТП, Лики Моли, Сонакс, Редекс. Във вървенето разлика не съм усетил. Препоръчвам Редекс - пали по-лесно, бръмчи мазно и като че ли гори по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този мотор е много добър. Личното ми мнение е че са излишни добавките. Само си следи редовно нивото на маслото и не би трябвало да имаш проблеми. Караи си я със здраве

:smt017 ...и наливай Шел V-power!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и ОМВ-Алпин Дизел smile168 ,и добавки ти не трябват!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и ОМВ-Алпин Дизел smile168 ,и добавки ти не трябват!
Напротив!!!Сипвай обикновен дизел с добавка Castrol TDA и си сигурен че караш с кеф!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за двигателя потърси в wikipedia и във форума има писано.добавките не са задължителни и в упътването ти пише да не се слагат,но не вредят по скоро помагат ,но малко.Най-хубавата нафта е на OMV alpinin ,аз лично зареждам ромпетрол от повече от година.карай я със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какво означава всъшност PD??

имаш в главата 4 помпи дюза в 1 ,които се задвижват от разпределителния вал

достига се при тази система 200 атмосфери работно налягане и голамо кпд и икономия,но е много скъпа за изработка и много трака и я спират

няма по ефективни и икономични двигатели от тези пд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какво означава всъшност PD??

имаш в главата 4 помпи дюза в 1 ,които се задвижват от разпределителния вал

достига се при тази система 200 атмосфери работно налягане и голамо кпд и икономия,но е много скъпа за изработка и много трака и я спират

няма по ефективни и икономични двигатели от тези пд

 

Бат Сами, една лека поправка само. Налягането достига 2000 atm. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, ikonoma, направо го тресна у земята - то било 10 пъти повече :smt017 Шегувам се, но е факт - засега няма Common rail, който да постигне такова налягане и поради това да има такова КПД. Но пък доколкото знам PD-то не успява да направи 6-7 впръсквания на такт ;) - тези пилотни, "вътретактови" и пост-изгарящи и затова има по-малко вредни емисии CR-a. Пък и затова трака по-малко - част от впръскванията са с цел намаляване на вибрации.

 

Иначе bega4kata го е обяснил вярно - всеки цилиндър си има по един блок, който съдържа Помпа и Дюза за нафтата - откъдето и името ;)

 

И ако ще карам Diesel ;) да е Power Diesel, накратко PD - трака си като пич, който без проблем дърпа и Москвич smile113 - тая некултивирана природа, изригването на въртящ момент, дето прави предния мост да се чуди дали да не избяга не ги сменям за нищо!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e,изтървал съм едната нула в бързината ;)я виште в колко часа е пуснат поста-вече съм заспивал :D

Но пък доколкото знам PD-то не успява да направи 6-7 впръсквания на такт
има п.д.-а с пиезо дюзи и те си ги правят.Само че пиезо инжекторите са МНООГО капризни към нафтата.Всички мотори с п.д. които са с филтри за твърди цастици са с пиезо инж.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.