Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна тампони на двигател


victor.y

Recommended Posts

Привет...значи шкодилакът ми от снощи трепти здраво при запалване и въобще когато оборотите са под 1500. Аз съм доста зелен, поинтересувах се и смятам, че проблемът е от износване на тампоните на двигателя. Въпросът ми е лесно ли се сменя (демек мога ли сам?), колко струва...

Фабиата ми е с три-цилиндров двигател, 1.2, 2003.

Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора трябва да се повдига с хидравличен крик и тогава се сменят тампоните един по един. Сигурен признак за смяна е ако скоростния лост се клати напред-назад при подаване и отнемане на газта по време на движение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори - сега, ако ми препоръчате и къде да ида, цена няма да имате; гледам Белия списък, ама не мога да разбера там дали са специалисти и за по-новички Шкоди (в Еуратек ми е скъпичко...)

 

наведнъж бих оправил:

-гореспоменатият проблем с двигателя

-смяна (или кърпене, ама най-вероятно ще си е смяна) на гърне

-задна лява врата ми е блокирала (нито отвън, нито отвътре се отваря)

 

неособено спешни (ако стигнат парите):

-датчикът за отворена лява (предна и задна) врата не работи, и съответно не пищи, ако си остава включени фаровете

-двете задни десни колони не работят

-пръскачката на задното стъкло не работи

-предната броня ми е леко провиснала и малко драскотинки

 

Още веднъж благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.