Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Псуваме ги, но нека си кажем истината!


anarchymisc

Recommended Posts

Здравейте колеги. Пиша за да разкажа няколко случки, защото според мен не винаги сме справедливи. Шофирам вече шеста година. Карам всеки ден, за този период са ме спирали полицаи около 20-30 пъти. Помня първия си фиш - без каска. Ама си бях нагъл, стигнаха ме на светофара и ми направиха забележка, че момичето зад мен не може да се вози без каска, ама аз тарикат - те заминаха надясно, аз наляво. Е на следващия светофар е ясно, но не ми написаха акт а фиш за смешните 10лв. След една година катастрофирах и каската ме спаси от сериозни травми. Спираха ме за мобилен телефон. Аз се опитах да бутна левчета, но полицаят отказа категорично (плашещо направо). Обясних му, че съм от Плевен и не ми е удобно да пътувам в седмичен ден и човекът ме пусна. Вчера ме гониха за телефон (ама този път не бях говорил) - сирени, лампи, голям филм. Обясних, че не съм говорил и ме пуснаха отново. И за да завърша серията - днес без фарове. Спряха ме, аз инстинктивно погледнах копчето и се сетих. Отидох да ми пишат акт, питаха ме какво правя в София, обясних, че уча и работя, и отново ми връчиха документите и "Приятен ден!". До сега веднъж са се заяждали с мен - на един сфетофар ми обясняваха на какъв сигнал съм минал. Пак ме пуснаха. Имам 2 акта и 2 фиша, пари не давам, мисля, че е коректно да оценим, че в КАТ работят и разбрани хора! С пожелание за весело прекарване на празника :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм имал проблеми с катджиите, санкционирали са ме само при нарушения от моя страна (което се случва изключително рядко smile163 ).

Също така често са ме пускали без последствия...

Рушвет до сега не съм давал никога, смятам и да не давам :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяко правило си има изключения, разбира се че в КАТ има свестни и отговорни служители... И все пак поне за мен "правилото" в случая е, че в КАТ работят предимно хора, на които не им е мястото в институция с такова голямо обществено значение... За справка всеки може да хвърли поглед към черната статистика със злополуките по пътищата - ако имаше реален контрол, ситуацията едва ли би била такава :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И пари съм им бутал, и съм се и заяждал, но са ме и пускали... както всеки водач... но една случка ми направо ме разби...

 

Преди нова година,ме спряха за колан.Бях в адски добро настроение, и такова го и запазих, бях краино учив и усложлив към органите на реда,реших да не предлагам пари и прочие. Господин полицая започна да си пише както следва.Писането бе съпроводено с обичайните въпроси. "От Монтана, та чак във Варна си какво правиш...? ., учиш? работиш ? говоря аз като човек .. той ми подава застраховката, аз пак приемам и отговарям очтиво благодаря,това онова... и тука идва момента !!!! Полицая ми връчва акта ! Аз го взимам от рацете му поглеждам него и колегата му в очите и им казвам : "Благодаря ви ! приятна вечер и лека работа ви желая !" и то в действителност без ниакви задни мисли от сорта " да ви се незнае $%#)@*$)(@* .... " И едвам не бях понечил да тръгвам към колата,като усетих,че полицая се протехна и издърпа обратно акта, след което се усмихна и ми каза: "слагай колана и бягай" и лека вечер и на теб.

Това до голяма степен ме травмира... БУКВАЛНО, но от тогава доста взех да се позамислям...

 

П.П. на другият ден ме спряха пак за без колан :) (други куки) - -10 точкии..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Печени са полицаите,спор няма.На мен чак на 6-я път ми писаха акт :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оределено мисля, че не е правилно да поставяме всички полицаи под общ знаменател. Лошото е, че понякога горят тези които не са виновни, а това не трябва да се случва.

