Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бордови компютър


informer

Recommended Posts

Здравейте,

 

Интересува ме какво мислите за това: http://www.infoboardbg.com

За по-любопитните - всичко започна от тук: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=17779

Завършихме тестовете на първата версия съвместима и с вашите коли и сме отворени за въпроси и предложения за да направим нещо наистина полезно за вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Какво мислите за това: Натисни точно тук ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Какво мислите за това: Натисни точно тук ?

 

viewtopic.php?f=1&t=12827

 

Миро, пишем ти закъснение от два дена. :P

 

Съединих темите, да няма обидени и пренебрегнати. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подробно разгледах и темата http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=17779. Хондаджии много доволни от джаджата. Трябва някой от нашите многоуважавани програмисти и авто софтуеристи да го прегледа и да си каже тежката дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само цената ли ви притеснява? До тук само това разбрах. Ако имате някакви въпроси може да питате.

Иначе за цената, незнам колко от вас се замислят колко всъщност струва да се произведе нещо такова в условията на нашата мила родина. На практика с тази цена не можем да си покрием разходите, но се опитваме да направим нещо което да е полезно за всички автомобилни маниаци, а и не само за тях, т.е. правим го предимно за идеята и защото ни е интересно. За това се обръщам към вас, ако може да помогнете с препоръки и идеи от потребителска гледна точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако машинката върши работата която е описана особенно за диагностиката и триенето на грешките от компа цената и е перфектна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

skodafen, дали обаче става и за грешките на VAG? Защото "IAT, ECT, TPS и т.н." не е терминология на VAG, а предполагам на Хонда. Иначе джаджата на практика върши голяма част от работата на бордовия компютър плюс някои "дръпкави" (за "дърпачи" ;) ) функции, но и мисля много полезната и не знам защо не включена серийно при всички бордови компютри функция да засича изразходвано гориво за пробег - не среден разход, ами тотално литри минали през двигателя - нека informer сподели дали правилно съм разбрал.

 

EDIT:Юли, че съм генерално заключен - генерално съм. Идеята ми е, че на моята, а мисля и на новата Октавия бордовия компютър не показва "Ей сега тия 90 минути дето стоя по задръстванията ти струваха .....литра", което е една елементарна функция. Ама я няма. Ако ми кажеш кой автомобил я има бих се радвал да си обогатя познанията и да споделиш. Не твърдя, че няма такива коли, но просто не съм виждал да показват нещо различно от среден разход. Няма да споря, че средния разход Х пробега = колко съм изхарчил (ама приблизително). Ама аз съм си мързелив и понеже така или иначе компютъра непрекъснато изчислява колко да задържи дюзата отворена (практически колко гориво да впръска), да бъде така възпитан, че да ми съобщи сбора на всичките пръскания в една сума на панела на таблото! Няма да е сложно, пък ще му се радвам после - що не го правят?

 

А тези момчета (или мъже, да не се обиждат ;) ) май са го направили. През лятото като най-накрая свършат всичките тези проекти, заради които работим по 7 дни седмично, с интерес и удоволствие бих минал през тях да го закачат това нещо, да го видя как работи и вероятно да си го купя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и не знам защо не включена серийно при всички бордови компютри функция да засича изразходвано гориво за пробег - не среден разход, ами тотално литри минали през двигателя...

Марто, под "всички бордови компютри" разбирам и такива, които не са на Шкода. Та в тази връзка заключението е малко "генерално" ;) Има си борд компютри, които директно показват не само изразходените литри за определен пробег, но и текущия поток гориво, изразходван точно на момента от двигателя, наличните литри в резервоара и т.н. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

skodafen, дали обаче става и за грешките на VAG? Защото "IAT, ECT, TPS и т.н." не е терминология на VAG, а предполагам на Хонда. Иначе джаджата на практика върши голяма част от работата на бордовия компютър плюс някои "дръпкави" (за "дърпачи" ;) ) функции, но и мисля много полезната и не знам защо не включена серийно при всички бордови компютри функция да засича изразходвано гориво за пробег - не среден разход, ами тотално литри минали през двигателя - нека informer сподели дали правилно съм разбрал.

 

EDIT:Юли, че съм генерално заключен - генерално съм. Идеята ми е, че на моята, а мисля и на новата Октавия бордовия компютър не показва "Ей сега тия 90 минути дето стоя по задръстванията ти струваха .....литра", което е една елементарна функция. Ама я няма. Ако ми кажеш кой автомобил я има бих се радвал да си обогатя познанията и да споделиш. Не твърдя, че няма такива коли, но просто не съм виждал да показват нещо различно от среден разход. Няма да споря, че средния разход Х пробега = колко съм изхарчил (ама приблизително). Ама аз съм си мързелив и понеже така или иначе компютъра непрекъснато изчислява колко да задържи дюзата отворена (практически колко гориво да впръска), да бъде така възпитан, че да ми съобщи сбора на всичките пръскания в една сума на панела на таблото! Няма да е сложно, пък ще му се радвам после - що не го правят?

