Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Най-екзотичното возило, което съм карал!


new_

Recommended Posts

аз като "най-екзотична кола", която съм карал, никога няма да забравя - първия ми личен автомобил ... Шкода 120L

сега да ви разкажа историята 8)

 

Реших вече да си купувам кола да се уча да карам ... взех да гледам различни автомобили, но ми трябваше кола, която да е на прилични пари, като за студент, и да е надеждна ... така се спрях на Шкода 120L

Взех я от един дядо в Дианабад за 600лв, който ми обясняваше как я е поддържал и се е грижил за нея цял живот :)

Колата палеше от "четвърт" както се казва, което най-много ми хареса, и това че съм се возил преди това в Шкода със задно разположен двигател.

Най-интересното беше на първото ми "извънградско". Качихме се в колата с едим мой приятел и тръгнахме за Троян.

По магистралата до Ябланица направо се удивих от този автомобил. Скоростната кутия беше с 4 скорости. "Закачих" на 4-та и започнах да ускорявам ... в момента в който минах 120км/ч на тази кола и дойде "power-a" ... движеше се с лекота, педала на газта беше натиснат около 3/4 ... и за моя голяма изненада в баирите към Витиня дори ускоряваше!

Тогава общо взето почти цялата магистрала я взех със скорост над 140км/ч .. като натиснех педала на газта докрай, колата като че ли направо се изстрелваше(е вярно че през цялото време докато е била "моя" съм я карал с Shell 95 V-Power). Имаше моменти, в които направо пълнеше километража в участъци с наклон нагоре по магистралата.

Абе с една дума - РАКЕТА си беше!!! Много пъргав двигател ... направо като нов

 

Единсвеното лошо, което го установих в последствие, беше че каросерията беше изключително изгнила.

Когато я закарах при майстор да види защо трака в предницата - човека се хвана за главата и ме попита как не съм станал "Флинтстоун" до момента. Спомням си думите му - абе момче, как може да я караш тази кола, той и двигателя ти ще изпадне някъде.

Като чух тези думи се сетих как съм карал по магистралата и направо замръзнах.

 

Със сигурност първия ми автомобил ще го помня цял живот, особенно с тези преживявания, които съм имал с него ... а те не са малко, това са само първоначалните ;)

 

 

ПП някой от варненската колегия може да се досеща за червена Шкода 120L със софийски номера, която беше докарана във Варна за да се кърпи изцяло, и е една от малкото 120L със напълно оригинални документи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееех, колеги, покарали сте си Вие автомобили и танкове, а ние младите, които не сме били в казарма дори какво да кажем :oops:

Аз съм карал, само сравнително нови и масови автомобили. Луксозни и не толкова повечето вече си приличат.

Но-най екзотичното може би на което съм се возил е един малък джип УАЗ, който не знам къде ни побра 9 човека и ни качи от железница до хижа физкултурна за 40 мин (пеша е около 2 часа, за пишман туристи и 3). Предвид и много пияния хижар, и късния час си беше истинско приключение... ей, много са яки тия руски машини, просто нямам думи.

 

ако някой знае къде е хижа Мучарата(намира се над хижа Гоце Делчев, Добринище), то до там се качихме с един голф2, кара ли сме нагоре с не повече от "човешко ходене пеша", защото пътя е уникален. Там е едър каманак. Оставихме до х.Гоце Делчев CEED-а ми защото нагоре просто няма начин да го кача, ако после неискам да го изхвърля директно, а трябваше с нещо да качим до горе касите с бира които бяхме "натъпкали" в двете коли.

Та навръщане с Голф-а от х.Мучарата, то не беше миризма на феродо и чудо, а покрай нас си "припкаха весело" едни УАЗ-ки и ни минаваха ше кажеш "че сме спрели на магистрала"

Така че УАЗ-а е корава машина, а ако караш дълго такава - камъни в бъбреците няма да имаш никога!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile188 Както е писано по-горе УАЗ-ките са доста проходими ,за да се види как са ,ето малко снимки/надявам се да нямате нещо против/

 

http://vasi.net/2009/02/21/offroad_na_uazikakh.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Wiesmann ми прилича :) особено отзад явно това е бил замисъла

 

Поради грешка от моя страна горното мнение на колегата беше неволно изтрито. Моля за извинение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.