Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Защо като слагате снимки избелвате (изтривате)номерата ????


simichoil

Recommended Posts

Колеги, я да питам аз нещо което ми е много интересно....Защо като слагат снимки на колите си някои колеги изтриват или избелват регистрационните си номера? Каква е идеята ?? И без друго като се видим (живот и здраве) на събора - ще се видят всички номера. А и всеки ден колите ни са на улицата и всеки ни вижда номерата. Мислих, мислих и отговор не можах да измисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както повечето неща в Бг, хората се притесняват от "добронамерени" колеги. Във форума има доста търкания и ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами прецени сам дали това са шушляци,хора живеещи в страх или просто крайно предпазливи параноици. Пък процента вероятност в който колата ти попада в застрашените от кражба си остава същия. В крайна сметка защо да си снимам номера на каляската като ти може да дойдеш утре и да я украдеш... и тогава ке се мре.. нема как.

Ама съм чул хората да казват "Каквото има да става ще стане" :-k

А иначе.....

М 5535 АХ :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бъди толкова крайностен. Ако бяхме нормална държава където полицията си върши работата - ОК. Но маса колеги изпищяха от кражби, а никой не иска да вика дявола. Особено колегите които се грижат за колите си и вкарват доста пари в тях. Това е форум и всеки чете. И като прочете, че колегата Х си е купил еди какво си за УУУУ пари, пък той му бил съсед и ....

 

Както и да е. И аз не си крия номера, пък и той е достатъчно видим от снимките по сбирките. Но пък всеки има право да иска да запази анонимност. Все пак сме в интернет :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато се крием ,ще сме на това дередже,българите. ](*,)

Когато стане обратното ще сме като нормалните държави!

Повечето са заели позата на щрауса.

За съжаление! smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен това с криенето на номерата ми е по-скоро смешно, отколкото интересно/любопитно. Пък и е безсмислено - една кола пусната в даден форум, без оглед дали ще е за продажба, хвалба и т.н. винаги може да се открие при добро желание и усърдие. Примера със щрауса е точно на място ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да защитавам никого. Просто да приемем, че интернет предлага една относителна анонимност и някои колеги искат да си я запазят. Дали за добро или лошо е друг въпрос!

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще го приемете това за спам, но да споделя - аз номерата никога не съм си крил. И пострадах с кражба... Е - друг е въпросът, че си оставих колата с ключовете на таблото... ](*,)

Та мисълта ми е, че покрай излишната параноя (и сваляне на кабел от делкото, махане на бушони за компютъра и т.н.) понякога забравяме(м) ЕЛЕМЕНТАРНИ ПРАВИЛА за опазване на имуществото ни от кражба... Та сега и избелване на номерата (не го разбирам)

:smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко предпазливост не е излишна. На едно място си пуснах имейла, защото ми трябваше спешно информация, а сайта искаше регистрация и сега не мога да се отърва от спам и сигурно пропускам по някое важно съобщение защото слагам доста филтри. А и като се има предвид, че живеем в държава в която всеки се опетва да използва информацията която има за лошо а не за добро - не виждам проблем да се избелват номерата. То наистина при "добро" желание всеки който пише по форума може да бъде открит, личните ни данни сигурно вървят по 0.20 на парче на "пазара" какво да се прави ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросната "анонимност" за която говори PRR едва ли би ни спасила ако сами

не си поставим елементарни правила ( примерно да не оставяме ключовете на таблото :mrgreen: ) които са абсолютно достатъчни за да си опазим имуществото - било то 120ка

за 1000 пари или РСка за ****** пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм и по-големи крайности - за първия календар един от колегите, който навремето ми прати снимки на новата си Октавия /по стечение се оказа и мой бивш колега по работа/ ме помоли изрично освен номера да залича от снимките и част от пеизажа около офиса, в който работеше и където я бе снимал. Отдавна не е писал във форума, а и колата му вече не я виждам там така че не знам какво е продължението, имал ли е проблеми с апаши и т.н... може би е имало случаи, в които се крадат само номерата, поставят се на друга кола от същия модел и с нея се вършат престъпления. Чувал съм за доста случаи с откраднати табели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си го обяснявам в малко по-шеговит, но същевременно и сериозен начин: разхожда се ХХХХ из някакъв квартал и гледа: Шкодичка - хубавка, лъсната (без ключове на таблото обаче :lol: ). Започва ХХХХ да цъка, да й се радва, защото е фен на марката, влиза през ден във форума, чете, пише...и таман да си тръгне облагороден от хубавата гледка и забелязва номера на колата!!! Първата мисъл на ХХХХ е: тоя па кой беше...втората:а, оня отворко модераторът в раздел "Щ", дето ми изтри 15 мнения на тема "колко кубика ми е въздухът в гумите" и дето ме банна после....и третата, последна мисъл (така де, това си е яко мисловно усилие, да сътвориш цели три мисли): я, чакай на тоя отвореняк да му изрисувам едно хубаво цветенце на предния капак с ключа от доланата брава (че горната е "Аблой", ако ми се счупи ключа от натискане, 100 кинта назад)...

Ако трябва да съм по-сериозен: натрупаната у хората злоба и завист не са за подценяване и (може би) скриването на номера на колата ти е начин поне малко от малко да се защитиш от нея....Друг е въпросът доколко това би свършило някаква работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Мисля си че надали има толкова хора разочаровани толкова много от този форум че да правят мръсно на някой.

В крайна сметка всички сме тук с идеята да си помагаме, а не да се джафкаме. Това че понякога има различни гледни точки е в реда на нещата, но да седнеш да чупиш чужда кола ми се струва прекалено крайно.

За автоджамбазите какво да кажа... повече от смехотворно е това, първо надали им се занимава с регистрации, четения по статиите и т.н. Второ надали им остава изобщо време да влизат по такива места, и трето има далеч по-примамливи форуми, ако ме разбирате точно за тези хора.

А иначе - на баща ми му се бешпе случвало да го привикват в полицията-с временните номера на тойотата ни беше направено престъпление на магистрала... ест. след като бяхме вече с нови номера... оказа се че те така или иначе стоят в КАТ или по-скоро ги изхвърлят в съседните кофи и на никой не му пука за тях.

Хора, дори и да ми видите номера, колко време ще го помните ?!? всеки който е имал 6-7 коли помни номерата на 3-4 даже имам толкова приятели дето не си знаят и целия сегашен номер на автомобилите. Така че дори и да го запомниш за 5 мин ще си толкова зает на път че изобщо няма да обърнеш внимание или да се сетиш че това е еди кой си човек. Визирам само номера, ако е целия тунингован ще е логично всички да си го знаят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не си трия никога номера на Октавията. Пари съм давал за него, нека се вижда! Пък то ако някой ти мисли злото, колата ще я познае винаги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ама съм чул хората да казват "Каквото има да става ще стане" :-k

:smt017 А самата поговорка гласи "Каквото е писано на глава на камък не ходи"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.