Преди две, три седмици една жълта фабия ми отнесе страничното огледало. Аз бях в колата, паркирал и чакащ. По едно време, силен трясък и огледалото почти падна на земята. Колата дори не намали, просто си замина. Запомних номера и в КАТ. Няма да разказвам какво беше отношението на дежурния към мен, но след половин час прекарани в кабинета му, бях доста притеснен от това което се случва. Както и да е, подадох си жалбата и зачаках. Преди няколко дни ми се обадиха, били намерили извършителя. Отидох, колата беше там преди мен. Полицая оглежда огледалото ми около половин час, а накрая заключи, че аз най- вероятно го лъжа за да си подменя огледалото безплатно, тъй като имало стара щета. След дълги разговори с него и колегата му, които ме заплашваха със съд за фалшиви показания, и пресмиване, че правя такъв проблем за едно огледало, ги помолих да говоря лично с другия шофьор и да огледам колата. Те били я оглеждали преди това и нямало никакви щети, шофьора не си спомнял да ме е удрял, така че по- добре да оставим нещата така. В крайна сметка дори не бяха почистили огледалото за да видят дали има червена боя от моето... smile009 . Предполагам, че са им предложили пари, защото щяха да вземат книжката на шофьора за 6 месеца, тъй като е напуснал ПТП.

Идеята ми е, че се правят на луди за да им бутнеш 10лв. Как да разчитам на такива хора да защитават правата ми и да ме "пазят" от "великите" спортисти на пътя...

Само да спомена, че ми купиха ново огледало. Човека се оказа много печен, но жена му явно наистина не е усетила, че ме е ударила. В случая ме изнерви полицая, който доста упорито твърдеше, че съм измамник...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям майтап...

Грабвам една вечер жената и по тъмно хукваме за Севлиево. Тя е от там. Карам по прилично осветените улици докато не наближавам карулката при отбивката за Кремиковци. Кретам аз, едва, едва и съм сигурен, че всичко ми е наред. Да, ама не. Отдалече виждам симпатягата да размахва слънчогледа. Отбивам и служебното лице ме вади от колата.

-Светиш ли, бе момче? Отговарям му, че не мога да светя, никога не съм могъл.

-Я виж, отпред. Гледам аз, на преден ляв няма къси, впоследствие разбрах, че нямам и дълги, само габарити. Гледай, да го накараш да проработи, вика ми, униформения. Блъскам фара, шляпам го, не ще. Ченгето изчезна с документите. Студ на курабиики. Отворих, гледах, но изгоряла крушка няма как да поправя. Връщам се и дигам рамене. Не работи, разправям му. Няма да ти върна документите, заминавай да купуваш, няма и акт да ти пиша, тук ще я смениш. Мигам, блеща се и се чуда дали говори сериозно. Няма начин, документите са ми в него, хуквам към първата бензиностанция, берекет-версим, че там са много и все наблизо. Купувам, запретвам ръкави, на тъмното и на студа сменям. Всичко свети, отпред е ден, аз доволен, ченгето доволно, жената, и тя доволна, абе идилия. С ухилена физиономия и мръсна газ потеглям щото станало 23ч. и да....

Във бързината съм блъснал предния капак след като сложих крушката и от студа, солта, леда или и аз не знам, но не е щракнал механизма за заключването. Стотина километра след това ми се отваря капака при стотина километра скорост, откъртва се от пружините и се разстила на предния прозорец, който по чудо не се чупи. Прескача ме и като лист се приземява на платното.

Остатъка от пътя жената го държа, щото не се събира във багажника, на убииствено ниски температури.

 

ПОУКА:

Дори с добри намерения да са Ви спряли внимавайте да не направите по-голяма беля.

Шапка свалям на съвестните полицаи и огън да ги гори мръсните печелбари с фуражки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монетата найстина има 2 страни, но това не пречи да ги псувам на ред. Некадърни са, нервират ме. Спирали са ме за какво ли не, куриоза е следния, че за минаване на червено с пресичане на двоина линия и влизане в затворена улица, без преглед, нямам акт. Но имам за без винетка и за каране на дълги "в осветен участък от пътя" :-k . Само един идиоt може да измисли - Добър вечер, пуснете си габаритите. Да, добре светят. Ето приятен път. Само при вида им започвам да ги мразя, то си ми е като вродено. При акта за винетката му казах на оня - на връщане ще мина оттук с нови кабели на свещите с 140, пак без винетка. оня "ама как" казвам еи така, ще видиш! Така и направих, но все още нямам акт от камерите. Извода е че тряя да се отнасяме с тях отвтратително за да ни уважават

