Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

като че ли проблем в спирачките


C2H5OH

Recommended Posts

Здравейте колеги. Нещо не е като хората. Напоследък карам си аз нормално и на светофар или без значение къде натискам спирачки нормално. Първата реакция на колата е леко дръпване в ляво и после спирачките са нормални. Пробвах го с рязко натискане, с по-висока скорост, с по-ниска скорост, с много леко натискане на спирачките - все едно и също. Като че ли спирачките буквално реагират като на две степени. В спряло положение като натисна много леко и педала първо задържа на едно положение и след не повече от 1/2 секунда пропада още малко. Колата си спира много добре. Сменени задни и предни накладки, дискове и задни спирачни цилиндърчета. Не са сменяни спирачни маркучи и не е пипана спирачната помпа. На 8.02 ще помоля някой от колегите да я пробва пред НИМ. Не се занимавам с драг и стриит, а на магистралата рядко вдигам 120. Т.е. колата се кара изключително спокойно. Моля за съвет и благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно и аз точно това си помислих. Ще изчакам още мнения по темата. Благодаря за бързия отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай с обезвъздушаване на всички колела и гледай струйката течност дали излиза с еднаква сила и дебелина.ако излиза тънка струйка с голяма сила,значи някъде по пътя е запушена.

другото е -помпата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица имах същия проблем. При мен теглеше надясно. Оказа се че освен маркуча и спирачната помпа ми е заминала. Смених ги е като нова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сменяй първо маркучите

ако продължи да пропада на 2 степени педала-и помпата

и това ако вс.по окачването е ок

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко бат Сами. Амортесьори, тампони, лагерчета, прахоуловители, десен шарнир (левия е оригинален но няма луфт и не тропа), кормилни накрайници вънка и вътре, накладки, дискове. Отзад две спирачни цилиндърчета, накладки и реглаж на жилото за ръчната. В предишна тема бях писал, че съм голям ентусиаст. Тъй като не съм си я правил аз колата не писах тема в проекти иначе обновяването (освен горното има и подмяна на ламарини и т.н.) си е достойно за там. Говорих с бате Мишо. Каза, че не може да е нито от маркуч, нито от помпа. Ще му я карам сигурно или утре или другата седмица да я гледа, пък да видим какво ще излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Преди години имах Шкода 100S със същите симптоми,оказа се,че едното бтало на пр.апарати реагираше със закъснение,зачистих го исмених упл.пръстен и проработи.Така беше при мен.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.