Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

При ПТП трябва ли да викаме КАТ?


Mishelle

Recommended Posts

Аз чух или четох, че все пак щели да се взимат точки и да има наказателни постановления за виновния. Точно в момента явно е пълен хаос. Нещо изглежда не са се подготвили добре с въвеждането на системата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...при ситуацията при която единия няма ГО (дали е виновен или не) няма никакво значение, си е нарушение и не виждам как ще попълните бланките.

Така, че се вика КАТ...мисля, че има някакъв фонд който поема точно такива нарушения, но то застрахователите си се оправят с него не ти....но както казах по-горе идеята на това е да се улесни процедурата...онзи ден тихомълком излязоха едни от КАТ и казах , че все пак трябвало да се обадиш на КАТ, че има ПТП, защото да не станело объркване и забавяне откъм застрахователя.

Някой да е чул такова нещо?

В каква форма е това обаждане

Попълване на бланки, разбирателство между водачите, улеснение на процедурата - абе яяяяяяяя smile175 Нещастници. Поредният случай на бягство от отговорност! А ние колеги тука спорим за това колко е правилно или колко е по-малко правилно. Къде бре колеги (много от вас са били зад граница) го има това. В центъра на Мюнхен или на Нюрнберг? Където ако се чукнат 2 коли след няма и 5 мин полицията е там. Или някъде другаде го има (де да знам, може и да не съм прав)?

Колегата Mishelle казва:

Щетите бяха значителни и по двата автомобила, но без пострадали хора. Човека звънна на 112, от където му казаха, че щом няма пострадали няма да известяват КАТ и могат да изместят колите, да напишат помежду си протокол и ...това е...Още веднъж подчертавам - щети бяха такива, че никой от участниците в ПТП-то не може да иде при застрахователя и да му каже "случи се на паркинг, не знам как". Пък дори и да бяха по-леки, аз ако поискам на другия да му се наложи наказание, как да постъпя?

Е добре де за какво е тоз телефон 112? При описаната ситуация кой ще премести колите? Кой ще опише ПТП-то? Или добре, прави се протоколът между двамата водачи, ама ще повярват ли застрахователите, че точно това се е случило. И в крайна сметка пак, абе кой ще махне колите от платното? Не би ли следвало от 112 като няма да викат КАТ да викнат Пътна помощ, Гражданска защита? Това е поредната държавна п***графия. И колкото да се обяснява как е в полза на нас водачите, аз съм твърдо на противното мнение и (да не чуе дявола) ще си викам КАТ, при това на 166 или на дежурните телефони във всяко районно. А тях пък ще ги взема от 11800 БТК-справки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен КАТ трябва да се вика и най-вече да идва. Предполагам, обаче, желанието да се въведе някаква "система" полицаите да не идват при всяко ПТП е свързана с пари. На всички ни е ясно, че горивото за патрулките не стига, самите патрулки не стигат и т.н. Но от всичко това, според мен, първи ще изреват застрахователите. Заради застрахователни измами. Точно за това се сетих като отворих да прегледам тази тема. А как би ставало - елементарно е. А щом аз неволно се сещам, какво остава за тези, на които това им е цел. Пример - двама души с две коли. Отиват в авто морга и напазаруват изпочупени части. Слагат ги на колите. Вечерно време, когато движението е слабо и няма кой да види "паркират" насред някой булевард и инсценират ПТП. Не викат КАТ, колите са на ход, попълват бланките и ... застрахователя плаща. После хората си слагат здравите части, парите в джоба и щракат с пръсти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен КАТ трябва да се вика и най-вече да идва. Предполагам, обаче, желанието да се въведе някаква "система" полицаите да не идват при всяко ПТП е свързана с пари. На всички ни е ясно, че горивото за патрулките не стига, самите патрулки не стигат и т.н. Но от всичко това, според мен, първи ще изреват застрахователите. Заради застрахователни измами. Точно за това се сетих като отворих да прегледам тази тема. А как би ставало - елементарно е. А щом аз неволно се сещам, какво остава за тези, на които това им е цел. Пример - двама души с две коли. Отиват в авто морга и напазаруват изпочупени части. Слагат ги на колите. Вечерно време, когато движението е слабо и няма кой да види "паркират" насред някой булевард и инсценират ПТП. Не викат КАТ, колите са на ход, попълват бланките и ... застрахователя плаща. После хората си слагат здравите части, парите в джоба и щракат с пръсти...

 

Юли, това е стар номер и се прави и по каско, стига да намериш подходящи части, пишеш на паркинг и .... smile153 А иначе и аз съм твърдо полицаите да идват на място, но ще видим как ще тръгнат нещата! smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, не :D Стария номер беше с по-леки щети. Няма как да имаш изтекъл радиатор + още сериозни щети ако е било на паркинг. Иначе съм бил свидетел как се инсценира по-сериозно ПТП още на времето - едно приятелче с това си изкарваше нелоши допълнителни доходи. Но тогава куцото беше, че идваха от КАТ. И веднъж за малко да го сгащят за измама. Та мисълта ми е, че ако не идват от КАТ, нещата ще се случват далеч по-лесно, пък и няма нужда да се потиш чак толкова докато лъжеш :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.