 

А тези момчета (или мъже, да не се обиждат ;) ) май са го направили. През лятото като най-накрая свършат всичките тези проекти, заради които работим по 7 дни седмично, с интерес и удоволствие бих минал през тях да го закачат това нещо, да го видя как работи и вероятно да си го купя!

 

Фабията си е има. Нулираш моментния, тръгваш и ти дава средния до кадето спреш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук са спецификациите за VAG варианта -> http://infoboardbg.com/spec_12232_vag.html

Когато изберете продукти в сайта и после в страниците на конкретния продукт има конкретна информация за него (ръководство за работа, спецификации, монтаж и т.н.)

VAG варианта е базиран изцяло на протокола който се използва и от VAG-COM програмата която някой от вас използват за диагностика. Поради спецификата на протокола има някой ограничения които при Хонда варианта не се откриват, като например ниска честота на опресняване и невъзможност да се познае конкретен параметър какво точно показва. Например температурата може да е на охлаждащата течност, на входящия въздух, външна температура или кой знае какво. Ако човек ги наблюдава може да каже кое какво е, но за бордовия това остава тайна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Юли, че съм генерално заключен - генерално съм. Идеята ми е, че на моята, а мисля и на новата Октавия бордовия компютър не показва "Ей сега тия 90 минути дето стоя по задръстванията ти струваха .....литра", което е една елементарна функция. Ама я няма. Ако ми кажеш кой автомобил я има бих се радвал да си обогатя познанията и да споделиш...

Сега мога с думи да споделя, а ако искаш - в последствие мога и със снимки. Колата е ... Vectra C smile001 Има го и в Astra,Zafira, за Corsa не знам. Единственото условие функцията да е налична е да си поръчал автомобила с цветния инфо дисплей, защото на графичния няма място да ти изпише всичко. Както вече писах - показанията включват освен стандартните средна скорост, среден разход, изминат пробег, но и изразходвано гориво за този пробег, налично гориво в резервоара, количество гориво, което се впръсква в момента, температура на охл. течност, реална скорост на движение, можеш да засичаш и време за прехода (с и без спирания, с и без гасене на колата) и още един куп неща, част от които все още не са ми напълно ясни. По-късно ще метна 2-3 снимки :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се казва - прибирам си парцалите и бягам smile169 щом го има - браво! Признах си, че не знам дали има, защото не знам - колите дето съм карал или съм се возил не са имали.... Приемам информацията, ще се радвам и на снимки, макар те са повече за любопитството.

 

Но Шкода за съжаление не го предлага, мисля че и новия Супърб го няма (ще му разгледам "Ръководството", че си го дръпнах оня ден от интерес).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Интересува ме какво мислите за това: http://www.infoboardbg.com

За по-любопитните - всичко започна от тук: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=17779

Завършихме тестовете на първата версия съвместима и с вашите коли и сме отворени за въпроси и предложения за да направим нещо наистина полезно за вас.

 

Привет! Така, както си го описал...няма какво, което да кажа, че не ми харесва или липсва :)

Единственно не ми харесва дисплея! Явно съм си свикнал с повече глезотийки... Но абстрахирам ли се от това - бих си я взел без да се замисля!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то нали на шкодите подсветката е зелена..... :smt017 Евала пичове! Дерзайте.... =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...
...и не знам защо не включена серийно при всички бордови компютри функция да засича изразходвано гориво за пробег - не среден разход, ами тотално литри минали през двигателя...

Марто, пускам пак същия цитат с оглед на това да се сетиш за какво иде реч. Всъщност ако се врнеш няколко поста назад пак ще се сетиш. Съжалявам, че забавих толкова снимките. Истината е, че забравих за тях, както забравих и за една друга тема, където пак ти дължа нагледен материал smile049

 

Това е стандартно показание за оставащ пробег, изчислен на базата на моментен разход и оставащо в резервоара гориво, т.е. нищо необичайно:

BC_01.jpg

 

Тук можеш да видиш това, за което става въпрос - изразходвано гориво за засечения пробег:

BC_02.jpg

 

Тук имаш пак същото - гориво за пробег:

BC_03.jpg

 

Тук можеш да следиш зареждане на аку-то, температура на дисплея и т.н.:

BC_06.jpg

 

Тук следиш за РЕАЛНАТА скорост, измерена по вградения GPS, а не по скоростомер, точна температура на охл. течност, външна температура, измерена от датчика и съответно реалната й стойност изчислена на базата на редица фактори - компенсиране от въздушния поток при движение и т.н.

BC_08.jpg

 

Тук можеш да видиш преминаващото количество гориво, оставащо гориво в резервоара (и усреднената му стойност), три вида разходи:

BC_09.jpg

 

В основното меню на навигацията можеш да видиш тези стойности, тук са показани в системен вид:

BC_11.jpg

 

А това е менюто, което все още не смея да пипам :)

BC_17.jpg

 

Та мисълта ми е, че не е коректно да правиш общи заключения само на базата на това до какво ти си се докоснал smile001 Това, което пуснах като снимки, е само малка част от всички системни и информационни екрани, които могат да се извикват по всяко време без нужда от закачане на лаптоп към компа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехх, де да беше от Чесна. Щях да ти дам едно кръгче над Бургас да направиш, след което да прелетиш ниско над плажовете smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.