Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

По - мощен двигател за Фелиция.


dujia

Recommended Posts

Здравеите колеги някои има ли напредстава колко наи - голям двигател може да се сложи на Фелиция и от каква кола. Предварително благодаря?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile188

Колега KeNkEnEf, за да изпреваря колегите Модератори и понеже виждам, че това е първото ти мнение, т.е. нов си във форума искам да ти споделя следното:

1. От името на останалите колеги и от мое име - добре дошъл във форума. Всички тук сме за да си помагаме и за да се забавляваме, спазвайки добрия тон и правилата на този форум.

2. Едно от основните правила, както тук, така и във всеки друг форум - задължително писане на кирилица. Не се толерира писането на Български език с латински букви (т.е. на маймуница).

3. При поставена тема или въпрос от някой потребител желателно е да се коментира по тази тема с точни и ясни изрази, с които може да се помогне, обясни или поспори в рамките на разумното и без да се излиза или нарушава добрия тон, с което е известен и вепризнат нашия форум. В конкретния случай твоят въпрос към въпроса на колегата dujia не изяснява точно твоята идея. Далеч по-добре ще бъде ако се отговори само с 3 символа (пример: bega4kata) или се обясни по-подробно (пример: ogy76 и Redline_) или въобще не се коментира ако няма какво точно да се каже.

Надявам се не съм досадил с този мой пост и вярвам, че не го приемаш като някаква критика или поучаване.

Поздрави.

END smile188

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile188

Колега KeNkEnEf, за да изпреваря колегите Модератори и понеже виждам, че това е първото ти мнение, т.е. нов си във форума искам да ти споделя следното:

1. От името на останалите колеги и от мое име - добре дошъл във форума. Всички тук сме за да си помагаме и за да се забавляваме, спазвайки добрия тон и правилата на този форум.

2. Едно от основните правила, както тук, така и във всеки друг форум - задължително писане на кирилица. Не се толерира писането на Български език с латински букви (т.е. на маймуница).

3. При поставена тема или въпрос от някой потребител желателно е да се коментира по тази тема с точни и ясни изрази, с които може да се помогне, обясни или поспори в рамките на разумното и без да се излиза или нарушава добрия тон, с което е известен и вепризнат нашия форум. В конкретния случай твоят въпрос към въпроса на колегата dujia не изяснява точно твоята идея. Далеч по-добре ще бъде ако се отговори само с 3 символа (пример: bega4kata) или се обясни по-подробно (пример: ogy76 и Redline_) или въобще не се коментира ако няма какво точно да се каже.

Надявам се не съм досадил с този мой пост и вярвам, че не го приемаш като някаква критика или поучаване.

Поздрави.

END smile188

 

ок братле разбирам за писането,съгласен съм Sorry. Но колкото за това което написах по горе.

Не е било с лош тон или заяждане.Питах защо пита, защото ако мисли да слага голям мотор,не мисла че е добра идея(просто исках да разбера човека за да мога да му дам съвет)

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(просто исках да разбера човека за да мога да му дам съвет)

;)

Направо давай или споделяй опит. Ще е от полза на всички. Както знаеш винаги може да се научи нещо ново, а това е една от идеите на този форум.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам за двигателя защото вече фелито остана в гаража и само се пипа от време на време. И от много време се чудя дали не мога да я уредя с по голям мотор. А защо според теб (kenkenef) не е добра идея. Та се чудя какви мотори от какви коли стават.Иначе всичко друго съм и направил и само мотора ми бяга а ми е първата колица и много си я обичам нали се сештате за какво става въпрос. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам за двигателя защото вече фелито остана в гаража и само се пипа от време на време. И от много време се чудя дали не мога да я уредя с по голям мотор. А защо според теб (kenkenef) не е добра идея. Та се чудя какви мотори от какви коли стават.Иначе всичко друго съм и направил и само мотора ми бяга а ми е първата колица и много си я обичам нали се сештате за какво става въпрос. :D

Напълно те разбирам човече и аз съм влюбен в моята. Ами виш сега моето мнение е че на предно предаване ако и сложиш друг двигател 170 коня +

1 Ще й нарушиш баланса прекалено мн, а тои не е мн добар като стандартна кола.

2 На кола която тежи едва тон ако ще се прави такова нещо трябва да е 4х4 защото просто няма да можеш да пренесеш цялата мощ от двигателя на пътя.

