Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

защити от крадци


esto

Recommended Posts

напоследък започнаха да крадат много автомобили,във варна около 10 на ден също като в дивите години,затова реших да си сложа втори имобилайзер или някакъв скрит ключ,защото заводския го изключват през обд-то за секунди.идеята на темата ми е да споделим кой какво ползва за защита и от какво е доволен.търся си безконтактен имобилайзер но в интернет има много-малко инфо в българските сайтове,а фирмите за аларми нещо не им се занимава незнам,защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грубо, но за сметка на това просто - едно ЦК ключе. Прекъсваш каквото пожелаеш, скриваш (вграждаш) го където ти е кеф и удобно. Доказано е, че простите неща най-трудно се забелязват/заобикалят :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напълно си прав но недостатъка е ,че всеки път ще го изключваш и това прави впечатление и не се знае колко скрито ще остане,затова си мисля за имобилайзер с по-голям обхват и той сам да се изключва като влезна в колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напълно си прав но недостатъка е ,че всеки път ще го изключваш и това прави впечатление

Ако прекъснеш кабелите към обд-то ще се налага да се включва само при диагностика, така няма да се записват и грешки. Пък ако намериш безконтактен имобилайзер не пречи да сложиш и него. Продават се и заключалки за скоростния лост.

На 100% неможе да е сигурен човек, но може да ги забавиш и да се откажат.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеи колкото щеш, начини също въпрос на желание и възможност искаш да бъде скрито, а също така и елементарно вместо ЦК ключ слагаш един хелп (~25лв) и си решаваш проблема, недостатък е че ще имаш още едно дистанционно, за малко повечко парички какви неща могат да се измислят само ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеи колкото щеш, начини също въпрос на желание и възможност искаш да бъде скрито, а също така и елементарно вместо ЦК ключ слагаш един хелп (~25лв) и си решаваш проблема, недостатък е че ще имаш още едно дистанционно, за малко повечко парички какви неща могат да се измислят само ....

Какво е това "един хелп (~25лв)". Не е ли като натиснеш F1? :D:D:D

По темата:Смятам че срещу професионалистите обикновения човек е безсилен. Просто както всички ние сутрин ставаме, захващаме се с работата си....мислим, решаваме проблеми, измисляме интересни решения, имаме хитроумни идеи и така ежедневно.....в продължение на години....е та има такива автоджамбази дето това правят от години. Срещу тях е все едно аз с биреното шкембенце да се надбягвам с Ивет Лалова...

Поздрави...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

повечето електроники които се вграждат в колите се обезвреждат много лесно със специални декодери с които джамбазите разполагат,тъй че имобилайзери ,аларми не вършат кой знае каква работа(можеш да се спасиш от мангалите и дрогарите),

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чети тук http://e-vestnik.bg/4856

:smt017

Както написах и преди, срещу професионалистите човек е безсилен

Поздрав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам малко опит (горчив) с такива неща и защити. Преди 2 години купих на жена ми кола - Фиат Стило 1.9 JTD - колата си е супер и сме много доволни от нея. Когато я взимах и ме предупредиха за една малка джаджа която ми връчиха и ми казаха да я пазя и да внимавам да не изгубя. Попитах за какво става дума - отгоорът беше, да си стои в колата и толкова. Явно и те тогава хората не са разбрали за какво става дума. Та...един слънчев ден колата просто не искаше да запали - на таблото светеше един затворен катинар в червено и дотам. Колата нямаше как да се тегли, понеже ако не е запален двигателя, нито имам спирачки, нито волата се върти - абе неизползваема е просто колата. Хайде с пътна помощ до най близкия сервиз на Фиат - след 2 дена мъки и чудесии - просто ми звъннаха да си я взема - имало нещо което компютъра не хваща и не може да се оправи. От там - колата пак с пътна помощ до друг сервиз (този път не във фирмения а друг сервиз)...Пак 2 дена мъки, компютри, кодиране на ключовете...(понеже имаше и такъв вариант - да се е объркало нещо програмирането на самите ключове и на имобилайзера в тях), не и не .... тази кола така и не можа да се запали. Взех я пред нас - и ми идваше просто да я занеса някъде и да я продам или за части....толкова ме беше яд, че повече нямаше накъде. Тръгнах да разглабям таблото (зад жабката) и какво ми видяха очите...Едни платки, антени, модули за ГСМ, сим карта, някакви кутии черни и какви ли не чудесии. Чак тогава се сетих за тази малката черна кутийка която ми дадоха когато купувах колата. Тя си седеше спокойно в подлакътника и дори и не съм я поглеждал. Извадих я, разглобих я и вътре имаше батерия. Близнах батерията - няма никой. Хайде до най-близкото магазинче и батерийка за 2 лв. Сложих батерийката и познайте какво стана - Колата запали от първия път. И това всичкото след една седмица киснене по сервизите и една камара пари наринати за диагностики и ремонти. Взех тази кутийка, докато колата работеше - отдалечих се на около 10-15 метра и колата угасна. Тази кутийка и до ден днешен си седи в колата заедно с още една резервна батерийка и не си и помислям да правя каквото и да било с нея.

