Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скъсах болт на гумата - помощ


ogy76

Recommended Posts

Здравейте отново,

днес се видях малко свободен и реших да си погледна дисковете на какъв хал са.

Тук обаче стана беля smile181 .При смяната на тампоните на амортисьорите отпред в сервиза са ми навили единия болт накриво.Пробвах да го сваля като развих малко но след това спря да се върти и като го напънах малко се скъса.

Ако някой е имал подобен проблем моля да каже как да махна парчето дето остана вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бормашина , бургий 6, 8, 10, метчек 12Х1.5 (ако не се лъжа) и го вадиш , но и на 3 болта можеш да караш докато не откриеш подходящ майстор или свободно време.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бормашина , бургий 6, 8, 10, метчек 12Х1.5 (ако не се лъжа) и го вадиш , но и на 3 болта можеш да караш докато не откриеш подходящ майстор или свободно време.

Успех!

Няма проблеми временно да си с 3 болта,ама само да не те гепат някъде,че направо се спира колата от движение-справка ЗДвП. И после за да я пуснеш хиляди проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бормашина , бургий 6, 8, 10, метчек 12Х1.5 (ако не се лъжа) и го вадиш , но и на 3 болта можеш да караш докато не откриеш подходящ майстор или свободно време.

Благодаря за съвета ,наистина помогна само метчика трябва да намеря и съм готов.Взех си и нов болт за 1,80лв и с това май проблема се реши.The Best Forman,спести ми разходи за нова главина и разправията по демонтажа на диска,Благодаря още веднъж smile119

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече е пробито и изваден болта или поне това,което остана от него.Пробвах да навия новия болт но явно има остатъци от стария и може би The Best Forman

затова написа и метчик за почистване на резбата. Взех нов болт отново и сега остава да намеря 12/1,5 метчик и съм готов.А за пробиването нямах грижи,работя в Хилти и имаме доста модели аку машинки с които става точно и прецизно. Дори мога да дам насоки ако някой се интересува.

Поздрави и благодаря за загрижеността. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метчици имам всякакви и мога да ти услужа, но ти сигурно си от София. Има голяма вероятност да са съсипали резбата на главината. Стискам палци де е. smile163

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Метчици имам всякакви и мога да ти услужа, но ти сигурно си от София. Има голяма вероятност да са съсипали резбата на главината. Стискам палци де е. "

Не съм от София, но и Пловдив е далече от теб.Благодаря все пак.Мисля,че няма да е проблем да намеря такъв метчик.Имам познат стругар и при него битрябвало да има всичко.

Днес ще го търся,и смятам да приключа със случая.

Поздрави на всички Шкода фенове smile195

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

вече мога да се похваля,че ремонта на скъсания болт завърши успешно.Благодаря лично на The Best Forman,с неговия съвет се справих блестящо.Нужни ми бяха точно тези инструменти,които ми беше изброил той.

Благодаря и на всички останали съпричастни колеги,горд съм че съм член на този прекрасен клуб.Имах възможност да поразгледам и други автоклубове в нета и това което видях изобщо не ми допадна:лош език,нападки м/у участниците,много философи и т.н.Радвам се,че собствениците на Шкода се оказаха по-интелигентни от останалите поне в моите очи. smile161 smile161 smile161 smile161 smile195 smile195 smile195

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.