Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пътуване до Румъния


batjoro

Recommended Posts

Какви документи се изискват за колата, за пътниците, какви такси се плащат, изобщо всякакви подробности ще са ми от полза.

за колата - само талон (ако е твоя, ако не - и пълномощно, на мен не ми искаха, въпреки, че колата е лизингова, но за всеки случай носи)

за пътниците - лични карти (ако са българи)

такса дунав мост - 12 лв. на отиване и същата сума в леи на връщане

*** задължително смени леи (само това приемат в брой - след тяхното кпп има чейндж) и си купи винетка - на първата бензиностанция (седмична е около 3 евро) и спазвай ограниченията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mfa.bg/bg/index.php?option=c ... Itemid=388

 

Има една тема в Интересни връзки, пусната от колежката Мими, там има инфо за всяка държава, линка е от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искат само лична карта за влизате и в БГ и в Руманиеще :) !

 

Плащаш си такса мост,или ферибот-зависи от къде влизаш (за Кардам-незнам)

Ако е Дунав Мост си плащаш (поне за буса знам-23 лева и на връщане 44 леи-демек за кола ще е към 15 лева и 30 леи)

А ферибота таксува автомобил и пасажери!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега batjoro, ако минеш през Дунав Мост би ли написал няколко реда относно намирането на румънска винетка. Дали вече се продават в бензиностанцията, която е точно след преминаването на моста, че миналото лято си намерих винетка на ~250 км след Дунав мост, а глобата им е 100 евра smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега batjoro, ако минеш през Дунав Мост би ли написал няколко реда относно намирането на румънска винетка. Дали вече се продават в бензиностанцията, която е точно след преминаването на моста, че миналото лято си намерих винетка на ~250 км след Дунав мост, а глобата им е 100 евра smile150

 

да, продават се на бензиностанцията - бях там през януари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При влизане от Дунав Мост може да зкупите винетка,точно след Рунънската граница-на бензиностанцията Петром (те са 2 една срещу друга).

Пазарува се обаче с ЛЕИ-ако не сте обменили-направете го точно след граничен контрол(паспорти,или лични карти)!

 

И всичко е ОК! Миналата и по-миналата седмица минавах от там!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.