Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лампата за водата свети


тодорчо

Recommended Posts

Здравейте на всички,

нов съм във форума и от 1 седмица съм щастлив собственик на Octavia 1,9 tdi 110кс. 2000г.

Направо не мога да и се нарадвам на тая колица.

Само има нещо дето малко ме притеснява ако може някой да даде някой съвет.

Проблема ми е че при палене сутрин, сега както е студено, след 10 секунди светва лампата за водата при положение, че има антифриз в нормите и свети докато не я изгася и запаля отново. Благодаря ви на всички предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

светва лампата за водата при положение, че има антифриз в нормите

Смени си разширителния съд, електродите са окислени и дава невярна информация, антифриза ако не си сигурен, че не е смесван с друг смени и него с G12.

Много безаварийни километри Octavia-та.Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

има ли проблем ако доливам само G 12 без да разреждам smile159

смятам 4е не е проблем просто есента не се чудя колко е водата ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има ли проблем ако доливам само G 12 без да разреждам smile159

смятам 4е не е проблем просто есента не се чудя колко е водата ](*,)

Не е желателно. Променя се вискозитета на охлаждащата течност, а това не е много здравословно за охл.система.

Освен това повече антифриз не означава по- ниска температура на замръзване. Зависимостта не е линейна. Имаше тема с графики във форума преди време. Ако я разкрия, ще пусна линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги......един приятел ми спомена, 4е не е проблем, но..... сега вие казвате друго

споделете какво да правя.... примерно разрейдам с вода до -40 примерно..... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги......един приятел ми спомена, 4е не е проблем, но..... сега вие казвате друго

споделете какво да правя.... примерно разрейдам с вода до -40 примерно..... :roll:

 

Абе, колега, ти направо ме разбиваш... Сипвай чист G12 и си свиркай! Говорим за 100-200 грама максимум!!! Не вярвам да налееш повече. Мани го т'ва разреждане - не се излагай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето обещаните линкове:

Защо не трябва да се кара с неразреден антифриз концентрат

Ниво на антифриза

Интересно четиво са. Има препратки и към други форуми.

С две думи - материал за четене има. Има и картинки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, колега, ти направо ме разбиваш... Сипвай чист G12 и си свиркай! Говорим за 100-200 грама максимум!!! Не вярвам да налееш повече. Мани го т'ва разреждане - не се излагай!

 

____________

 

 

ами........да съвсем маслко долях лятото smile169 просто беше отишло нивото кум минимума ве4е, и аз реших да не 4акам лампата да ми светва и просто долях smile169 като се замисля маи лятото се испърява антифриза ако не греша, а зимата не мърда :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.