Моят съвет е ако можеш да намериш Skoda двигател: 1,6 240 коня от фелиция KIT CAR + (знам че ще звучи тапо и не изпалнимо,но това ми е мнението) ако може да си намериш частите и да я преварнеш в 4х4. Или има също мисла че бяха пак 1,3 140 коня двигатели от по ниски класове Rally Felicii.(те са само с предно) ще ти трябват по големи джанти и друго окачване, но ще е мн по добре. Може да не е 170 коня фелиция но ще варви повече от колкото една 170 коня фелиция с предно предаване.

Ти по някакъв начин олекутил ли си я ?

ако не си и нямаш нищо напротив да остане само с волан и 2 предни седалки(както моята) го направи. Моята Фелиция е 105 коня и е смакната до 700кг 0-100 за 8 секунди варви толко мн че чак като префключвам до 3 скорост и превартат гумите. Също бих препоръчал да се смени скоростната кутия. Разбъркай се в нета за части от ралу фелиции.Казвам ти 105 коня не звучи мн но варви доста.Дай една снимка на твоя звяр да видим как изглежда ако можеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе тея 105 коня на какъв мотор са?Иначе можеш ли да ми кажеш нешто повече (KIT KAR)а за снимки сори ама имам некви от преди да я вкарам в гаража и са не съм я снимал штот всеки ден си я гледам :D ше видя да я снимам тея дни и ше пратя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята шкода е с 1,3 мотор.ако искаш директно готова кола бяха около 20 000 евро(тва е Felicia KIT CAR 4x4) преди няколко месеца като ги гледах.Нзн колко би струвал само двигател.има сега една гледам 142 коня с 1,6 двигател за 13 000 евро.А колкото до колегата според който говора глупости,кво е глупост за тебе? :?:

 

1,6 л фелициите са състезателни автомобили и са карани от 95 до 97 във WRC фелициите са били доста добри коли, но през 97 са сменени с октавиите и така или иначе, не са могли да се докажат.(ако не са ги били спрели според мен сега щеше всички дупета да карат фабии,вместо импрези 8) ) били са нещо като тест автомобил за шкода както е било Порше 912 за порше. Има само 50 направени 48 по точно. Има един хомологационен номер за 1,6 до 2010, ако си купувате такава кола, гледайте документите!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Felicia 4х4 състезаваща се в ралита от световния шампионат не е имало никога. Едва ли е имало и състезаваща се в други ралита.

И аз някъде съм срещал инфото за Фелиция кит кар 1.6 240 коня, но това е много над реалността. Това е двигателя на Фолксваген, с един разпределенителен вал и 8 клапана.

 

Темата се измести. Най-добре автора и да каже за какви нужди иска друг мотор, за да може евентуално да получи и някакъв по-реален отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 На кола която тежи едва тон ако ще се прави такова нещо трябва да е 4х4 защото просто няма да можеш да пренесеш цялата мощ от двигателя на пътя.

Моят съвет е ако можеш да намериш Skoda двигател: 1,6 240 коня от фелиция KIT CAR + (знам че ще звучи тапо и не изпалнимо,но това ми е мнението) ако може да си намериш частите и да я преварнеш в 4х4. Или има също мисла че бяха пак 1,3 140 коня двигатели от по ниски класове Rally Felicii.(те са само с предно) ще ти трябват по големи джанти и друго окачване, но ще е мн по добре. Може да не е 170 коня фелиция но ще варви повече от колкото една 170 коня фелиция с предно предаване.

защо е нужно да го пишеш всичко това-от къде да се намери такъв мотор и части изобщо за това което говориш.Има мнооого по лесни и евтини варианти.В какви филми ни вкарваш,не е нужно само да се филосовства ,а да се помага на колегите smile159

Моят съвет е ако можеш да намериш Skoda двигател: 1,6 240 коня от фелиция KIT CAR + (знам че ще звучи тапо и не изпалнимо,но това ми е мнението) ако може да си намериш частите и да я преварнеш в 4х4.
smile175
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе вие луди ли сте ? в чехия всичко е шкода,аз като бях там чак ми се до драйфа от шкода, без майтап чак капаците за канализацията бяха с емблема на шкода.части колкото искаш,просто трябва да се потарси повече. а колкото до фелициите,тва че в бг няма такава не значи че ги няма. са ше ме карате да тарса такава кола за да ви показвам че има.като за начало ето ви едно филмче от YOUTUBE

(така като гледам тука е една и съща шкода на сняг, макъдан итн.)

ако ви е мерак да ви снимам имам и една книжка с хомологационните номера, кубатурата на автомобила марката,годината, и КЛАС в който се състезава. Даже ако искате да видите ще ви скенирам и хомологацията от 95 за 1,5 мотора с които е била тази година,има и снимки на мотора, на колата, факти на кратко казано. Хомологацията е оригинална с печати и подписи от ФИА.

