Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Псуваме ги, но нека си кажем истината!


anarchymisc

Recommended Posts

И аз го подкрепям. Шофирам вече 11 години, нямам констатирано нарушение, но няколко пъти са ми правили компромиси-колан, светлини и като цяло помагат с каквото могат. Колкото до рушветите-НЕ ДАВАЙТЕ и помнете, че даването също е наказуемо!Всяко стадо има мърша, но къде не е така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тук при нас е същото има "пекани" полицай но си има и ....... имало е случай да ме пускат но и да ме глобяват и то най често за колан , превишена скорост даже в момента съм с акт ](*,) но това ние сами си го правим съдейки по мен ако си спазваме правилата за движение едва ли ще те глоби някой

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение че в всяко стадо има мърша. Особено като нов шофьор правех доста неволни нарушения и полицайте винаги проявяваха разбиране и ме пускаха. Вече не е така-наруша ли нещо, пишат ми акт. Лошото е че аршинът не е еднакъв за всички, просто трябва да им уцелиш настроението.

За съжаление не видях мнения относно т.нар. пешаци. Лично те ме изнервят страшно много с разни измислени проверки на документите и записвания. Според мен са напълно излишни, защото дори и при нарушение трябва да викат КАТ, а те си имат достатъчно работа, че да отговарят на техни сигнали за нарушение на червен светофар да речем.

Забелязал съм и друга тенденция-както в повечето европейски държави да се освобождава бус лентата и тя да си е само за ГТ. Макар и неудобство за повечето шофьори според мен е някакъе начин да се въведе ред в трафика. И там няма подбиране - актове за всички нарушители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В малко градче живея и половината от полицаите са ми познати. Свестни момчета са, макар че и при тях има мърша ама и те си ги знаят. Просто системата трябва да се освободи от тях , но явно за сега не може. Дори имам приятели полицаи с които сме стоделяли условията при които работят и трябва да ви кажа , че наистина са ужасни.

А онзи ден на 18 явно имаше акция за проверка на винетки и застраховки . За 50 км имаше 3 патрула и двата ме спряха. Баха от друг град и не ги познавах , но и двата пъти бяха абсолютно вежливи и дори приятно отзивчиви. Вярно, не бях в нарушение , но какво пречи да са намръщени през цялото време( виждал съм и такива) Но тези не бяха.Просто си вършеха работата извън града на студа и вятъра.

Аз като съм в нарушение не споря . Вземам си акта и заминавам. До сега не ми се е случвало да се заяждат без причина и да се мъчат да ме изкарат виновен , а аз да не съм. А за даване на парички си имам принцип- никога не давам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от Варна и шофирам вече 17,18г. Спиран съм за проверки много.За всичките тези години имам 1 акт по 100% моя вина ,но колегите заради които направих нарушението го отнесоха повече.Аз изпреварих в забранена зона без привишена скорост,ударено такси теглено от друга кола без никакви сигнализации .Акт 30лв+4ри т./не съм създал предпоставка за ПТП/.Без никакви претенции подписах ,25дни по-късно платих акта ,и сега внимавам повече. Мнението ми за полицаите е ,че самата им професия е ниско платена,няма добри условия на труд,няма сигорност + риска за живота/сами немогат да се защитят защото ги разследват ;съдят или освобождават предсрочно от работа /няма правосъдие = на КОРУПЦИЯ. В България корупцията се шири навсякаде не е само в КАТ ;полиция и др служби на МВР и като ,че ли правителството е безсилно да се справи с нея/а може и да не иска/.Та истината е черни овце има и никак не са малко . :smt034 Но ако се увеличат заплатите на полицията; КАТ;МВР и др. а не депутатските ,корупцията значително ще намалее.Ако пък се понамалят харчовете по командировки,коли,гориво,депутатски кюфтета,тоалетна х-я за министерство и парламент , току виж , че са получили и по някоя /целева/ премия на всеки 3м-ца.Дали няма да се замислят служителите преди да вземат 20лв какво могат да загубят? А за ситуацията в момента ние имаме вина ,за да не се разправяме и да висим по опашки в КАТ даваме пари на ръка така ,че няма смисъл да мрънкаме а да спрем да даваме пари и да не се държим като камикадзета по пътищата , все пак закона е създаден с цел безопасност.ПОЖЕЛАВАМ БЕЗАВАРИЙНО ШОФИРАНЕ НА ВСИЧКИ!!!! =D> =D> =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като във всяка институция има си и свестни служители, има и такива които са там за да злоупотребяват със служебното си положение и да изкярят някой допълнителен лев. Псуваме ги но нека си кажем истината- и ние не сме винаги "цвете за мирисане" както и те

поздрави на всички :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко се отклонявам от темата ама става дума за това че онзи ден си взех наказателното и в кат ми казаха че мога да карам с него един месец от датата на връчване но вчера ме спират полицай в столицата и ми вика книжката ти е невалидна нямаш право да караш с наказателно и почва да се заяжда с мене ](*,) дали заради това че не съм от София не знам ама си има и смахнати полицай освен свестните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да се похваля от свестен катаджия.

