Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 2000 1,9 -110 сс


Pitbul

Recommended Posts

Здравейте,

от 2 месеца имам тази кола и взе да пали трудно сутрин, смених и акомулатора с нов, но уви. От няколко дена изгуби и ускорението си - над 2000 оборота излиташе , а сега все едно карам лада. Ходих в сервиз и ми казаха, че е някаква дюза с кабел ( умна дюза ).Дали е това и колко струва ремонта приблизително?

Още нещо както карах и нещо в таблото взе да бражди, спре , след малко пак започне и изведнъж спря , но ми светна на таблото лампата за аербека. В същия сервиз ми изчистиха грешката и на другия ден отново светна. Те ми отговориха, че имало някакъв датчик , който не харесвал налягането във възглавниците и за това светва. Голямо ровене щяло да падне и най вероятно трябвало да се смени. Така ли е?

Благодаря ви предварително за всеки отговор , които ми напишете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

от 2 месеца имам тази кола и взе да пали трудно сутрин, смених и акомулатора с нов, но уви. От няколко дена изгуби и ускорението си - над 2000 оборота излиташе , а сега все едно карам лада. Ходих в сервиз и ми казаха, че е някаква дюза с кабел ( умна дюза ).Дали е това и колко струва ремонта приблизително?

Още нещо както карах и нещо в таблото взе да бражди, спре , след малко пак започне и изведнъж спря , но ми светна на таблото лампата за аербека. В същия сервиз ми изчистиха грешката и на другия ден отново светна. Те ми отговориха, че имало някакъв датчик , който не харесвал налягането във възглавниците и за това светва. Голямо ровене щяло да падне и най вероятно трябвало да се смени. Така ли е?

Благодаря ви предварително за всеки отговор , които ми напишете.

 

Дюзата с датчика е третата дюза. Щом е излязла като проблем значи трябва да се прави.

А това за налягането във възглавниците е тотална глупост. Просто няма такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.

Днес отново ходих в сервиза и ми казаха че дюзата ще се поръчва и струва 1400 лева.

Това е твърде голяма сума за мен, няма ли по евтин вариянт?

Изключвам втора употреба.

 

 

Възможно ли е да е повреден кабела или буксата, а да не е дюзата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.

Днес отново ходих в сервиза и ми казаха че дюзата ще се поръчва и струва 1400 лева.

Това е твърде голяма сума за мен, няма ли по евтин вариянт?

Изключвам втора употреба.

 

 

Възможно ли е да е повреден кабела или буксата, а да не е дюзата?

 

Ква е таз дюза за 1400 лева бре?!?!?! Те разпръсквачите са си еднакви - по-скоро другаде е проблема - кабела или "умната" част /която и да е тя/ се бъзика нещо. Ако проблема ти е от дюзите - имам 4, но са с по-голям дебит /което не е опасно за турбото де/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ако те лъжат, че се сменя цялата дюза не вярвай. Цялата струва 1500лв, сменя се само елемента за 100лв и отлиташ. Сменял съм.

 

PRR: Кирилицата е задължителна! Този пост го преведох, следващия го трия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бях писъл в тази тема,ама ми smile121 мнението ;) ма ся пак ке пиша :oops:

стига с тая УМНАТА дюза ,аз чак сега разбрах за какво говарите smile181

соленоидната дюза,която следи движението на иглата и дава аванса на помпата

струва 100-120лв в моргата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако те лъжат, че се сменя цялата дюза не вярвай. Цялата струва 1500лв, сменя се само елемента за 100лв и отлиташ. Сменял съм.

 

PRR: Кирилицата е задължителна! Този пост го преведох, следващия го трия!

цялата се сменя-аз съвсем друго нещо съм разбрал пак-пишете по точно за кво става въпрос бре-умна дюза с висше образование smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.