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монетата найстина има 2 страни, но това не пречи да ги псувам на ред. Некадърни са, нервират ме. Спирали са ме за какво ли не, куриоза е следния, че за минаване на червено с пресичане на двоина линия и влизане в затворена улица, без преглед, нямам акт. Но имам за без винетка и за каране на дълги "в осветен участък от пътя" :-k . Само един идиоt може да измисли - Добър вечер, пуснете си габаритите. Да, добре светят. Ето приятен път. Само при вида им започвам да ги мразя, то си ми е като вродено. При акта за винетката му казах на оня - на връщане ще мина оттук с нови кабели на свещите с 140, пак без винетка. оня "ама как" казвам еи така, ще видиш! Така и направих, но все още нямам акт от камерите. Извода е че тряя да се отнасяме с тях отвтратително за да ни уважават

Многу якУ :evil:

 

Мооо ли такааа съ излагъш бе колега. smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

офффффф-хубава работа,ама ....българска! :smt034

 

 

Че ти да не си французин ? smile011

Човеко разбери,че с някой изрази просто ще се намери някой да изнервиш... Според мен това бе излишно от твоя страна ?

Трябва да се дразним ли ?

Приемам поста ти като обида към всички съфорумци и към мен лично.

И ТОВА СЕ ОТНАСЯ И ДО ВСЕКИ ЕДИН ДРУГ КОЙТО СЕ ИЗРАЗЯВА ПО ТОЗИ НАЧИН.

 

Жив и здрав !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

офффффф-хубава работа,ама ....българска! :smt034

 

 

Че ти да не си французин ? smile011

Човеко разбери,че с някой изрази просто ще се намери някой да изнервиш... Според мен това бе излишно от твоя страна ?

Трябва да се дразним ли ?

Приемам поста ти като обида към всички съфорумци и към мен лично.

И ТОВА СЕ ОТНАСЯ И ДО ВСЕКИ ЕДИН ДРУГ КОЙТО СЕ ИЗРАЗЯВА ПО ТОЗИ НАЧИН.

 

Жив и здрав !

 

Абе колега??

1во-не мога да разбера-от къде на къде ще се изразяваш от името на всички съфорумци.

2ро-не ме познаваш.А именно повечето колеги ме познават,а и съм Мод във форума. Не бих си позволил да обидя колегите. Явно ТИ си се обидил-понеже има защо......

Ако тио се чустваш обиден.........-какво да направя-да ти се извиня ли?

 

Аз да не би да съм СВЕТА ВОДА! И аз съм давал пари на полицаи, минавал съм метър и без пари,но винаги ако трябва ЩЕ ДАМ-имал съм и актове -последен от преди 2 години.Имало е готини полицай, имало е и тъпанари!

Аз съм на мнение-щом си виновен:Мини метър ако можеш.Ако не става-понеси си последствията:Обаче не реви,че не си минал метър. Ако пък минеш метър-не реви много много,че си минал метър!

ПРИНЦИП НА КОНФИДЕНЦИАЛНОСТ!

 

Вземи малко вникни в поста.Малко въображение-чети темите и мненията по-често и ще разбереш какво съм искал да кажа!

Не съм визирал с поста си нито теб,нито колегите-а нацията и БГ манталитета като цяло като цяло.

Защо: от едната страна има тарикати дето все не дават пари и тн-и после имам акт....-ревем

Куките пък гладни да ти вземат някой лев и се заяждат понякога за щяло и нещяло.......-пак ревем-несправедливо било...

Защото както се изразих в опредишен пост:МОНЕТАТА ИМА ДВЕ СТРАНИ!

Какво-мислиш,че няма във форума хора,който се мислят за тарикати-излъгали държавата ли?Има си всякакви хора.......

Хем сме от едната страна и се правим на тарикати-а като ни шитнат-ревем....

Хем сме изрядни(уж) и се заяждат с нас и пак ни шитнат-пак ревем .

Имам случай с приятел-който сигурно през живота си не е казал псувня.....преди 2 месеца посред бял ден го арестували за непристойно поведение .......

 

Ей затова ако не си чувал съществува ИЗРАЗ-ХУБАВА РАБОТА....АМА БЪЛГАРСКА!

 

(да не вземеш пак да се обидиш:щото ако трябва да визирам:ОК-спрели са те без колан-пуснали ти аванта-ОЦЕНИ ЖЕСТА,а Ти не си си взел поука-а кажи ми-защо не си направи извод да от реверанса на хората,а сам после си се ..........-ей затова се ползва този израз)

 

А и постът ми беше насочен към Сашо: Трябвало да се отнасяме с тях гадно-за да ни уважават............

