Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос относно дарение на дом за социално слаби


Pif

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Не можах да намерия подобна тема, затова пускам нова.

 

Предстои ни пореден upgrade на ИТ техниката във фирмата.

По принцип старите ПЦ-та ги даваме на фирма за рециклиране,

но сега искам да ги дариме на дом за сираци или социално слаби.

Въпроса ми е дали някои във форума дарява на такива домове?

И по важното-дали са сериозни управителите на този дом.

Питам, защото знам, че понякога взимат даренията за лично ползване, а не

за хората там.

 

Мерси предваритeлно за отговорите

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

viewtopic.php?f=1&t=3266

Ето малък отговор на въпроса ти :) Аз съм събрал доста дрехи и играчки, но имам още няколко приятели, които искат да помогнат, така че, ще изчакам още седмица и към средата на февруари, ще вдигна темата, ако някой има желание - да удари едно рамо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Похвална инициатива, браво.

Дано наистина нещата отидат точно при когото трябва иначе е безсмислено, пийте вода от извора, т.е. - от конкретния дом.

А защо и няколко стикера на клуба да не отидат там.

=D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ZloQQ ,мерси за линка, не знам какво съм гледал, да не видя 17 страници тема ](*,)

Разгледах я, но не знам дали е подходящо да дариме компютри на дом с такива малки деца.

По скоро ми се иска да са поне на 10-15 години, иначе смисъл никакъв.

Казаха ми за дом в Борован, някои знае ли нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не пречи да им подарите 1-2 компа на децата да се радват - един колега от нашата фирма беше заделил една машина, но нещо се размириса.

Проблема е предварително трябва да говориш с директорката и най- вече да им сложите лицензен виндовс или линукс- иначе все едно ги вкарвате в кур капан.

Последния път разправяше, че за такив аголеми дарения трябва да минете през общината да заявите дарението - пък те да го одобрили - това за всяко по-голямо дарение.

Така, че най добре решавате и питате директно директорките - те си знаят - но пак да кажа - 1 -2 компа децата да си оцветяват искам да ти кажа няма да се разсърдят ма въобще :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съвета. по принцип машините са HP и си вървят с ОЕМ лицензи

за Win2000pro или XP.

Ще питам как седят нещата с общината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://decata.orbitel.bg/domove.htm

 

Тук има доста адреси на домовете за деца! Лично аз, мисля да опитам в някои по-отдалечени места, които са и по-зле от останалите, защото около големите градове достъпа е лесен и доста хора минават, но отдалечените места... Както и не мисля да се ограничавам относно възрастта на дечицата, тъй като съм събрал доста дрехи и за по-голями. Освен това, имам и неща, които трябва да оставя в домове за стари хора / http://www.ludimladi.bg/?p=view&aid=37 /, които са по-зле и от децата, а това са всъщност нечий баби и дядовци... Така че, можем да спретнем една инициатива, която да е по-организирана и да подарим усмивки тук-там!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Така че, можем да спретнем една инициатива, която да е по-организирана и да подарим усмивки тук-там!

Твърдо ЗА. Но Велко нека да е организирано. А и последващ контрол не е лошо да има. От всички репортажи и статии по вестници и нета мога да кажа само едно - НЕАМ ВЕРА НА НИКОЙ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, мисля събрах достатъчно информация по въпроса :)

Когато остане време през уикенда

ще подготвя 5-6 читави пц та. Пишете кога

смятате да правите организираното дарение

 

Благодаря за отговорите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук също има огромна тема посветена на тази инициатива, в нея пишат и хора работещи в подобни места, доколкото съм я следил

 

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=19499

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.