Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За ръждясалите алуминиеви джанти


Dereal

Recommended Posts

Търсейки съвсем различно нещо случайно попаднах на част от форума на Ситроен. Там една не-щастлива собственичка на Ситроен си описва мъките по "обслужването" в Автомотор. Особено СИЛНО впечатление ми направи следния цитат:

 

"........сега съм им обещала да ги накарам да оправят и най-малкият дефект по нея, защото ми дойде до гуша. Включително и искам нови джанти, защото моите алуминиеви джанти РЪЖДЯСАХА!!!Как да му се не види ръждясва алуминият????????"

 

Ето линка, мнението е на etomira - http://www.citroen-bg.net/forum/viewtop ... 1&start=15

 

Малко плювки в тяхната мивка - колата на тъста ми е Xsara Picasso и последните сервизирания се паднаха на мен. Поради някаква причина той обичаше да го прави в Божурище (което е 7км след червената черта на околовръстното и транспорта е просто мираж), а пък аз я закарах в Дианабад. Нямам никакви оплаквания от Дианабад (освен, че объркаха ключето за управление на огледалата и сега нито се прибират, нито излизат), но типичиен пример за това как лявата ръка няма никаква идея какво прави дясната - колата има сменен ангренажен ремък на 80хил км, аз я карам на 187хил км и ги питам дали е сменян - казват ние нямаме базата на Божурище. Т.е. колата е карана 20хил по-дълго с ремък, който е за смяна. При положение, че тъста ВИНАГИ им казва - вижте има ли й нещо за смяна - отговор - НЯМА!

 

И отново една разлика между двата сервиза(понеже и в двата съм я карал) - след като я взех от Дианабад една жена ми се обади с въпросник за обслужването, отношението и задоволството ми от сервиза. И аз бях много учуден, защото такова нещо не се е случвало нито веднъж когато съм бил в Божурище. Явно едните подлежат на качествен контрол, а другите - не.

 

Един много смотан извод идва от историята - сервизите на една фирма в рамките на един и същ град (ако 7км извън града е пак в него) предлага ТОТАЛНО различно обслужване. И мизерниците от Божурище хич не работят в полза на Автомотор.

 

П.П. Обаче, мамка му, как точно ръждясва алуминия?!??!

 

EDIT:Дали ръждясват или по друг начин ще го наречете резултата е същия и не думата ме дразни, а факта - не съм чувал за ръждясал алуминии, защото той не го прави!!! Значи "летите" джанти са направо летни от турския битак за по 10лв парчето, само дето са й искали повече пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия от божурище не са много в час. Първият ми досег с тях беше за смяна на масло и филтри на Ц3-ка която карам. Казах им и че ми потропва нещо опред и да погледнат дали има накладки. След 2 часа висене там, щото няма нищо смислено за правене в района ми върнаха колата. Двигателя омазан в масло все едно са го наливали от 2 метра и са целили дупката, остатъка от маслото ми го сложили на стелките до шоф. място като тубата е била олята и имам масло по стелката която е текстилена.

Питах ги дали са погледнали ходовата част и накладките и отговориха че вс е наред. Това при положение че не знаеха къде е секретния ключ за джантите. Питах ги как са ги гледали тогава като отзад е с барабани и няма шанс през джантата да се види и почнаха да се обесняват като ученички пред е*а*е. По ходовата част още си ми тропа, може би кормилен накраиник или шарнир ама не им се занимавало на хората :oops:

Ходих и един път да си купя чистачки и им гледах сейра 20 мин. Някакво семейство си поръчали баничкарка и дилъра им казал че може да сложат 6 колони вътре + касетофона и се плащат отделно. Само дето във въпросната баничарка няма място за 6 колони и 2 остават излишни. Проблема е че хората са си ги платили като са искали да им свирят в колата, а не да им ги дадат в кутия и да си ги държат някаде и да не ги ползват. Разправиите им бяха мн забавни и си прехвърляха вината от дилъра на тези който са монтирали колоните както и на тези от магазина и от касата който не искаха да им върнат парите за излишните 2 колони и да си ги вземат :mrgreen:

 

Като чета тука оплакванията за ЕТ и като знам в Автомотор какво е си мисля че всички фирмени сервизи са 1 дол дренки и никой не си дава зор за нищо.

 

Използувала е думата "ръжда" колежката вместо някакъв алу-окис изглежда сложен за изказ.

звъчи логично то за жените и думата корозия е сложна :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.