Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

октавия 02 1,9-PD 105 к.с.


klarnetko

Recommended Posts

привет на всички,бих изкал да споделя радоста си от новата придобивка,а имено октавия 02

1,9-ПД 105к.с. ноември 2007г.Вземах я преди седмица.2 години карах октавия 01 1,9-90к.с.

и се влюбих в тази кола,сега я продавам.Моля колегите с октавия 02 1,9-ПД,кажете предимства и недостатъци за модела.Моята е на 32 000 км.още в гаранция от ЕТ.Трябва ли още да се разработва и колко? Някакво по-спецялно внимание за този пробег?

Благодаря предварително на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега,със здраве да си я караш! :smt017 smile159

Предимствата са много,ти скоро ще ги разбереш.

Два недостатъка в сравнение с О1:

1.По неудобни седалки,особено тази на водача.

2.По твърда пластмаса по таблото и интериора.

 

П.С.Засега друго се не сещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.По неудобни седалки,особено тази на водача.

2.По твърда пластмаса по таблото и интериора.

и двете работи не са верни [-X

особено пък точка 2

на мен седалките пък са ми супер удобни и по удобни от на ок1,но това е субективна преценка разбира се.Но за таблото и напетите на вратите-ИЗОБЩО НЕ СИ ПРАВ

ТИ ОК2 ли имаш наистина :?: smile191

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към klarnetko :

 

Моята О2 също е ноември 2007 и е на 18 000 км вече. Щом си на 32000 не се притеснявай за разработка , тя отдавна вече се "напаснала"... :D Я сподели само за колко я взе ?!!! и откъде ... ;) И още нещо : не ти ли се струва малко по-шумна от О1 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.По неудобни седалки,особено тази на водача.

2.По твърда пластмаса по таблото и интериора.

и двете работи не са верни [-X

особено пък точка 2

на мен седалките пък са ми супер удобни и по удобни от на ок1,но това е субективна преценка разбира се.Но за таблото и напетите на вратите-ИЗОБЩО НЕ СИ ПРАВ

ТИ ОК2 ли имаш наистина :?: smile191

 

Ами това на аватара ми,...мисля че е Октавия2 и е на ЕТ, ама след някой друг месец ще стане моя. :D

А относно пластмасите,това не е само мое впечетление. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата я взех от ЕТ.върнат лизинг.дадоха ми я за 22 000 лв.Направиха ми добра лизингова схема-50% първоначална вноска и 17 безлихвени вноски по 602 лв.Обслужена и още в гаранция.Има всички екстри без кожен салон.Първа регисрация 22.11.2007г.Без забележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за колата. Направил си добър избор и мисля, че няма да съжаляваш. Само един съвет - недей да използваш така популярния горублянски израз "всички екстри". Няма такова понятие, освен това мога да изборя доста екстри, които ги няма. Жив и здрав да си да караш хубавата кола :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво за избора.. имам такава от почти 4 години и за сега няма проблеми, 95 000км а и се кара доста внимателно... според мен колата Ви вече е разработена, но си мисля и че до към 30 000 км още ще даде и по-малък разход.. пак честито колега :smt017 =D> :D :smt004 \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка!

Съсъ здраве да си я караш и много безав. километри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито бижу! Със здраве да си я караш и да НЕ ти създава проблеми!

 

П.С. Имам същата кола регистрирана началото на Март месец 2008г. вече е на 30 000км. - НИКАКВИ проблеми! Единственото, за което е влизала в сервиз е смяна на масло и консумативи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен :D .Много безаварийни километри ти пожелавам. Моята Октавия е същата. Много съм доволен. Единствената ми забележка е доста твърдата возия, но така са "немските" автомобили. Иначе за 26 000км. само сменям консумативи, ама наскоро отпред в дясно нещо чувам скърцане като от стар матрак :D -нещо като "кръъц, кръъц" като минавам през неравности само(например спящи полицаи). Може някой тампон да е, ама засега не се засилвам към сервиза...но иначе колицата е супер. Аз лично много и се радвам. Пожелавам ти го и на теб. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ама наскоро отпред в дясно нещо чувам скърцане като от стар матрак :D -нещо като "кръъц, кръъц" като минавам през неравности само(например спящи полицаи). Може някой тампон да е, ама засега не се засилвам към сервиза... smile159

 

Стария матрак се чува и при мен и то от двете страни когато е студено. Аз мисля , че е звук от амортизаторите ( мое мнение). След като направя 7-8 минавания над лежащи полицаи се загубва скърцането...

Я някой разбирач да се изкаже ...! :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ама наскоро отпред в дясно нещо чувам скърцане като от стар матрак :D -нещо като "кръъц, кръъц" като минавам през неравности само(например спящи полицаи). Може някой тампон да е, ама засега не се засилвам към сервиза... smile159

 

Стария матрак се чува и при мен и то от двете страни когато е студено. Аз мисля , че е звук от амортизаторите ( мое мнение). След като направя 7-8 минавания над лежащи полицаи се загубва скърцането...

Я някой разбирач да се изкаже ...! :D:D:D

по принцип,такъв звук издава ябълковидна свръзка,която е останала без грес,намокрена е в следствие на пропуск от предпазващия я маншон.Такива има при:шарнир,накрайник,външен или вътрешен/по малко вероятно/,биалетка

може да скърцат и тамп.на реактивната щанга

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали трябва да се засилвам към сервиза... :!:

това бе малко глупав въпрос...

ами както си решиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много безаварийни километри! Провери си тампоните на носача :!:

:smt017

 

Това е! Фабията скърцаше в студа, но ги смених и спря. Сега пак ще ги сменям, но това е друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.