Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поговорим за HOME AUDIO


stenly

Recommended Posts

Хайде сега колиги, да разчупим (отново :) ) автомобилните теми и да поговорим малко за нещо друго. Този път няма да е за фотоапарати, а за домашно стерео :)

 

Яко се запалих и реших да се метна на нещо с много качествен (това е доста субективно) звук. Слушах Onkyo, Marantz, Denon и не на последно място Naim. Спрял съм се на Denon PMA 1500, Denon DCD 1500 и колони Monitor Audio RS8. Невероятно звучеше Naim Nait 5 с Focal Chorus 726V.

 

Споделете и ваши впечатления, разбира се като цена да е нещо разумно /не повече от 5000лв. за колони, усилвател и cd./

 

 

Става дума само за стерео звук /слушане на музика/, а не за 5.1, 6.1, 8.1 и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вкъщи слушам със усилвател Thunder(който ще бъде заменен със Technics, някой ден :) ) и тонколони Jamo e350... като звука е прекаран от компа, през пулта ми и чак тогава в усилвателя, аз от това съм доволен :D (все пак всеки си има уши и вкус :) ) Никога несъм си мислил за саунд вкъщи за толкова пари, но в ето този линк --> http://www.bgaudioclub.org/forum/index.php , след като попиташ, ще получиш професионален съвет от както те се наричат "аудиофили" :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време и аз се бях запалил да подменя стария си стерео усилвател Marantz и колоните ми Cerwin Vega с нещо по ново.И се започна едно обикаляне и четене на ревюта...

От това,което си написал мисля че Denon PMA 1500 е добър вариант както и колоните Monitor Audio RS8.

Като обикалях слушах някои модели на Marantz /като стар техен фен/ но Danon ми се сториха по добри като предложение.

И разбира се трябва да ти харесва и да ти пасва звука така че се довери предимно на слуха си :)

Аз си носех едно и също CD и ги карах да ми го пускат.Така можех да направя сравнение.

 

В крайна сметка си взех Denon /7.1/ и колони Focal.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фокалите са перфектни колони с много специфичен звук. Иначе за маранца в този ценови диапазон, не ме грабна нещо... Денън-а ми допадна повече и с RS6 също звучи перфектно, особено любимата ми музика софт и смуув джаз.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братовчед ми си взе Денън но не знам кой модел с колони JBL и вади много добър звук а брат му е с harman kardon пак с JBL, но техните са домашно кино. В къщи сам с ямаха и колони Джамо и JBL, повече от 10 години свири страшно. По принцип JBL иман най-мек бас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също доста съм обикалял преди няколко години и аз с един и същи диск навсякъде и съм на мнение че за стерео звук по добро от Ямаха няма.Добър вариант за колони са jbl и magnat,но по висока серия за магната.Но за жалост в БГ няма никъде консултанти образовани.Навсякъде са само продавачи които ти казват най скъпото и се оправяй.Късмет в избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време и аз правих проучване по този въпрос, и си бях избрал тонколоните Mirage OMD-28 на канадците API(Audio Products International Corp.).

Не бях впечатлен от нищо друго, освен от високия клас Energy произвеждани на практика от същата фирма :roll: .

Всяка седмица висях в Audiomania (нещо изчезна тази верига с все сайта си) на ул."Гео Милев" и тествах ли тествах...

В крайна сметка си взех E 855PDD на Ямо за половин цена, и не съжалявам ни най-малко :D .

---

Сега виждам, че Klipsch са купили API, но продуктите им продължават да се продават под оригиналните си търговски марки.

По отношение на рисийвъра - още един глас за Ямаха (преди Ямахата бях с Текникс) от мен :smt017 .

За CD-плеъра не би трябвало да има особени изисквания, ако връзката с рисийвъра е цифрова, но заради естетични съображения трябва да е от същата марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста време бях с висок клас усилвател на Ямаха- доволен съм.

В момента със Sherwood, заради това, че е 6+1 Home cinema.

Звука е идеален за кино, но в стерео режим не съм много доволен, затова слушам

дискове на стария Маранц.

 

Засега не съм видял ресивър с качествен звук, може би Денон над 2000лв става.

 

Това е моето мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста време бях с висок клас усилвател на Ямаха- доволен съм.

В момента със Sherwood, заради това, че е 6+1 Home cinema.

Звука е идеален за кино, но в стерео режим не съм много доволен, затова слушам

дискове на стария Маранц.

 

Засега не съм видял ресивър с качествен звук, може би Денон над 2000лв става.

 

Това е моето мнение

ами то при хайфи музиката не се допускат неща от рода на суб-бас кутии и тем.подобни

евентуално само класически малък бокс съраунд/-по изключение

само стерео

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто много малко хора са HIFI образовани-ако искате качествен звук-първо идва записа,после плеяра,усилвателя и най-накрая са колоните.Аз лично се доверявам на интернет ревютата на What Hifi-доста безпристрастни са.Един приятел си взе Маранц 6002 серия плеяр и усилвател с B&W 685 без да слуша комбинацията и е повече от доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скромно

при 4 по 20 см. баси -не е нужен суб бас бокс

а за качеството на звука-този носител и съответно плеър-рекордер с INTELLIGENT BIT REALLOCATION ALGORITHM+ATRAC 3 DTS type-S pro

забравих с ква дискретизация на звука беше,сега не ми се търси,Но и гадните mp3-ки,като ги презапиша тук-звучат брилянтно и балансирано

Само че ,това е да нямаш работа и да се гевезиш и да се вманиачаваш,щото обработката на записа за да е в про формат става в реално време и направо слушаш записаното/обработения звук/ smile169

Ама остава време все още,да се наслаждавам

ИМА ОГРОМНА РАЗЛИКА В ЗВУКА :!: :smt017

post-2454-138453074305_thumb.jpg

post-2454-138453074309_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
smile191 колега Nikolas_N: страшен аватар! Поздравления!

smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Честито! За Focal - много добри отзиви :)

Що обаче не мина през магазина на Bang&Oulfsen... да поговорим наистина за Home Audio :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси момчета.

zloQQ найстина системите на Bang&Oulfsen са невероятни, но цените им започват от над 8000 лева, а аз повече от 5000 лева за подобно нещо не мисля да давам. Добрите отзиви за Focal не са от година-две. Какво ли не слушах в продължение на 8 месеца и това ми допадна най-много, но то си е до спецификата на слуха на всеки човек :) :smt033

 

Поздрави

 

 

P.S. Bang&Oulfsen ми направиха много добро впечатление, когато карах Audi S8 на един приятел преди време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.