Ето Ви идея за защита от крадци - предполагам и тази защита може да се заобиколи но много по трудно и доста време би отнела цялата процедура....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но като не знаеш какво има в кутийката, няма как да го приложиш на друга кола - трябва първо джамбазите да ти го разгадаят :mrgreen: Аз, ако имах скъп автомобил бих направил следното - пак имобилайзер, но с реле за време. Нека си запалят спокойно апашите, да минат няколко десетки метра и тогава внезапно - КРЪЦ, колата угасва и не пали повече! Това определено ще ги обърка и паникьоса - вероятно ще я зарежат и изчезнат моментално, особено ако вече са по средата на улицата и привличат внимание. Разбира се това действа еднократно, ако са я нарочили и са упорити следващия път вече ще липсва ефекта на изненадата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...
:smt017

Изненадата в такива ситуации (не само за коли) е най -доброто нещо, защото обикновено няма време за мислене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както аз съм гледал сигурно и вие по Нова, откраднаха едно А8, като не може да запали или им и проблем електрониката, го бутаха с джип... да най-близкия им гараж..., каквото и да се сложи му се намира цаката, пазете си ключовете и документите и да не се случв на никой, аз съм си патил с кражба не е приятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1998 година карах един служебен Голф Тройка - син на цвят на 3 месеца и на 30к км (няма да ви казвам тогава кой беше турбо гъзара и как ме гледаха гаджетата). Алармата беше монтирана в Юнитрейд. Много добра за много пари, но имаше и имобилайзер - едно бутонче вътре в джоба на вратата. Първо никой не може да забележи като запалиш че бъркаш там. А имобилайзера беше точно на този принцип, както го описва Krankenstein. Палиш, тръгваш, не натискаш бутончето и колата гасне след 30 сек. и се включва сирената. После ново палене след 5 минути да се саморазблокира имобилайзера.

А що се отнася до крадене - лично съм бил свидетел как една от люлинските бригади открадна Мерцедес 300 Е за 24 сек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега на колата си имаше прост алгоритъм от явни и скрити бутони, че като му изгаснеше колата насред кръстовище ставаше чудо докато запали. Всички смятаха, че тове е колата с уникална защита. Верно че беше уникална, ама за идеята му я запалих и подкарах за 5 мин с две кабелчета. Не можех само да въртя волана, но товаза магьосниците не е проблем. Колкото и да са сложни тез системи с алармите- те прекъсват тока на горивната уредба или на бензиновата помпа. Ако колата е стара- на бобината. Какво ли става като им подадеш + от акомулатора и с едно кабелче "пипнеш" шалтера за 3 сек. Мина не мина колко време, продаде я и купи Голф 3. Един ден бърка в джоба и показва отрязан педал за газ, на който е заварена сглобка с неправилна форма и сачма като върток на гедоре. Аре вика като ми запалиш и таз кола- поне тръгни за да погледам сеир :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но пред въжето сме безсилни

Ако намериш начин да блокираш водещите колела и волана, на апашите ще им е нужен поне колесар :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баща ми беше направил проста, но ефективна система. Независимо коя врата, капак и сие се отвори звънеше в къщи. Един безжичен звънец струва 20лв ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баща ми беше направил проста, но ефективна система. Независимо коя врата, капак и сие се отвори звънеше в къщи. Един безжичен звънец струва 20лв ...

 

smile168 колега смея да твърдя че това е най-НЕефективната система, недостатъците са повече от ползите:

- всеки път трябва да се съобразяваш къде паркираш, особено ако си в блок! какъв е обхвата, знаеш ли?

- с времето батерията се изтощава, и за да звънне у вас трябва да си спял едва ли не на прага на вратата

- това е система с която човек може да те подлуди, аз лично ако знам че имаш такава бих си направил този базик* (какли търчи човек в 2 през нощта по пижама)

 

няма дори и да поглеждам колата ти smile168 просто ще си взема като твоя звънец smile001

 

Поздрави smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баща ми беше направил проста, но ефективна система. Независимо коя врата, капак и сие се отвори звънеше в къщи. Един безжичен звънец струва 20лв ...

 

smile168 колега смея да твърдя че това е най-НЕефективната система, недостатъците са повече от ползите:

- всеки път трябва да се съобразяваш къде паркираш, особено ако си в блок! какъв е обхвата, знаеш ли?

- с времето батерията се изтощава, и за да звънне у вас трябва да си спял едва ли не на прага на вратата

- това е система с която човек може да те подлуди, аз лично ако знам че имаш такава бих си направил този базик* (какли търчи човек в 2 през нощта по пижама)

 

няма дори и да поглеждам колата ти smile168 просто ще си взема като твоя звънец smile001

 

Поздрави smile159

 

Смело изказване за човек който не го е пробвал :mrgreen:

 

- всеки път трябва да се съобразяваш къде паркираш, особено ако си в блок! какъв е обхвата, знаеш ли?

Обхват между 50 и 100 метра. Сигурно веднъж на 6 месеца ми се е случвало да паркирам толкова далеч!

 

- с времето батерията се изтощава, и за да звънне у вас трябва да си спял едва ли не на прага на вратата

Предавателя (т.е. бутона) се захрандва от акумулатора. Приемника е на постоянно захранване от мрежата.

 

- това е система с която човек може да те подлуди, аз лично ако знам че имаш такава бих си направил този базик* (какли търчи човек в 2 през нощта по пижама) няма дори и да поглеждам колата ти smile168 просто ще си взема като твоя звънец smile001

Твърде ентусиазирано. Я отиди в някой магазин и пробвай. Нали не мислиш, че всички звънци са на една честота?

 

Накратко - системата работеше безотказно в продължение на повече от две години докато не продадохме въпросното возило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.