Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мога ли да пътувам в ЕС с кола на друго име?


joeless

Recommended Posts

Искам да пътувам до Гърция, обаче сега се сетих че колата се води на баща ми. Някой изобщо ще ми проверява ли документи по границите и т.н.? Трябва ли да имам пълномощно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Задължително ти трябва пълномощно.

 

 

Аз досега съм пътувал поне 7-8 пъти с кола която не е на мое име и то до Германия, спирале са ме за проверки, на митници и къде ли не и досега никой никога не ми е искал пълномощно. Гледат документите - пожелават ми лек път и това е. Имам и пълномощно което е на бг, но никой досега не ми го е искал.А и да го видят - не знам какво биха разбрали нещо освен Сърбия. Имай си едно за всеки случай де :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе те когато искат могат да се заядат и да не те пуснат като нямаш пълномощно.Може и някой лев да ти "поискат"!

П>С> И глобата е доста солена за "антирадар"-а!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълномощното е най-вече за пред наще митничари. Аз съм пътувал много пъти Германия-България с различни автомобили, все не на мое име, даже веднъж и с чужда кола без пълномощно и технически преглед. До сега само веднъж са ми искали пълномощно, та даже и си го снимаха-наще убавци на Връшка Чука на излизане от Бг. Та хубаво е да го имаш, щот ако случайно ти го поискат наще митничари почват едни разправии, а ако не са на кеф може и да не те пуснат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Европата не знам, но знам че в момента се прави легализиран превод на едно на турски, защото там със сигурност искат. Тъй като колата е на фирмата шефа се наложи да се упълномощи сам себе си да кара фирмената кола на собствената си фирма. Но това е за Турция. Ти за всеки случай си вземи едно. 3 лева струва при нотариуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Европата не знам, но знам че в момента се прави легализиран превод на едно на турски, защото там със сигурност искат. Тъй като колата е на фирмата шефа се наложи да се упълномощи сам себе си да кара фирмената кола на собствената си фирма. Но това е за Турция. Ти за всеки случай си вземи едно. 3 лева струва при нотариуса.
Е мен като ме питаха за пълномощно турчалята им казах : "Кво искате бре?Фирмата си е моя!" и ме пуснаха без проблем!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен винаги ми искат. Сестра ми живееше в Германия и пътуваше курса по 4-5 пъти в годината и винаги искаха пълномощно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен винаги ми искат. Сестра ми живееше в Германия и пътуваше курса по 4-5 пъти в годината и винаги искаха пълномощно.
Tи щото си съмнителен! smile150 smile169
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе те когато искат могат да се заядат и да не те пуснат като нямаш пълномощно.Може и някой лев да ти "поискат"!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми е лизингова,затова последните две години се занимавах да си вадя пълномощно от ЕТ,което си е губене на нерви и време,а и се оказа безмислено.Три пъти ходих до Гърция и никой не ми го е искал,нито на нашата граница нито там.Особено пък сега гърците турист няма да върнат. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Края на септември ходих с 105-цата,която не е на мое име до Солун. Не са ми искали пълномощно. Но може би зависи и от това каква кола караш smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е, попътувахме, пребрахме се .. никой никъде не поиска пълномощно, погледнаха само личните карти и талона на колата (дори и за зелена карта не пита никой) за по секунда и това беше. На връщане ни отвориха багажника колкото да се каже че са погледнали и попитаха дали сме студенти. Нищо повече. :smt017

Ама какви здрави задръствания има в солун, софийските ряпа да ядат... :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.