Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

капачката на двигателя изкача


BOTZKO6

Recommended Posts

модела е felicia GLXi 1.3mpi '98г. Проблема е че капачката от където се сипва масло в двигателя изкача по време на движение. нивото на маслото в двигателя е малко над максимума. не знам какво може друго да кажа като подробност. та въпроса ми е от какво може да изкача тази капачка? Проблем ли е това? и за какво трябва да ми говори :-k :-k :-k :roll: :roll: :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като работи колата много ли духа като махнеш капачката?ако -да -сегменти,а може и самото уплътнение вече да се е втвърдило и затова да изкача отвреме-навреме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да ти говори че е време да и смениш уплътнителя с нов който е стотинки преди да я загубиш и улееш двигателя с масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

,,Трябва да ти говори че е време да и смениш уплътнителя с нов който е стотинки преди да я загубиш и улееш двигателя с масло."

Мисля,че колегата е прав.Баща ми има и той Фелиция,и при неговата и при моята имаше подобен проблем.Решението е просто - или сменяш уплътнителната гума или просто я свали забъши,почисти и леглото и отново си я сложи като малко я разтегнеш преди това. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

,, или просто я свали забъши,почисти и леглото и отново си я сложи като малко я разтегнеш преди това. smile159

... :-k не знам дали си струва за 80 ст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капачката (нова) е 2.60, а уплътнението към нея е по-малко от 80 ст. Купувай нови и не се занимавай с побългарявания. Моята излетя точно като на теб та ми костваше 1 л. масло, нова капачка и 25 кинта на автомивкаджията. Естествено и нерви, ама те нали са безплатни smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

благодаря на всички пооправих старото уплътнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...пооправих старото уплътнение

Колега не се излагай а го сменяй. По-малко от левче струва в ЕТ. Тва с пооправянето е ден до пладне. Ще ти излети капачката като на мен - на дълъг път с над 80. Ела да видиш как се мие после мотор и как се търси масло по нощите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички пооправих старото уплътнение

:!: :!: :!: абе боцко,кажи си адреса да ти пратя едно ПОДАРЪК smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти е че нивото на маслото ти е бил над MAX.Тогава се повишава налягането на картерните газове.Винаги наливаи масло 200,300g.по малко от нормата.Никога не трябва да е на MAX.Максимума на щеката е сложен да покаже че е време да се спре наливането на масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цеци , повишаването на налягането в картера идва от запушване по някакъв начи на отдушника , а не от това колко масло има вътре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.