Малко книжки трябва да се почетат за да се разбере -кой ограни какви са,какви правомощия имат.....какво значи институция, конституция и кой с какво трябва да се съобразява !

 

Поздрави! smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

офффффф-хубава работа,ама ....българска! :smt034

 

Абсолютно си прав и съм съгласен с теб.....който иска да ми се обижда и да се сърди....Такова племе сме дето няма друго на света...... smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

офффффф-хубава работа,ама ....българска! :smt034

 

Абсолютно си прав и съм съгласен с теб.....който иска да ми се обижда и да се сърди....Такова племе сме дето няма друго на света...... smile175

 

Искаме-нейскаме българи сме и такива и ще си останем,мен лично не ме е срам че съм БЪЛГАРИН :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

офффффф-хубава работа,ама ....българска! :smt034

 

Абсолютно си прав и съм съгласен с теб.....който иска да ми се обижда и да се сърди....Такова племе сме дето няма друго на света...... smile175

 

Искаме-нейскаме българи сме и такива и ще си останем,мен лично не ме е срам че съм БЪЛГАРИН :)

 

Напротив-Сори за Оффтопика.

Но имаше едни тениски :PROUD TO BE BULGARIAN!-с радост носих такава. Няма нещо с което един българин да не може да се справи-друг е въпросът,че понякога си метем и после се......... на метеното. Ние сме уникална нация,преживяла много и аз съм ГОРД ДА СЕ НАРИЧАМ БЪЛГАРИН!

По Нова ТВ даваха за автоджамбазите-чухте ли коментарите......едни от най-добрите джамбази са BG!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаме-нейскаме българи сме и такива и ще си останем,мен лично не ме е срам че съм БЪЛГАРИН :)
И мен не ме е срам....просто не можеш да отречеш каква нация сме....каква ни е културата...манталитета и разбиранията....
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок момчета дето се вика ама нема да го кажа на бг "I`m out"

разбирайте го както искате ....

просто само до тук можах да издържа - хилядите такива теми в които не спряхте да псувате НАЙ-ВЕЛИКАТА ДЪРЖАВА В СВЕТА !

 

пък и се тая дали ще има един - фен,член или квото да било във форума принципно,физически ИЛИ....

 

" СО ЛОНГ "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това,че сме държава с богата история с която всеки трябва да се гордее е едно на ръка.

Обаче колега...аз мисля,че повечето колеги в този форум гледат РЕАЛНО на нещаат-аз съм човек който си казва реално нещата които мисля в очите.......

Каквото сам си направиш....и господ не може да си го направи-дали сме добре,или зле колега-ние сме си виновни!

А това да пишеш,че сме ..... БГ-моля те.......НИЕ СМЕ ГОРДИ БЪЛГАРИ,ГОРДИ СЪС СВОЯТА РОДИНА-гледащи обаче реално на нещата!

Защо не си вземаме поука от хубавите неща,а ги подминаваме и после ........... Замисли се.....Темата е такава и говорим за нея.

Мислиш си,че ругаем а НЕ Е ТАКА.

Просто повечето се замислят едва когато авантата свърши и не минат метър.

Защо по-рано някой не беше писал добра дума за полицайте,за пожарникарите и тн (преди месец полицай спасиха момче в Търговище от удавяне-защо не написахме)-защото подминаваме тези неща,сякаш са ежедневие но не пряко касаещо ни......А касае ли ни нас-е тогава...............

Цялата тази тема за пореден показва,чрез изказванията на повечето колеги някой факти:

1во-когато някой (теб визирам) мине метър,направи му се реверанс, вместо да се вземе поука,да се замисли човек....той си мисли,че по някакъв начин е имунизиран и пей сърце.........после обаче когато те ощипят и те ощетят ( а това хората най-много ги боли-да са ощетени-тогава се надигаме.....)

Всички трябва да спазваме общоприетите ЗАКОНИ-независимо дали ни харесват или не.... и такива изказвания:Ама аз така.... пък и да беше иначе...пак нямаше да им дам,защото аз съм......

Ние се обаждаме само когато има неправда към нас и когато ни е засегнато егото,или личното пространство-да не говорим ако ни бръкнат в джоба......

