Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как да почистя най-бързо и надеждно карбуратор за 120L


Andreev

Recommended Posts

Сменил съм вече 3-4 карбуратора поради простата причина че след 2-3 години каране(на година по 50-60000) ми се запушват тихите обороти и колата на "свободна" почва да гасне. Поради липса на време купувам нов и карам. Но се събраха доста а са си нови. Кажете по какъв най безпроблемен начин да се почистят и пак да си ги ползвам. Очаквам предложения....

 

Привет,

 

Местя темата в раздела за Шкода 105, 120, 130, така повече от колегите, имащи такива коли, ще видят темата и има по-голям шанс да получиш помощ.

 

Поздрави, pow

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,занеси го на ултразвук. Това е най надежното почистване. Сигурен ли си че не е друг проблема? Как е електромагнитния клапан? Пробва ли да поразвиеш болтчето за регулиране на оборотите на празен ход? Може да се види и регулировката на дроселните клапи, но тя рядко иска настройка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега - ако си от Сф да ти давам един читав карбуратор за 20на лв. и да продължаваш да караш. Щом досега не си се справил с почистването след толко хиляди км. има опасност с отварянето само да си създадеш още проблеми.

 

ПП. в ултразвукови ванички се чистят инжектори /при положение, че има и електроника да ги цъка през това време/. За карбуратор на шкода е безмислено това при положение, че чистенето става и в домашни условия с помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карбуратор се почиства идеално и дълготрайно с антисиликон който се закопува от магазини за автобои и после с помпа , или ацитон но вреди на гумените 0 пр-ни /налага се частично разглобяване/ , корселин /налага се частично разглобяване/ продухване с помпа. smile113

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дребните джаджи, като жигльорчета, пружинки и поплавък и други пробвай да ги измиеш в съд с чист бензин. А самия карбуратор, можеш да внимателно да почистиш, с малко парцалче, напоено с бензин, или спирт. Внимавай по парцалчето да няма висящи конци!

ВНИМАНИЕ! Ако използваш спирт, след почистването задлъжително да се подсуши добре!

След почистването карбураторът се сглобява в обратния ред, както си го разглобил. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С коресилин се чисти качествено, стига проблема да е в замърсяването. Частично се разглобява карбуратора, свалят се достъпните жигльори и се оставя в коресилина няколко часа. Имаше подробна тема със снимки преди време. Нещо, което направих преди години и много ми помогна против замърсяването и запушването на цедката - монтирах два бензинови филтъра - един преди помпата и един след нея и оттогава не съм имал проблем с боклуци в карбуратора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С коресилин се чисти качествено, стига проблема да е в замърсяването. Частично се разглобява карбуратора, свалят се достъпните жигльори и се оставя в коресилина няколко часа. Имаше подробна тема със снимки преди време. Нещо, което направих преди години и много ми помогна против замърсяването и запушването на цедката - монтирах два бензинови филтъра - един преди помпата и един след нея и оттогава не съм имал проблем с боклуци в карбуратора.

:smt017 Точно така - разглобяване и да се кисне 24ч. в кореселин. Трябва да се провери и гуменото пръстенче често се износва и при регулировка не реагира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.