Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спукано стъкло


PRR

Recommended Posts

Драги ми VooDoo,

 

Кога най-сетне ще се научиш къде и как да си пускаш постовете? Не може да мажеш по темата за балониралата гума с твойте проблеми със спуканото стъкло! Мисля, че е крайно време да вденеш тия прости правила!

 

По темата - би трябвало да го признаят като щета и да ти покрият стъклото. За съжаление не покриват труда и евентуално смяната на гумените уплътнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че трябва да го обявиш. И да се смени. Ако не го направиш сега, когато презастраховаш колата те ще го видят, ще го опишат и ще трябва в последствие да го правиш за собствена сметка, дори и ако стъклото в следствие на щета се досчупи. А след като го оправиш ще трябва да ходиш пак при тях, да им покажеш новото стъкло, за да не се налага да си го плащаш сам при последваща щета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не би трябвало щом е от камъче,мен ми се правиха защото мойто беше счупено при така наречените злоумишлени действия от трети лица на един паркинг и трябвало да се вика кат ама ми я признаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ФАБИЯта ни преди нова година забелязахме един ден че е пукнато стъклото. Веднага в Алианц (там има каско) - снимки, документи и след 1 седмица Фабията с ново оригинално стъкло. Покриха си и новото стъкло, и смяната. На нас ни костваше 3 дена без кола и съответните документи докато се оправят. За точно 1 седмица всичко беше оправено.

 

Не виждам защо ще покрият сумата по стъклото без ремонта, би трябвало всичко да си го платят те. Най вероятно някой камион или кола е минала и е хвръкнало камаче или нещо подобно и стъклото беше пукнато около 1 см.

 

Успех и дано БулИнс си свършат работата. Пиши какво става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в БулИнс. Заявяваш две щети:

1. Пукнато предно стъкло. Опис на причината - в неделя (дата) си се връщал от вилата. Изхвърчало е камъче от гума на предната кола.

2. Одрана броня. Опис на причината - сутрин, отивайки на работа, си забелязал одраното...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея са smile197 ...

....

ПП-А и може и да НЕ Е триплекс!!! което е много опасно при инцидент.

 

Не може! Ако от Cobra ти сложат такова веднага ще ги осъдят! Освен това навремето смених на Vectra-та със стъкло от Cobra + затъмнение в горната част и стъклото си беше супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

smile188 Под правила на форума си мисля, че имаше един момент с употребяваните изрази, но както и да е.

Сега по темата.

1. Естествено, че ще те накарат. Ти какво си помисли. Ще си платиш 1 или 2 или 3 вноски а те ще ти изплатят 100% заведената щета.

2. До колкото разбирам май си имал отстъпка за това, че нямаш щети (това го има май само в Булстрат) или някаква друга отстъпка. Имаш обаче щета :arrow: отстъпката отпада.

НО... основателно питане, наистина, НО за колко я застрахова? По Шваке или... Дали пък не си я (както се казва в средите на застрахователите) "подзастраховал"? А валутно ли ти е каското? Отговаряш си на всички тези въпроси и най-вече на последния. Ако там отговорът е НЕ няма как да ти монтират оригинално OPEL стъкло. Стъклата в Кобра са триплекс. За това не се притеснявай. Единственото притеснително е, че не са само турски. Т.е. по-рядко са турски, а обикновено са Китайски (като моето). Но това не е толкова страшно.

 

edit: Както Пепи казва: стъклото с тъмната ивица - е те точно те т'ва е китайското.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е те плащат за най евтиното на пазара именно от кобра и на мен ми го платиха по цените на кобра няма по цените на еуратек да ми го платят там беше два пъти по-скъпо

п.п по добре си сложи оргинално стъкло в опел защото в кобра стъклата не са много хубави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Да не пускам новате тема ще пиша тук.

Та днес от колате пред мен изхвърча камаче(даже 2) и ми пукнаха предното стъкло

Сега едва ли днес ще успея да заведа щета,но проблем ли ще е след почивните дни да го направя това ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отидеш при застрахователите просто казваш "Вчера докато карах ...". Те няма начин да проверят кога се е случило smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... проблем ли ще е след почивните дни да го направя това ?

Абсолютно никакъв :smt017

... няма начин да проверят кога се е случило smile027

Карай без да се притесняваш, но внимавай с полицайте

(възможно е да се заяждат, ако пукнатината е по-голяма)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така!

Първо по питането в по-горния пост! В БулИнс е много желателно да се обадиш на мобилните групи, когато е станал инцидента! Те ти дават един номер по телефона, под който е заведена щетата и след това имаш доста голям срок, в който да отидеш и да си опишеш щетата! Няма да има проблем и ще ти го признаят за смяна!

Второ! VooDoo, как очакваш да ти сменят стъклото с най-скъпото на пазара като ти, доколкото разбирам, си гледал да минеш по-възможно най-тънката лайсна! На ми случи абсолютно същият сценарий като твоя! На Симеоновско шосе от камион на Титан излелття камък и ми удари предното стъкло! Не го спука, но се отделиха "люспи" от най-горния му слой! Обадих на мобилните групи веднага и им обясних какво точно е станало и че стъклото не е спукано, а само отлюпено, т.е. казах им истината! Хората ми издиктуваха един номер, под който беше заведена щетата и след няколко дни отидох в Бояна да я опиша! Аз също не мислех, че ще ми го признаят за смяна, понеже не беше точно спукано! Да обаче момчетата като го видяха дори не ме питаха "ама как , ама защо" описаха си го за смяна и след 10 мин. вече бях с възлагателен протокол за смяна в Кобра с европейско стъкло! Не те занимават с фактури, с повторно ходене до тях - направо си отиваш в Кобра, даваш им протокола и ти го сменят без нито една стотинка от тебе! Единствено си плащаш 4лв., ако искаш да ти прехвърлят стикерите на новото стъкло! Смениха ми стъклото с европейско, защото колата е застрахована за над 7000лв.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъъъ, Ники, ма той последния пост на VooDoo е от 09/02/2009, сигур чиляка вече е забравил и за ко иде реч. ;) Благодаря ти все пак за споделения опит. :smt017 smile027

 

Колега Multiscan, не се притеснявай да пускаш нова тема за проблема си, едва ли изравянето на такава, пусната от най-великия спамер тук, е решение, при условие че съответния нито дава инфо как е постъпил и какво са направили застрахователите в неговия случай, няма пари да се прекръсти, чуди се как да мине най-тънко и е супер гъзарче с колата на майка си. smile175

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.