Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тревога! Нападнаха ми Шкодичката!


Тодор Попов

Recommended Posts

За вандалите почивен ден няма! :smt034 Червената Бургазлийка, на която има качени снимки, тази сутрин осъмна на паркинга до дома ми със следи от вандалско изпълнение. Стъклата, табелите с номерата и фаровете са наплескани с червена боя. Не са пощадени и гумите. И по четирите гуми има следи от острие на нож. :( :cry: Но само едната са успели да пукнат гадините. :smt019 . Не знам това сплашване ли е или просто вандалско изпълнение, за да ме принудят да давам пари. За гумите е ясно, че ще ги сменям и ще ми хвръкнат над 100 лв., но боята как ще се чисти не знам. Светът ще се свърши, но хайваните няма да се свършат докато не ги хванем и да ги...

smile150 smile150 smile150 :smt019 :smt019 :smt019

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такива моменти винаги съм искал да си пусна ток по колата,па нека пипат колкото искат smile183 Искрено ти съчувствам колега. Опитай да изчистиш боята с коресилин или бензин,но внимателно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо си мисля, че някой ти има зъб :?. Някой съсед примерно :smt034. Стискам палци да разбереш кой е(макар и малко вероятно) и после "хубаво" да се погрижиш за него - така че, повече да не си помисля да ти прави такива мизерии ](*,).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли са съседите, защото почти 15 години я паркираме колата пред блока и такова нещо не се беше случвало. Но кой знае! :( Повече си мисля, че това са били някакви пияни тикви, които случайно са минавали от там. И явно е във връзка с 2 февруари, от което съдя по "автопортретите" (не е за пред форума да казвам какви), които са "нарисували" по стъклата на двете десни врати. Вече съм подал оплакване до "Второ РПУ", но едва ли ще направят нещо от там, защото и проклетото "Автокаско" нямам. ](*,) :smt019

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съчувствам ти ,колега!И в нашия блок има някой дето постоянно прави мизерии над автомобилите ,но добре че имам гараж и съм по-спокоен.Наи-лошото обаче е че един собственик от другия блок си помисли че аз правя мизериите,защото карам шкода 105Л,а не някаква нова кола и ме било яд на другите че карат по-хубави и луксозни коли [-X .И отделно,че така съм си бил отмъстявал,че ми спирали пред гаража!Ама аз не съм такъв човек и не ме интересува какво карат другите-да са живи и здрави!Не им завиждам,единствено си го пожелавам и на мен това!И един ден идва и вика: ''кога ще спреш наи-накрая да ми заливаш колата с киселина?","писнами всяка сутрин да давам по 20 лв на автомивка","другия път ако пак е заляна ще знам чеси ти и никой не може да ти помогне!" :smt019 smile183 .Аз най-културно му обяснявам че на мен също ми правят мизерии,ама той вика:"не ме интересува,видели са те!"Казвам му:"даи да говорим с този човек които ме е видял"-отговор "НЕ!"

Та ми е писнало от вандалщини! :smt034 :smt019 :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боята можеш да свалиш сравнително лесно с бръснарско ножче. По бояджийските магазини се продват такива ножчета с пластмасова дръжка. Притискаш плътно и равномерно по стъклото и всичко ще падне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гадна случка. Дръж я така, че да ти е под око, като гледаш от прозореца. Една аларма с микровълнов датчик, който да писка като мине някой на по-малко от 1 м от нея би било добре да сложиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боята можеш да свалиш сравнително лесно с бръснарско ножче. По бояджийските магазини се продват такива ножчета с пластмасова дръжка. Притискаш плътно и равномерно по стъклото и всичко ще падне.

Или с ножче за почистване на стъклокерамични плотове. Конструкцията му е подобна и може да се намери в магазини за домашни потреби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е много хубаво да се стърже с такива ножчета,защото стъклата ще се надерат ЯКО !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асъл си :smt034 .Скоро един приятел сменя фарове и стопове на ладата си заради такива изпълнения :smt019 :smt019

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е много хубаво да се стърже с такива ножчета,защото стъклата ще се надерат ЯКО !!!

Не съм съгласен. Дерат се само ако държиш ножа под ъгъл, т.е. да не прилепва острието му по цялата повърхост на стъклото. С такава "ножка" съм свалял винетките, гражданската и прегледа на всичките си коли и продължавам да го правя - нямам и една драскотина или каквато и да е следа.

karst е прав - не се сетих за този вариант, макар и да го имам в къщи - ножче са керамичен плот също би свършило работа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги за съчувствието, което проявявате и за съветите! Ще пробвам да изчистя боята според съветите ви, пък после ще мисля и за аларма. Алармата с микровълнов датчик е добра идея, само дето не знам колко ще струва. А на тоя дето ми нападна количката - да ми се мерне ще го..... : smile041 smile042 smile029

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата я виждаш от дома си, аз бих сложил една Web-камера да записва денонощно (малко ще се увеличи и сметката за тока обаче :? ).

Ако мястото не е добре осветено нощем може да се сложат и инфрачервени светодиоди за осветление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

веднага е трябвало да пробваш да чистиш боята с бензин.аз така се опрравих по предния капак и страничните стъкла.

при мен беше нагъл и изкуфял дядка дето само обикаля и следи за "комунистически "ред .бях замислил и аз да го залея с киселина ама не ми се занимава,чакам го да се "спомине" от естествена смърт smile106

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензинът върши работа! Внимателно почистих боята, само дето останаха малко следи. Гумите ги оправих и тях. Благодаря ви колеги, за добрите идеи и за съчувствията ,проявихте! smile182

Сега идва ред на избора на аларма. Давайте предложения за модел и монтаж!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,и аз много съжелявам за това което са ти причинили на количката,но едвали ще разберещ кои са,според мене поредната надрусала се групичка която се чуди какво да прави,,това бургас е най пропадналия град ;(Аз моята колица сия държа в дворчето,макар идаме запушват пред входа понякога и немога да излизам ,поне знам че мие на сигурно място и няма кой да си изкарва ядът на нея.Дано на никого повече не се случват такива неща. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Ако колата я виждаш от дома си, аз бих сложил една Web-камера да записва денонощно (малко ще се увеличи и сметката за тока обаче :? ).

Ако мястото не е добре осветено нощем може да се сложат и инфрачервени светодиоди за осветление.

И какво от това че на записа ще видиш няколко надрусани копелдаци как ти трошат колата :smt019 Според мен от камера файда няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.