Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

помощ ! плащане данък на автомобил.


micyri

Recommended Posts

здравеите колеги,някой попадал ли е в такава ситуация?

1.купувам автомобил от човек който до този момент кара автомобила с пълномошно от собственика,като има право да го продаде на трето лице.

2.той ми прави също и на мене такова пълномошно.

3.Собственика на колата е регистриран в Кубрат,но в момента работи в чужбина.

3.Днес реших да отда в данъчното да платя данъка за да мина преглед,но се оказа че данъка трябва да се плаща в данъчното в Кубрат.Аз съм от Варна и си мисля че има някаква врътка по банка да платя данъка,само че никой тук в данъчното не ми обясни как става.Молбата ми е някой колега да ми изясни ситуацията.Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като се касае за местен данък, той трябва да постъпи в местната общинска хазна, което няма нищо общо с НАП-Варна. Затова е най-добре да се свържеш с Община Кубрат и да вземеш бюджетната им сметка по телефона, както и сумата за дължимия данък, тъй като всяка община си определя данъчните ставки самостоятелно.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като ги разпитваш, питай как можеш да получиш квитанцията за платен данък. Това е документа с който доказваш, че е платен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Odit.info казва така:

От началото на 2006 г. местните данъци и такси (сред които данък сгради, такса смет, данъците върху превозните средства, данъците при придобиване на имущества, данъците върху наследствата) вече се обслужват от общинската администрация, а не от данъчната, както беше до края на 2005 г. За повече подробности за заплащането на местни данъци и такси, свържете се с поделението на общинската администрация по постоянния ви адрес.

Местните данъци и такси могат да се платят в брой в поделенията на съответната общинска администрация или по банков път на следните сметки. Когато плащате по банков път, в платежното нареждане задължително трябва да попълните бюджетен идентификационен номер (БИН) за конкретния вид данък или такса.

 

Наредба № 17

за определяне размера на местните данъци през 2008 г.

на територията на община Кубрат

Раздел ІV

Данък върху превозните средства

Чл.47. Данъкът се внася в приход на бюджета на общината, по постоянния адрес, съответно седалището на собственика, подал декларацията, а когато не е подадена такава и в случаите по чл.54, ал.2 от Закона за местните данъци и такси - в приход на общината, в която е регистрирано превозното средство.

 

А тук ти е контактната информация. Би трябвало да ти дадат точна и компетентна информация.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер сте момчета,благодаря на всички.Другата седмица ще се срешна с бюрокрацията ,че от утре ще отсъствам малко от страната. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като ги разпитваш, питай как можеш да получиш квитанцията за платен данък. Това е документа с който доказваш, че е платен.

 

Платежното нареждане, заверено от банката, е официалният документ, който замества квитанцията, която всъщност е касов бон :!: При представяне на платежно никой няма право да те връща и да ти иска квитанция. Просто едното е за банково, а другото е касово плащане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Платежното нареждане, заверено от банката, е официалният документ, който замества квитанцията, която всъщност е касов бон :!: При представяне на платежно никой няма право да те връща и да ти иска квитанция. Просто едното е за банково, а другото е касово плащане

 

Да, официален документ е, че съм платил нещо на някого. Както обаче си споменал по-горе, данъкът е местен и както е писал C2H5OH, се плаща(превеждат пари) по сметка на общината. При това пложение не знам "органа" от къде ще знае, че съм платил точно на община Кубрат например?

Може да съм платил на себе си :mrgreen:

Може да го приемат, а може и да не го харесат :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нали превждаш парите по сметка на Община Кубрат.

Да! Но, "органа" не знае това. Той вижда номер на банкова сметка и пояснителен текст. Тези неща ги пиша аз.

 

П.П.Понеже ползвам онлайн банкиране (алергичен съм към опашки), исках да плащам този данък по банков път. Преди време получавах квитанцията по пощата, а преди няколко години в кметството ми казаха, че трябва да ходя на място да си получавам квитанцията.

Не, че са ми искали скоро тази квитанция, но... :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Понеже ползвам онлайн банкиране (алергичен съм към опашки), исках да плащам този данък по банков път. Преди време получавах квитанцията по пощата, а преди няколко години в кметството ми казаха, че трябва да ходя на място да си получавам квитанцията... :?:

Разпечатваш си платежното и минаваш през клон на твоята банката да му ударят един печат. На самото платежно е написано на кого, по коя сметка и основание за плащане. Това ти е малкият проблем.

По-големият проблем е като запродаваш колата да не се окаже, че всичките тези данъци не фигурират никъде, а ти само си си нареждал парите към някаква сметка, от която не можеш и да си ги изтеглиш. Случаят много внимателно трябва да се провери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нали превждаш парите по сметка на Община Кубрат.

Да! Но, "органа" не знае това. Той вижда номер на банкова сметка и пояснителен текст. Тези неща ги пиша аз.

 

П.П.Понеже ползвам онлайн банкиране (алергичен съм към опашки), исках да плащам този данък по банков път. Преди време получавах квитанцията по пощата, а преди няколко години в кметството ми казаха, че трябва да ходя на място да си получавам квитанцията.

Не, че са ми искали скоро тази квитанция, но... :?:

 

Колега karst ти виждал ли си някога платежно нареждане към бюджета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега karst ти виждал ли си някога платежно нареждане към бюджета?

 

Правоъгълни (почти квадратни) бланки. Зеленички :mrgreen:

Всеки месец попълвам по няколко. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега karst ти виждал ли си някога платежно нареждане към бюджета?

 

Правоъгълни (почти квадратни) бланки. Зеленички :mrgreen:

Всеки месец попълвам по няколко. smile159

 

В този ред на мисли не виждам от какво се притесняваш. Платежното е толкова документ за плащане, колкото и квитанцията, която ти дават на място в общината :). Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.