Преди няма и час, ме спира на Руски и Парламента и веднага се усетих,че не съм си включил фаровете.Свалих стъклото,полицаят се представи и след това се протегна и ми включи фаровете.

Вика ми-"Кво ще праиме сега,требва да ти пишем акт"

Аз му викам-"Остави ме бе човек,забравих да ги пусна пустите фарове,пък и свестен човек ми изглеждаш,къде сега ще пишеш половин час в тоя студ, да ти измръзнат пръстите!"

Погледна ме,почуди се и вика"Айде бегай".

Така че ,има и свестни хора,а и много зависи и от нашето държание към тях. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдраФейте,

Като чета темата се сещам за две поговорки:

"Една птичка пролет не прави"

и

"На една каца с мед една лъжичка л_й_a стига за да я развали"

 

А иначе от всяка професия съотношението е:

10% са топ професионалистите.....

10% са некъдърниците.....

Останалите сме другите.....

Та това е.

Поздрави...

ПС. Защо ми трябваха тези мастики сутринта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес искаха да ми пишат акт (50лв.) плюс 10 точки, за говорене по телефон. Бях на 30 метра от гаража :x .

Човека спрян преди мене ми вика (пред полицаите) "Абе давай там 20лв. и бягай." Отговор от КАТ "Абе да дава, ама студент момчето от къде да ги вземе!?! Я да му напиша фиш за 50лв... "

И така де, разминах се с фиш за 50лв. в който пише, че говоря по телефон. Как така полицая ще прецени дали да ми напише АКТ или Фиш за едно и също нарушение? Излъга ли ме за точките, за да ме сплаши и да му дам пари?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес искаха да ми пишат акт (50лв.) плюс 10 точки, за говорене по телефон. Бях на 30 метра от гаража :x .

Човека спрян преди мене ми вика (пред полицаите) "Абе давай там 20лв. и бягай." Отговор от КАТ "Абе да дава, ама студент момчето от къде да ги вземе!?! Я да му напиша фиш за 50лв... "

И така де, разминах се с фиш за 50лв. в който пише, че говоря по телефон. Как така полицая ще прецени дали да ми напише АКТ или Фиш за едно и също нарушение? Излъга ли ме за точките, за да ме сплаши и да му дам пари?

И мен ме гепиха за същото,но ми написаха акт без да се колебаят.Аз,обаче отбелязах във акта че имам възражение :!: След това в представеното от мен писмено възражение до шефа на КАТ , споменах че телефона съм го вдигнал в момента когато са ме спрели за проверка и колата е била в покой.(абсолютна лъжа от моя страна :lol: )След около месец получих писмо от КАТ че възражението ми е основателно и акта отпада.Така ми се размина smile168
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чл. 186. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 85

от 2004 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 105 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 51 от

2007 г.) При маловажни случаи на нарушения, които са установени в момента на

извършването им, на мястото на нарушението може да бъде наложена глоба с фиш в

размер до 50 лв. Издаденият за наложената глоба фиш трябва да съдържа данни: за

самоличността на служителя, наложил глобата; за самоличността на нарушителя; за

мястото и времето на нарушението; за нарушените разпоредби, за размера на глобата и

сметката, по която следва да се внесе. Фишът се подписва от служителя, наложил

глобата, и от нарушителя, когато е съгласен да плати глобата, и се изпраща за

изпълнение на съответното данъчно подразделение. На нарушителя се дава екземпляр

от фиша, за да заплати глобата доброволно.

 

Незнанието не оправдание.

А относно обжалването - ако зависеше от мене бих ти треснал и една глоба за наглост и непознаване на закона.

За пореден път хитреца трябва да покаже как е прецакал ситемата и всички засегнати от това - в това число и мене.

Просто нямам думи - малоумници от всички градове - съединявайте се!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.