Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Регулиране на фарове отвътре на Фелиция


ogy76

Recommended Posts

Здравейте колеги,

искам да ви се похваля,от няколко дена съм горд собственик на Шкода Фелиция.

,,Филка" както я кръстих е: 2000г.;1,3MPI;50kw-68hp;хечбег;4врати;климатик;ел.стъкла;централно;ABS;aerbag;серво;халогени;тъмно син металик;81000км-реални - все неща с които се гордея.Вече и направих техническо обслужване,гражданска,каско,дори и смених чистачките и предната емблема.Задната също е за смяна ,но за това вече ви писах.Сега имам други терзания smile166 отляво на волана имам едно копче със степени и предполагам,че е за реглаж на фаровете отвътре.Проверих ги и видях някакви тръбички.Предполагам,че са за реглажа.

Може ли някой да даде повече инфо по темата.Притеснявам се да ровя за да не оплескам нещо.Как да проверя дали работят и ако не то как да ги реставрирам.Това ще е черещката на тортата ,ако стане разбира се.

Помогнете да направя моята кукла още по-привлекателна.

Предварително благодаря на всички ви smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата The Best Forman е най на ясно с тези неща, но...заставаш вечерта на разстояние около 5-10 м от една бяла стена, палиш на къси гледаш и въртиш. Ако от 0 до 4 мръднат на долу значи работи. Ако не мърдат значи си като при мен - не работи и пусто не ми се дават 60 - 70 лв за цяла нова система, която не подлежи на ремонт. Същия колега ми показа как се прави с моторчета от Рено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Пробвах на стена но уви нищо не се движи. smile165

Ако някой знае начин лесно да се раздвижат моля да помага.На служебния ми Румстър тази джаджа действа и я ползвам като натоваря колата.Мисля,че щом я имам във Филка трябва да я оправя и ако се наложи да е готова за употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата The Best Forman е най на ясно с тези неща, но...Ако не мърдат значи си като при мен - не работи (има въздух в системата, защото самата система е 2 маркуча с течност и врътката в купето е помпа, която изтегля течността) и пусто не ми се дават 60 - 70 лв за цяла нова система, която не подлежи на ремонт. Същия колега ми показа как се прави с моторчета от Рено.

Абе не съм го казвал, но пак ще повторя smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се поразровя ще изкопая темата за фаровете , но снимковия материал отдавна е изчезнал ... направих няколко снимки с телефона с доста кофти качество , които ги метнах на телефона на Бат Мишо (алкохола) , но при първа възможност ще довлека Формана на някоя от следващите срещи и ще ги снимаме с по - добра камера , а самото изпълнение е елементарно стига да си осигури човек подходящи железа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...но снимковия материал отдавна е изчезнал ...

Аз пък малко Плюшкин си падам и си пазя някои работи. Например тези:post-1730-138453074209_thumb.jpgpost-1730-138453074226_thumb.jpgpost-1730-138453074234_thumb.jpgpost-1730-138453074244_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,днес ходих до един сервиз за Шкода и попитах има ли начин да се ремонтира машинката за реглаж на фаровете. Майсторчето ми каза,че досега не е виждал Фелиция дето да и е наред това устройство.Това е един от малкото недостатъци на модела.Механизма бил много слаб с тези маркучи пълни с течност.

Така,че вече се примирих с факта че имам едно излишно копче на таблото smile060

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,че вече се примирих с факта че имам едно излишно копче на таблото smile060

Не може да се примиряваме с такивата неща. Колегата Евгени (The Best Forman) ми даде снимки, обясни (не че го разбрах) и в крайна сметка стига да ти се занимава може да се направи с моторчета. При това много грамотно. За целта обаче се сваля фара, слага се в кухнята на масата, взема се съответното моторче и се почва да се мисли. И се измисля. Хайде на някоя от следващите срещи ще го мислим тримата заедно.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направата на платката за управление е много елементарно - едната от машинките я модифицирах т.к. въпреки еднакви по вид имаха разлики в управлението , но проблема са редуктора и стъпковия двигател , а по моргите навсякъде ми предлагат да си купя цял фар зарад една машинка ... ако на някой му се занимава да сътворява машинка ще разглобя правена и ще смъкна схемата (всички елементи ги има по магазините)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

И аз се включвам със закъснение към темата, защото и на мен не ми работи въпросната система. Не може ли да се изкара въздуха по някакъв начин. Защо да не си караме с оригиналните компоненти?

Цената 60-70 лева ако е за целия механизъм не си ли струва да се смени. Не че е малко, но ако се преправя....цялото време и усилия...

Ако все пак няма друг начин споделете как става с моторчета. (бившия собственик твърдеше, че имала ел. фарове :lol: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз лично знам че още от първата година тази джаджа не работи,и ако случайно си взимам нова ще я закарам в някой фиремен сервиз да ми я монтират,за да имам някаква гаранция в някой от фирмените сервизи на Шкода примерно! smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналната система на Хела явно нещо е Нефела. Вариантът на Best Forman е къде къде по- за предпочитане. А - по сервизите освен да ви вземат парите друго едва ли ще направят :) :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.