Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

защити от крадци


esto

Recommended Posts

Преди време имах Голф, на който майсторите, които ми монтираха алармата му сложиха едно ключе, което управляваше датчика на Хол...имах 2 неуспешни опита за кражба, всъщност това ключе спаси колата. Определено най-простичките решения винаги са най-ефективни. При кражбата на автомобил е важно системата да е такава, че да забави много самата кражба. Тогава обикновено се отказват. Ако са "сеирозни" крадците, могат да ползват и колесари и какво ли не. Знам за случй в който вдигат предницата на Ауди на колесар...собственика се усеща(бил във заведение в този момент) и ги подгонва с друг автомобил, естествено настига крадците...от там очевидно с някакъв механизъм крадците откачат колесаря от теглещият автомобил и продължават с пълна скорост...в подобен случай гонещият няма стимул да продължава да ги гони, обикновено спира да си "прибере" колата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смело изказване за човек който не го е пробвал :mrgreen:

 

- всеки път трябва да се съобразяваш къде паркираш, особено ако си в блок! какъв е обхвата, знаеш ли?

Обхват между 50 и 100 метра. Сигурно веднъж на 6 месеца ми се е случвало да паркирам толкова далеч!

 

- с времето батерията се изтощава, и за да звънне у вас трябва да си спял едва ли не на прага на вратата

Предавателя (т.е. бутона) се захрандва от акумулатора. Приемника е на постоянно захранване от мрежата.

 

- това е система с която човек може да те подлуди, аз лично ако знам че имаш такава бих си направил този базик* (какли търчи човек в 2 през нощта по пижама) няма дори и да поглеждам колата ти smile168 просто ще си взема като твоя звънец smile001

Твърде ентусиазирано. Я отиди в някой магазин и пробвай. Нали не мислиш, че всички звънци са на една честота?

 

Накратко - системата работеше безотказно в продължение на повече от две години докато не продадохме въпросното возило.

 

Да смело защото съм пробвал, и знам за какво става на въпрос, 50-100 е обхвата съгласен съм но при пряка видимост, за захранването на бутона ОК. И да речем че съм пробвал, за да го твърдя ЛИЧНО съм виждал как един звънец работи с три бутона ЕДНОВРЕМЕННО.

И как се процедира ако спреш на друго място, нямам предвид близо до вас? Както и да е според мен има доста по ефективни методи smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Както и да е според мен има доста по ефективни методи smile175

 

Не го успорвам! Просто споделих един който лично на мен ми е вършил работа. Не твърдя, че е панацея!

 

За GSM модула - монтирал съм на локомотиви и ... не е добро решение. По нова година, коледа и сие GSM мрежата и по-специално SMS центъра се претоварва и SMS-ите за движение идват с час-два закъснение. А до тогава колата вече е мнооого далеч. Освен това се хващат сравнително лесно защото GPS и GSM антените не могат да са много скрити. Нали все пак трябва да ловят и сигнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GSM модула е добро но малко скъпо удоволствие, и аз както колегата PRR съм имал досег до такава техника, при нормално състояние на мрежата СМС се получаваше до 10-15 сек след настъпването на аларменото събитие в моя случай проблема би бил прикриването на самия модул от колкото на антената, до колкото за нова година и коледа си прав, но и една друга подробност АКО не бъде открит и изключен може лесно да бъде засечен! smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

todcom & PRR

Искрено Ви се радвам.... Като чета какво си говорите и неизменно се сещам за един виц:

Двама професионалисти, комарджии сядат да играят. Всеки се прави на лаик...естествено. Единя вдига тестето с картите и казва, че една карта липсва....другия цепи...и веднага добава...а деветка пика. Естествено и двамта не поглеждат тестето..те знаят....

Да не сте от една школа?

Поздрави и...приятен ден и седмица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile188 Колеги, тази тема ще е изключително по-полезна (и за нас и за крадците, за нас повече) ако са позволени анонимните постове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile188 Колеги, тази тема ще е изключително по-полезна (и за нас и за крадците, за нас повече) ако са позволени анонимните постове.

Поздрав за бързата рекцията.

Колеги, това което споделяме тук може да се чете анонимно от всички. Да не осветляваме крадците за начините си на защита. Да оставим детайлите когато си говорим лично.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.