 

Бих искал да допълна че това че по ТВ дават само Ц4, импрези, Фокуси, не значи че няма по стари и по слаби коли. В едно рали има мн класове. Представата на мн хора е че всичките са само нови и по 300 коня а то не е така това което дават са просто наи добрите отбори.

 

и да от Сф съм съгласен съм да се срещнем, ако ти е мерак даже ще ти покажа и моята фелиция. Съгласен съм даже да поразпитам за двигател ако искаш да правиш подобно нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile159 радвам се ,че форума ни се убогати с още един фен и рейсър на марката :smt017

поздрави и дай малко снимки на твоята бегачка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ви е мерак да ви снимам имам и една книжка с хомологационните номера, кубатурата на автомобила марката,годината, и КЛАС в който се състезава. Даже ако искате да видите ще ви скенирам и хомологацията от 95 за 1,5 мотора с които е била тази година,има и снимки на мотора, на колата, факти на кратко казано. Хомологацията е оригинална с печати и подписи от ФИА.

 

За хомологационни фишове хора убивам :) До сега съм събрал тези:

http://www.rally-club.bg/homologations.htm

Имам и още няколко де, които не са качените там, но не са толкова интересни.

Та сериозно - ако има начин да сканираш фиша, ще ти бъда задължен.

Фелиции състезателни е имало 1.3 (оригиналния шкодов мотор), 1.5 (пак шкодовия мотор, но с увеличен обем, тези двата са с 8 клапана и долен вал) и 1.6 (двигателя на Фолксваген, който се слага на Фелиция 1.6, с горен вал и пак 8 клапана).

А в хомологацията, която имаш, няма нищо за 4х4, нали? И там, където имаш класовете, в които се състезават, има ли А8/Н4, или са само А6/Н2 и А5/Н1, което със сигурност означава, че са на предно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=yn1NZkdQwUE

според мен този дрифт няма как да се направи с кола с предно предаване. а колкото до снимките ок, самоче хомологацията ше я снимам с фото апарат щото ми се прееба скенера :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=yn1NZkdQwUE

според мен този дрифт няма как да се направи с кола с предно предаване. а колкото до снимките ок, самоче хомологацията ше я снимам с фото апарат щото ми се прееба скенера :(

А ти виж това и десния завой в последната секунда на клипа. Това не е 4х4!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така братле това което ти ми показа да не е 4х4, но нека обесна за това което аз показах( http://www.youtube.com/watch?v=yn1NZkdQwUE ) и защо мисла че е 4х4:

значи ще бъда кратък, ако беше кола с предно само, нямаше накрая да навива волана преди да се качи също нямаше да го прави и като подава газ в началото на завоя. С предно предаване !!!!НИКОГА!!!! не се контрира с волана. Достатачно е само с умерена газ да контролираш дрифта и колата ще се изправи в момента когато й дадеш повече газ, но НЕ и като контрираш.

ако се загледаш в другите завои ще видиш че пилота на всякъде дава газ в забоя(ако беше предно нямаше да става дрифт) с предно предаване се дава газ само в края на завоя(или края на дрифта)за да се изправи автомобила. Начина на каране на този пилот не е като начин на каране на кола с предно предаване. Дори самата кола не се движи като автомобил само с предно предаване.За съжаление видеото не може да покаже със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че колата се движи странно е от "шофьора" :) Погледай Жан Раньоти:

http://video.google.com/videosearch?q=jean+ragnotti&emb=0&aq=0&oq=jean+ra#

и ще видиш същото контриране с волана при предно предаване.

Видеото с Шкодата е от рали Нова Зеландия 1996 (вижда се на рампата), пилотът е Емил Тринер. Ето го класирането, Емил Тринер е първи в А6:

http://www.rallybase.nl/index.php?type=result&rallyid=91

 

Не знам колко страници е хомологационния фиш, ако не е проблем го снимай. Иначе може да измислим и нещо друго, щом си от София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в на4алото не контрира.но както и да е, и да за съжаление си прав ](*,) тва значи не е 4х4. Аз като гледах преди в нета не помна от кои саит, но се продаваше една фелиция и пишеше 4е е 4х4 1,6л. В такъв случай пак според мен по добре двигателя да е от шкода, поне баланса на колата няма да е нарушен, а колкото до мощността, освен с по-голями гуми и друга кутия, няма как.

само ако може някои да ме светне сега как да ги сложа снимките тука да ги виждат сички?

за да видите поне че 1,6л двигател има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.