Типично е-аз доста спорове съм водил във форума за това....имам 2000 и кусур мнения.В тях винаги съм бил себе си...В някое мнение примерно 2102 съм изразил остър тон към някой,или нешо подобно и следва: Промених си мнението за теб...-значи човек с 2000мнения е градил поведение и с 1 вече е сринат-а обратното.....-тц не става....

 

Еми......ето го бързото изменяне на мнението-не е по твойте виждания и айде.......

Тук сме доста колеги-не може винаги масата да е с мнение което да съвпада с въжданията на всеки.........

 

Едно обаче знам-че Шкода форум е пълен с много отзивчиви и позитивно настроени колеги........

 

Със здраве! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.........Едно обаче знам-че Шкода форум е пълен с много отзивчиви и позитивно настроени колеги........

:smt017 с малко уточнение. Не МНОГО а ПРЕДИМНО.

Що се отнася до темата - напълно подкрепям Ися. Не случайно и аз бях пуснал една тема за камери и т.н. Не може да се разсъждава така. Когато полицията помага сме на тяхна страна. Когато ни глобява сме рещу тях. Аз лично мога да се похваля (да не чуе дявола) вече пета година съм с 39 точки, т.е. пета година не са ми отнели нито една. Защо? Защото карам по правилата (е не съм шофьор-светец разбира се). Старая се да не застрашавам другите участници в движението а по този начин се старая да си нямам работа с Пътна полиция. Но когато и да съм имал - нощно време, извън града, рутинна проверка не ми се е случвало неуважително отношение на полицай към мен. Съответно и моето отношение към полицаите е било също уважително. Колеги вярвам ще се съгласите, че ако някой към някой от Вас се отнесе неуважително Вие също ще се отнесете към него по този начин, а освен това няма да Ви мине на момента. Е дали не може да се предположи, че преди Вас някой от онея дето са "над закона" със скъпите коли е издразнил подобаващо служителя на реда и следващия спрян сте Вие. Да, в такъв случай е възможно неуважително отношение на служител на реда към Вас, но все си мисля, че тези случаи са единици. А останалите случаи? Когато служителите на Пътна полиция трябва да се оправят с разни пияни или надрусани нощни джигити. Или когато при тежко ПТП се правят огледи с разни подръчни материали. Лично съм бил свидетел как при това тежко ПТП се свети с фенер, на който му свършиха батериите и се мери с джобна двуметрова рулетка (буквално ми приличаха на казармената команда "Замери спалното с тази кибритена клечка!"). Материалната им база е под всякаква критика, работните им места - също, социалните им придобивки - също. Какво значи следовател да си носи от вкъщи лаптоп за да може да свърши работата, за която е назначен (показаха го по телевиията). Вярвам много от Вас са виждали, че помещенията, в които работят полицаите са меко казано коптори. За последно са ремонтирани...при самия строеж на сградата. Мебелите вътре са от преди Априлския пленум а да свършиш услуга на полицай означава (от личен опит и преки наблюдения) да занесеш в районното канцеларски материали. Това са неща, за които полицията никога няма пари. И може би от тези хора се очаква да се отнасят с уважение към професията? Или се очаква да се отнасят с уважение към нас? Всичко е долна политика, уважаеми колеги. За да бъде изместен погледа от реалните проблеми и личностите, които ги създават се насажда нетърпимост на гражданите към служителите на реда. Така ние псуваме полицаите, трепеме се по пътищата, негодуваме срещу задръствания, мръсотия, немотия и т.н., а ония от горе ни гледат сеира и ни подхвърлят по някоя радост, като "На 6 май метрото ще пътува от Софийския университет до "Младост" или "Поевтиняват кашкавалът и сиренето". В момента слушам какво говори Надежда Михайлова в "Сблъсък" - "Полицията трябва да е на пътя за да предодвратява нарушения а не да се крие в храстите и само да глобява". Ми дайте им тази възможност бе господа политици. Например оборудвайте им колите с компютри и камери, така че хем да не може да се вземе рушвета, хем за нула време да се провери кой е спреният човек.

smile165 За съжаление няма скоро да се оправят нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям мнението на C2H5OH.Във варна също,повечето полицаи са готини ,но зависи в каква ситуация си попаднал :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.