Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

По - мощен двигател за Фелиция.


dujia

Recommended Posts

Напълно те разбирам човече и аз съм влюбен в моята.

Ох, успокоих се малко, щото първо си помислих, че ника ти се асоциира с колата :mrgreen:

А моята пък напоследък започна натам да върви, след като отвсякъде и потече водата smile109

 

Сега по-сериозно

1. Браво за хомологацията, добре ще е да я вземе някой колега да я сканира качествено, че така лошо се вижда, снимано е под ъгъл.

2. Относно техниката на шофиране с предно - имал съм удоволствието /и шубето :mrgreen:/ да ме повози именит наш пилот от миналото, та на практика от него и от книгата на Собиеслав Засада научих, че в завой с предно се влиза с газ и едновременно леки и кратки спирачки, за да натежее предницата с цел по-голямо сцепление на водещите колела. А за контролирано плъзгане в по-остър завой или шикан се ползва ръчната /но не обикновена, а спортна - без блокаж/

3. Не знам как си ги мерил твоите 105 коня, но аз съм превъртал гуми до 3-та и със скромите оригинални 60 коня /зависи и от настилката и гумите де/.

4. Разкажи по-подробно и с какви скорости си, понеже тия 8 сек до 100 зависят най-вече от съотношението на ниските предавки и диференциала. Щото аз с Пежо 205 1.3 Рали, пак 105 коня /леко поизмрели/, със спортна кутия, окачване и около 100 кила по-леко от твоята не мога да падна под 9 /не че мога да ги меря съвсем точно/, но и по каталог пак толкова му дават.

5. Дай малко снимки на твоята бегачка да изплакнем окото, най-вече под капака с карбове ли е, инжекция ли...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде ви тръгна разговорът, докъде го докарахте ](*,)

Ами отворете си тема за хомологация, техники при дрифтене и какъвто друг спам си искате и пишете там! Поставете се на мястото на човек, който търси тема за смяна на двигателя си. Намира тази и трябва да изчете десетки странични работи, за да открие, че всъщност никой от вас не е обяснил нищо докрай - подхвърлени са някакви идеи (богато оспорени-оспамени от другите) и темата е забита в "десета глуха"... не мислите за останалите, които НАИСТИНА имат нужда от помощ и я търсят в специализираните раздели! :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владо, аПсИлютно те подкрепям - то до май 4-тия пост темата на автора е изчерпана... та ако има начин всичко останало да бъде преместено от модовете в нова тема с примерно заглавие за хомологациии и спецификации на Фелиция гр. Н ще най-добре =D> Така примерно един ден ако на мен ми дотрябва инфото от "спама", което в случая си е по-ценно от самата тема /предъвкваана многократно и преди/, няма да се чудя къде да го търся /понякога търсачката не помага в такива случаи, особено след ъпгрейд на форума ;)/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво става? И аз се интересувам от повишаване на мощноста smile178

 

Най-евтиния, лесен и сигурен варианта за момента е - купуваш друга кола с повечко магаренца фабрични под капака. Аз примерно се спрях на едно такова http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... rigin=PARK и скоро мисля да го наредя на старта до пипнатите шкоди, за да се изясни струвало ли си е "пипането" :)

Ако си манияк точно на този модел и марка порови се из форума - има доста написано за сетъп на мотор 135/136, примерно в тези теми

viewtopic.php?f=30&t=3458

viewtopic.php?f=30&t=4779

и други подобни в раздела за тунинг :idea: Има и за присаждане на ладов, фиатов /алфов/ или VW мотор, но там вече филма е друг ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile188 писах ти на ЛС, че тук наистина много взе да се осира темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.