Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пререгистриране на автобомил, Продажба с пълномощно и т.н.


joeless

Recommended Posts

Такааа...

Лятото си взех Фаворита, но не отидох до Търново да го пререгистрирам.. Нямах време, не ми се даваха пари за нови табели, и така нататък. Знам че трябваше, но не го направих. Карам си още със софийските номера и талона на предишния собственик, заедно с договора за покупко-продажба.

 

Възнамерявам да се опитам да продам Фавото.

За целта - въпроси -

 

1.Мога ли ако си сменя постоянния адрес (този по ЛК) със софийски - да регистрирам колата в София и да не се налага да сменям номерата?

2.Как става промяна на постоянен адрес?

3.Впоследствие след като оправя документите на колата, и пристъпя към продажба - мога ли да я продам само със пълномощно? Имаше едно време такива варианти, на незнам защо ми се върти в главата че вече не може?

4.И ако може само с пълномощно (генерално или там каквота) - какви рискове имам като бивш собственик - примерно ако новия собственик мине на червено и го снимат - мен ли ще викат в КАТ, данъците от мен ли ще ги търсят пак?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3-4 въпрос : можеш да я продадеш с пълномощно ,но всичко ще идва при бившия собственик( данъци и т.н.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по 2 : за да си смениш личната карта трябва да имаш договор на твое име с който си под наем тук в софия,и трябва да се регнеш в общината,и после отиваш в милицията ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, тази точка може много бързо да се уреди, въпреки че не съм под наем.

Остана т.1.... Може да взема да се консултирам с някой адвокат по въпроса. Та ако може да ми препоръчате някой който ще ми свърши работа..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По точка 1 - ако си смениш адресната регистрация със софийска и колата е със софийски номер няма нужда да сменяваш номерата - само с документите отиваш в КАТ. Единственото е да я прехвърлиш на твое име след като си сменил адресната регистрация :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По точка 1 - ако си смениш адресната регистрация със софийска и колата е със софийски номер няма нужда да сменяваш номерата - само с документите отиваш в КАТ. Единственото е да я прехвърлиш на твое име след като си сменил адресната регистрация :roll:

 

Точно това ми е идеята :smt017

Не ми се дават над 100лв за път до Търново, нови табели и подробности, да не говорим че ще загубя два дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е със софийски номера няма нужда дори да минаваш на каналите, това е хубавото - просто отиваш в Кат София и подаваш документи за смяна на собственик, мисля че дори няма значение ти самият с каква постоянна адресна рег. си по ЛК, може да представиш и временна такава. Мисля само, че имаше някакъв двуседмичен срок за минаване през КАТ след подпидване на нотариалния договор, но най-многото да те глобят там някаква дребна сума за закъснението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.