Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

TV.въпрос


bega4kata

Recommended Posts

Виж тук http://translate.google.bg/translate?hl ... g%26sa%3DG

 

И тук има доста неща изписани http://www.dvb-bg.com/forumdisplay.php?f=103

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Означава, че можеш да гледаш с този телевизор кабелна цифрова телевизия без външен Set-Top-Box.

За целта обаче трябва да има и слот за Conax карта или поне гнездо за CAM модул.

Това се налага заради условния платен достъп, който въведоха кабелните оператори след масовото навлизане на пазара на телевизори с DVB-C тунер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не се продават телевизори с вграден DVB-S тунер.

Има модели с DVB-C и/или DVB-T тунер, които не стават за сателитна телевизия.

DVB-T - Digital Video Broadcast-Terestrial - Ефирна Цифрова Телевизия

DVB-C - Digital Video Broadcast-Cable - Кабелна Цифрова Телевизия

DVB-S - Digital Video Broadcast-Satelite - Сателитна Цифрова Телевизия

Трите стандарта са несъвместими.

А пък телевизори с вграден HD цифров тунер май изобщо няма в България.

И CableTel и Bulsatcom и ITV Partner "предлагат" HD-програми, но не ми е известно някой да е "получил" такива.

Програмите са три - National Geographic HD, Discovery Channel HD и Eurosport HD.

Sony 26" са над 900 лева, а тези които си заслужават са 1100+.

от тази тема - http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewt ... =1&t=10942

 

edit - Чавдаре позволих си да те цитирам, защото много точно си го обяснил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите

И в крайна сметка ,ако си купя такъв тв.ще мога ли да гледам цифрово м-сат,който иначе гледам с цифров приемник/техен/,а на др.тв.гледам от същия кабел кабеларски сигнал-МАЙ НЕ СЕ ЗНАЕ :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще можеш да гледаш цифров сигнал но ще ти трябва едно допълнително устроиство :http://www.sky-digital.eu/index.htm?http&&&www.sky-digital.eu/CAM.htm .

Без него нестава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите

И в крайна сметка ,ако си купя такъв тв.ще мога ли да гледам цифрово м-сат,който иначе гледам с цифров приемник/техен/,а на др.тв.гледам от същия кабел кабеларски сигнал-МАЙ НЕ СЕ ЗНАЕ :-k

Шансовете да няма проблем са много големи, но за по-сигурно кажи модела на телевизора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сони бравиа 40L4000KDL

И още нещо да попитам-да търся ли 100 херцов лсд или да вземам този

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сони бравиа 40L4000KDL

Малко допълнително инфо: Цитат - forum.setcom.bg

1.100Hz - вкарва междинни празни /тъмни / кадри-и вместо стандартните 50 кадъра в секунда имаш 100 кадъра и резултата е по контрастна картина и ги няма замазванията на контурите на образа -идеално за ползване при гледане на спортни предавания.

2.Mотion flow - взема два последователни кадъра за база -изчислява движението на обектите и генерира един междинен пълноценен кадър-резултат-една по плавна картина

3.Високия клас/серията X/имат Bravia Engine Pro-a сериите W и V са с Bravia engine 2

4..33 000 или 50 000 :1-това е динамичният контраст на телевизора /нативният е обикновенно от порядъка на 1200-2000/разбира се колкото по-голям е контраста толкова по добра е картината-има дълбочина на образа-триизмерност

5.10 битов панел-означава че телевизора ти възпроизвежда повече цветове /за разлика от този с 8 битов/и имаш по-плавни преливания на цветовете при цветна заливка на екрана-повече нюанси

 

Най-доброто според мен е SONY KDL-40W4500

 

А тук ти "позволявам" да си избереш един от петте. smile001

http://www.sony.bg/comparison/kdl40w450 ... dl40l4000k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря

то ясно че другите са по-добри ,но аз по-това се зарибих:Вграден тунер за цифрова наземна и кабелна телевизия (MPEG-2, за поддържаните оператори)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И както става винаги,си купих телевизор от клас д-100херца \:D/ НЕВЕРОЯТНА КАРТИНА smile119 СОНИ

МЕЖДУДРУГОТО ДА ЗНАЕТЕ ,ЧЕ ХВАЩА 134 КАНАЛА цифрово от кабеларката smile161 smile179 даже и тези за които се доплаща

 

винаги съм гледал на Сони,но преди няколко години изневерих на марката като си купих лсд-телевизор LG защото тогава лсд Сони струваха безбожно много,НО СЕГА РАЗБРАХ ГРЕШКАТА СИ и повече няма да изневерявам на марката и да се изциганявам :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LG!!! smile122 Aз съм голям фен на Panasonic,aма и Sony не бих върнал!Честито бегачка!Пак имаш да черпиш! smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито...Да си го ползваш дълги години - Сони си е Сони - аз преди една година точно си взех Sony KDL-40T3500 - прекрасен телевизор и съм много доволен. Само като опъна компютъра или ПС3 на FULL HD и ми идва да се разплача от кеф :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе бат Сами, нали се беше зарибил по онова L. Що пак даде повече пари, а? smile001 Ама аз ти се чудя, начи. За колата си естет до побъркване и гледаш да не изтъниш а за телевизора...? То е ясно, че си направил много по-добрият избор, но как можа дори да си го помислиш да минаваш тънко. Бъзикам се.

Със здраве да си го гледаш. Ей, да не почнеш и него да го тунинговаш сега. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито бегачка!Пак имаш да черпиш!
Нямаш проблеми ;)

C2H5OH-

Хехе бат Сами, нали се беше зарибил по онова L. Що пак даде повече пари, а?
Ти си виновен,дето ми ги даде онези сравнения да чета и аз се побърках

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.