Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Изгорели газове в охладителната с-ма .


krasipask

Recommended Posts

Има ли някакъв евтин начин да разбера дали навлизат изгорели газове в охл. с-ма. Струва ми се ,че антифриза в казанчето мирише на бензин, а и при загрял двигател като отворя капачката доста съска и изхвърля антифриз. Преди 1г. сменях гумички на клапаните ,но не съм пилил главата .Преди това беше и по зле. Знам ,че има тестери , които се оцветяват в жълто или зелено -ама май са скъпички . Какво да предприема ......освен продажба разбира се . :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом при отворена капачка съска и хвърля антифриз си за ремонт няма смисъл да търсиш такива тестери ти сам си отговори на въпроса smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, само по време на отвиване на капачката .При отворена капачка не се покачва нивото .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мехурчета има ли в охл. течност. Провери при запален двигател и отвинтена капачка на разширителния съд. Ако излизат мехурчета (а както и ти спомена - миришело на бензин) случая е ясен. Главата долу и...

Нека и колегите да дадат мнения. Моето е, че нещо в уплътнението блок - гарнитура - глава не е в ред. Може да е крива глава, прегоряла гарнитура и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм забелязъл да излизат мехурчета, но и аз смятам, че е от главата . Без да я сваля нищо няма да се разбере. smile181

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При отворена капачка като изфорсираш двигателя има ли бълбукане в разширителния съд? Ако да - лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако единствения проблем е, че изсъсква като отвориш капачката при топъл двигател, значи нямаш проблеми. Охладителната система работи под налягане - така се вдига точката на кипене на течността. Ако е добре загрял двигателя може при отварянето на капачката да кипне течността и да излезе навън (с падането на налягането в системата, пада точката на кипене и течността кипва). Това всичко до тук е нормално.

Проблем с главата има, ако при работещ двигател и отворена капачка, виждаш в разширителния съд да излизат мехури. Теста дали има въглероден диоксид в охладителната система като го правиха на мен струваше 12лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "txl" , ако си от София , дай някакви координати ,къде бих могъл да отида да я тестват на бързо . За да съм сигурен . smile103

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, прочетох цялата тема и от любопитство днес и аз реших да видя при мен как е положението (а излизам тъкмо от сервиза с подменена водна помпа). Бълбука си водата в разширителния съд и това си е, но мирис няма. Това голям проблем ли е? мога ли така да си карам? А в сервиза ме изпратиха с приказките "карай си нямаш никви грижи". като я бяха вдигнали колата видях че тече масло от двигателя. възможно ли е цялата работа да е от кофти гарнитура

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "Botzko6" , градусите на колата ти нормални ли са ? Поради каква причина си сменявал водната помпа ? :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "Botzko6" , градусите на колата ти нормални ли са ? Поради каква причина си сменявал водната помпа ? :?:

градусите са нормални, в смисъл че колата загрява за разстояние около 6-7км. градско каране (които ги минавам за около 15мин.)термостата се включва и изключва. За водната помпа - губеше се вода и отидох в сервиз за да видя за какво става въпрос.В сервиза отстраниха един теч и след това се оказа че до помпата пак тече.след като я свалиха се оказа че някъв тампон към нея е скъсан и ми препоръчаха да я сменя. разликата сега с новата помпа е че няма течове и че звука при работа на двигателя се промени (преди работеше по-шумно).от смяната на помпата до сега съм минал 20-тина км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.